Chlodnica wody

Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chlodnica wody

Post autor: blue »

Przesadzacie z tą wydajnością chłodnicy,ale to tylko moje zdanie. Układ szybciej się nagrzewa a jeśli wszystko jest sprawne, to dziaa jak należy.
Do OEM chłodnicy wchodzi coś koło 6,7l płynu, więc do 16-tki wchodzi jakieś 5l. Tak czy siak musisz kupić ponad 4l.
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: Chlodnica wody

Post autor: jankess »

Jak ktoś chcę mam sprawdzone nowe chłodnice grubość 26mm z gęstym rdzeniem (zemiennik) :roll: u mnie taka lata i chłodzi skutecznie(monitoruję temperatury bo u mnie to podstawa) a mam dość wysilony silnik kontakt PW ;)
This IS it
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chlodnica wody

Post autor: owczar »

Nie przesadzamy z tą wydajnością. Zamienniki mają o połowę rzadsze lamelki - czyli o połowę mniejszą powierzchnię czynną. Jak dodatkowo rdzeń jest cienszy to masz o jakąś połowę gorszą wydajność. Fizyki nie oszukasz.

Jak jest opcja zamiennika o którym napisał jankess to jest to już sensowna opcja.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Chlodnica wody

Post autor: twiti7 »

Nie ma reguły mi padł Nissens :( rozszczelnił się u góry pod wlotem powietrza myślałem ze oblałem chłodnice albo wybiło korkiem jak za dużo nalałem płynu a tu po umyciu znów różowa się zrobiła i podcieka:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości