,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA PORADA

n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: n0rek »

owczar pisze:Reperaturki to zestaw uszczelnień do zacisków. Pompę wody za 150zł? Gdzie? Sensowna pompa aisin czy gmb będzie jednak droższa.
Nie wiem co to za pompa bo nie ja zamawialem, na "polce" kosztuje ok 210-230zl, mam dobre rabaty w zaprzyjaznionym sklepie to zaplacilem 160zl, mysle ze nie ma co popadac w paranoje odnosnie takich czy innych marek.
Przykladowo kupilem dobre klocki hamulcowe na tyl i po 2tys km zaczely jakby ocierac/piszczec podczas jazdy, przyhamuje mocniej to sie na jakis czas uspokaja a specjalnie wzialem jedne z najdrozszych :) na przodzie za to mam ze sredniej polki wymienione przez poprzedniego wlasciciela i nic sie nie dzieje
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: owczar »

Są elementy, na któych nie warto oszczędzać, bo sumarycznie koszt wychodzi większy. Pompa do takich należy. Słabe zamienniki najsłabsze punkty mają zawsze w elementach gumowych i łożyskach.

W cenie jaką napisałeś można kupić co najwyżej thermotec-a, klóry to niestety jest najniższej jakości dostępną pompą wody do tego modelu. Zwykła Chińszczyzna. Dokładając niecałą stówkę więcej miałbyś AISIN-a, który szedł na pierwszy montaż. Oszczędność bardzo pozorna... Nawet jeśli wytrzyma interwał wymiany rozrządu - w co wątpię, to osobiście bałbym się wybrać autem za granicę czy w dalszą trasę. Łożysko złapie lekki luz, uszczelniacz zostanie wytarty i fontanna na rozrządzie gotowa.

Z klockami to nie do końca dobry przykład :) Raz, że o jakości klocka nie świadczy czy piszczą czy nie, bo wiele zależy od warunków użytkownia. Nawet OEM klocki na OEM tarczy się czasem odezwą podczas manewrów na parkingu ze skrzynią AT. Dwa, że piszczenie często wynika z tego, że na jeśli na tarczy na które został min rant założyłymy nowe klocki to efekt może być jak napisałeś. Nie wiem jak jest u Ciebie, może rzeczywiście klocki są po prostu piszczące.

Nie mniej jednak wydatek 100 zł więcej raz na 80kkm jest wart świętego spokoju. Ja już trochę tego szajsu przetestowałem na własnej skórze i wiem, że oszczędności się nie opłacają. Przykład końcówek drążków. Kupiłem yamato. 1,5 roku i są luzy. No to kupiłem CRT- to samo. Kupiłem OEM i zapomniałem, że w moim aucie są końcówki drążków. Różnica w cenie nie aż tak wielka, ale jak weźmieniemy pod uwagę koszt wymiany i ustawiania zbieżności to na tym interesie już jestem do przodu ze 200zł.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: n0rek »

tarcze nowe klocki nowe zalozone w tym samym czasie :) piszczy podczas jazdy normalnej nie manewrow, ot takie drobnostki ktore spedzaja sen z powiek

co do pompy to pewnie masz racje, gdybym byl bogatszy o ta wiedze przy zakupie to pewnie zazyczylbym sobie taka a nie inna pompe, u aktualnego mechanika serwisuje juz kolejne auto w sumie znamy sie z 5 lat, czesci zawsze bierze w tym samym miejscu u naszych wspolnych znajomych i nigdy nie bylo problemu ani z czesciami ani z ewentualna wymiana gwarancyjna nawet jak zgubilem paragon

z tego co widze po symbolu to mam pompe airtex czy jakos tak, trzymam za nia kciuki ;)
Awatar użytkownika
fabisz93
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź 2015, o 03:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: fabisz93 »

Dzieki jeszcze raz wszystkim za tak liczne odpowiedzi- spisalem wszystko ,przeanalizowalem i wrzucam tutaj do ,,upewnienia sie,, i dopytania jeszcze przed ostatecznym zakupem:) :klucz:
Lista wyglada nastepujaco:

rozrzad -pasek gates albo mitsuboshi , napinacz ntn, rolka koyo

filtry -oleju kneht ,kabiny jakis filtron weglowy,filtr powietrza filtron -jest sens K&N?, filtr paliwa zmieniac?

paski wspomagania ,klimy,alternatora -jakie firmy polecacie?continental?

uszczelki walka rozrzadu,walu korbowego


swiece denso -jakie?wiem tylko ze musza byc platynowe

pompa wody -aisin

oleje -
silnika -MOTUL XCLEAN 8100 5W30 100% syntetyk
dyfra- MOTUL 90PA


Moj IS200 ma gaz wiec wlasnie mam dylemat np ze swiecami jakie podejda i bd najlepsze.

Jesli nasuwa wam sie cos co jeszcze trzeba wymienic albo poprostu LEPIEJ wymienic to piszcie smialo-kase uzbieralem wiec na dniach dokonuje zakupu wszystkich czesci i jade do mechanika:) :hobby:
Lexus IS200 Sportcross 2003r.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: blue »

Filtr oleju OEM a powietrza i kabinowy Knecht. Paliwa możesz zmienić ale jest trochę zabawy. Olej lej wszędzie Millersa. Motul jest już zbyt często podrabiany.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: owczar »

Pasek zdecydowanie mitsuboshi. Jeśli chodzi o filtry to Mann lub knecht w przypadku oleju i powietrza jest jak dla mnie ok. Kabinowy może być i filtron.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: Keepmovin »

Ja ze swojej strony polecam filtr powietrza K&N - wydatek jest absolutnie opłacalny zważając na fakt, iż nie musisz już go wymieniać na nowy kiedy się zabrudzi, a możesz go poprostu odświeżyć dzięki przygotowanym przez K&N zestawie środka do czyszczenia i specjalnego olejku o wartości circa 50 zł.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: owczar »

Jeśli jest dostępny dobry filtr powietrza to nie ma się co bawić w kn. Mam u siebie co jedyny dostępny zamiennik to denckermann. Gdybym dostał mana lub knechta to bym się nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: blue »

Ja mam wkładkę Pipercrossa i złego słowa póki co nie powiem. Filtruje dobrze i można ją czyścić a kosztuje lekko ponad 100 PLN, czyli w okoliach markowego filtra papierowego.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ,PAKIET STARTOWY' PO ZAKUPIE IS200-POTRZEBNA FACHOWA POR

Post autor: owczar »

Tylko oliwka może zabrudzic maf i to dla mnie najwieksza wada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 17 gości