[IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: Dawid0ss »

mcdriven pisze:Teraz to nie ma sensu deptać w podłogę bo i tak TCR cały czas działa więc z gazem delikatnie. Tym bardziej że żona tym jeździ więc ona raczej nie pałuje. Odcinki 2-3km ale i takie 15km. Jak się skrobie szyby to auto chodzi, co by się ciut rozgrzało. Tak jak piszesz 13-14l a nie oszczędzasz a u mnie bez ostrego pedłowania 20/100 :(
Ty nie patrz na ekonomizer, bo może mu się coś pomieszało i bzdury pokazuje. Zatankuj do pełna, zrób z 50 km, zatankuj znowu i podaj wynik.
U mnie w mieście 17 litrów to nic nadzwyczajnego, tym bardziej teraz, gdy auto znacznie dłużej się nagrzewa. No i na dodatek krótkie odcinki robię. Zdarza mi się i 1 km przejechać z dzieckiem do przychodni :-D
Pzdr
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: michalllw »

mcdriven pisze:Teraz to nie ma sensu deptać w podłogę bo i tak TCR cały czas działa więc z gazem delikatnie. Tym bardziej że żona tym jeździ więc ona raczej nie pałuje. Odcinki 2-3km ale i takie 15km. Jak się skrobie szyby to auto chodzi, co by się ciut rozgrzało. Tak jak piszesz 13-14l a nie oszczędzasz a u mnie bez ostrego pedłowania 20/100 :(
2-3km to masz odpowiedź, znam typa któremu Yaris 1.0 pali 10 litrów ale on ma do pracy 1km a co do żon to różnie to bywa bo mi mniej pali jak mojej żonie, oczywiśnie nie IS300 T tylko każde inne normalne auto. TRC najlepiej wyłączyć abo mniej gazu dodawać dlatego że ślizgając się z TRC dodajesz gazu a przepustnica i tak jest przymykana więc bez sensu, albo nauczyć się jeździć z TRC albo bez i będzie :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: mcdriven »

Ty nie patrz na ekonomizer, bo może mu się coś pomieszało i bzdury pokazuje. Zatankuj do pełna, zrób z 50 km, zatankuj znowu i podaj wynik.
tak zrobiłęm i wyszło 17l, z czego 75% to miasto a 25% trasa.
Czy ktoś podpowie czy odczyty z sond są OK czy nie, bo nie wiem czy wydawać kasę na to, żeby szpec powiedział że wszystko jest dobrze i 100zł się należy. Bo za stówkę to 25l wleję i starczy na 100km
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: Kuki »

mcdriven pisze:
Ty nie patrz na ekonomizer, bo może mu się coś pomieszało i bzdury pokazuje. Zatankuj do pełna, zrób z 50 km, zatankuj znowu i podaj wynik.
tak zrobiłęm i wyszło 17l, z czego 75% to miasto a 25% trasa.
Czy ktoś podpowie czy odczyty z sond są OK czy nie, bo nie wiem czy wydawać kasę na to, żeby szpec powiedział że wszystko jest dobrze i 100zł się należy. Bo za stówkę to 25l wleję i starczy na 100km
Gdyby którakolwiek sonda była niesprawna to wywaliło by błąd i nie ma innej opcji. Zagadką jest ten rozrząd czy napewno jest dobrze zrobiony bo to tez by miało wpływ na spalanie i zamulenie auta. Jak szybko silnik sie nagrzewa teraz do normalnej temperatury, ile kilometrów potrzebuje żeby sie rozgrzac? może termostat padł. Nie jest tez za dobre włączac odrazu ogrzewania bo silnik sie długo nagrzewa i pracuje na bogatszej mieszance paliwa.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: michalllw »

Z tymi sondami to nie jest takie proste dlatego że to nie jest tak że sonda działa prawidłowo bo nie wywala błędu, znam ludzi który mają ,,nowe,, sondy i pali im IS300 13 l po mieście a też znam takich co pali im 16< po mieście, nowa sonda to mam na myśli taką która ma nie więcej jak 100tyś przejechane.
Zobaczysz że puszczą mrozy i spalanie się zmiejszy :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: mcdriven »

Termostat nowy jest. Wymieniany razem z rozrządem. Auto na rozgrzane się przy obecnych pogadach potrzebuje jakieś 10min lub z 5km jeżdżąc po mieście. Więc jest ok, bo nagrzewa się dużo szybciej niż Mazda 6.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: Dawid0ss »

mcdriven pisze:Termostat nowy jest. Wymieniany razem z rozrządem. Auto na rozgrzane się przy obecnych pogadach potrzebuje jakieś 10min lub z 5km jeżdżąc po mieście. Więc jest ok, bo nagrzewa się dużo szybciej niż Mazda 6.
No dobra spalanie, spalaniem, ale wcześniej pisałeś też, że auto się zamuliło po wizycie u mechanika. Rozumiem, że ogólnie chodzi o dynamikę silnika ? Zatem zadziało się coś na bank w trakcie serwisowania auta. Daj samochód temu majstrowi i niech dziobie, aż wydziobie. Pzdr
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: blue »

Sondy oscylują, czyli jest OK. Tu bym usterki nie szukał.
Najlepiej, jakbyś podpiął jakiś interfejs (nawet najprostszy ELM, nie koniecznie Tech Stream) i zobaczył wyprzedzenie zapłonu oraz korekty długoterminowe na biegu jałowym. Być może sporo to wyjaśni.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: kapelan78 »

Proponuję pomyśleć o pompie paliwa. Objawy miałem bardzo podobne w GS 460. Pół roku szukania, testów, komputerów. A okazało się że pompa przytarta...
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: [IS200] Ogromne spalanie i zamulony

Post autor: Dawid250286 »

Ja od kiedy tankuje na shellu czuje jakby moje auto było z 200 kilo lżejsze, więc może to wina złej jakości benzyny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości