System "snow"

grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: grucha2666 »

Czytam ta cała dyskusje i jedyne co przychodzi mi na myśl to że tryb snow w niczym nie różni sie od trybu Eco w nowych autach. Wczoraj zatankowałem do pełna i jeżdżę tylko w trybie snow (póki co po mieście ale później będzie też trasa). Jeżeli auto spali zdecydowanie mniej (to znaczy około litr na 100 mniej) to powitam tryb Eco w moim Lexusie. A to czy jest sens z niego korzystać? A czy jest sens korzystać z Eco w bmw 330? Czy innych autach o dużej mocy? A jednak są re tryby.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: owczar »

Tryb eco to inne mapy paliwa, a nie dlawienie przepustnicy.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: endrju1 »

Tak sobie czytam co tu się wypisuje, że w trybie snow nie idzie wyprzedzić, aż się wziąłem i sprawdziłem.
U mnie jest całkiem inaczej.
O ile normalnie, dość żwawo reaguje na lekkie naciśnięcie pedału gazu, to po włączeniu snow reakcja jest wolniejsza i delikatniejsza, ale po wciśnięciu do oporu reaguje już jak bez trybu snow (albo co najwyżej minimalnie wolniej).
Sprawdziłem na zgaszonym silniku i kiedy wciskam do ok 3/4 pedał gazu, to przepustnica nawet nie drgnie, ale po wciśnięciu w podłogę otwiera się (mechanicznie, bez elektryki).
Tak więc nawet mając włączony tryb snow, da się bez problemu wyprzedzić (nie sprawdzałem tylko czy włączy się vvt-i).
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: blue »

Włączy się. Pisałem o tym wcześniej. Przy "pełnym bucie" mamy od razu pełną moc niezależnie od trybu (wyjątkiem może być automat, bo tam skrzynia jest dodatkowo "zamulana"). Tak samo jest pewnie na zimnym silniku, kiedy moc jest początkowo ograniczana. Chodzi o to, że kiedy wciskasz maksymalnie to znaczy że potrzebujesz (awaryjnie lub nie) pełnej mocy i ECU tak to interpretuje.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: medyss »

no to czekamy na testy spalania z trybem snow, bo ja zatankowałem i o tym temacie całkiem zapomniałem i rąbnąłem 150km trasy bez tego trybu więc nie sprawdzę :biggrin2:
aragon68
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 09:45
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: rzym
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: aragon68 »

ja dopiero latem sprawdzę. bede mial do przejechania 1500km, a ostatnim razem na tej trasie, z tym samym obciążeniem było srednie ok. 8,3 litra.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: System "snow"

Post autor: sandr »

Z tego co pamiętam, tryb "SNOW" w GS II (może się mylę, praktycznie tego nie używam) wyłączał "Kickdown". Przy pełnym bucie skrzynia AT nie redukowała biegu - jutro sprawdzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości