[IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: matii_88 »

owczar pisze:A jak dźwięk silnika po tym zabiegu? Czy główny kat nie oberwał tymi odłamkami?
Silnik wydaje mi się, że brzmi trochę inaczej ale pewny na sto procent nie jestem. Źle w każdym bądź razie nie brzmi.
Damian91 pisze: Jak usunięte? Emulator której sondy?
Środek z pierwszego katalizatora jest usunięty, pucha została. Dołożona została zwężka za katalizatorem przed kolejną sondą żeby nie szło za dużo powietrza bo kolejna sonda wywali błąd.

Jestem laikiem więc piszę to co się dowiedziałem. Część się rozsypała i wyleciała rurą a reszta została zapychając wydech.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: owczar »

Ale tylko 1 kat wyleciał? Powinny zostać usunięte katy z obu banków. Zostawić tylko główny.
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: matii_88 »

owczar pisze:Ale tylko 1 kat wyleciał? Powinny zostać usunięte katy z obu banków. Zostawić tylko główny.
Tak, środek pierwszego katalizatora, ten który jest najbliżej silnika.

A z czemu tak uważasz??
Żeby nie było nie czepiam się tylko jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: firlejak »

matii_88 pisze:
owczar pisze:Ale tylko 1 kat wyleciał? Powinny zostać usunięte katy z obu banków. Zostawić tylko główny.
Tak, środek pierwszego katalizatora, ten który jest najbliżej silnika.

A z czemu tak uważasz??
Żeby nie było nie czepiam się tylko jestem ciekaw.
bo sondy będą wariować ?;p
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: owczar »

Łącznie są 3 katalizatory. Bank 1 i 2 mają prekaty. Z tego co piszesz wyleciał jeden, a drugi został.

Spowoduje to różnicę przepływu. Oba banki łączą się przed głównym katem. Katalizator powoduje straty energii przeyływających spalin co za tym idzie ciśnienie jest mniejsze. Po usunięciu kata spaliny bez katalizatora będą miały "więcej" energii i w miejscu połączenia będzie jakby dominacja z tej strony. Tak wygląda teoria jeśli chodzi o mechanikę płynów/gazów.

W praktyce polecam sprawdzić korekty LTFT na pierwszym i drugim banku. Zakładam, że na tym bez katalizatora będą sporo wyższe niż na 2. To sytuacja niepożądana.
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: matii_88 »

owczar pisze:Łącznie są 3 katalizatory. Bank 1 i 2 mają prekaty. Z tego co piszesz wyleciał jeden, a drugi został.

Spowoduje to różnicę przepływu. Oba banki łączą się przed głównym katem. Katalizator powoduje straty energii przeyływających spalin co za tym idzie ciśnienie jest mniejsze. Po usunięciu kata spaliny bez katalizatora będą miały "więcej" energii i w miejscu połączenia będzie jakby dominacja z tej strony. Tak wygląda teoria jeśli chodzi o mechanikę płynów/gazów.

W praktyce polecam sprawdzić korekty LTFT na pierwszym i drugim banku. Zakładam, że na tym bez katalizatora będą sporo wyższe niż na 2. To sytuacja niepożądana.
Dzięki za radę, rozmawiałem z mechanikiem i tak też zrobię (wyrzucę drugi kat) przy najbliższej okazji. Szkoda, ze od razu tego nie zrobiłem, bo tak to drugi raz trzeba rozbierać.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: Damian91 »

Dużo z tym roboty? Ile Cię taka operacja kosztowała? Nie zastanawiałeś się nad wymianą wkładu żeby nie zostawiać pustych puszek?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: gmiter »

Dlaczego wyrzucono środek katalizatora? Stopił się czy jak?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: owczar »

matii_88 pisze:Samochód mam już naprawiony.

Katalizator ten, który jest najbliżej silnika posypał się i zapchał mi wydech (tzn część tego materiału w środku się rozsypała i wyleciała a część została). To co było popsute zostało usunięte bez rozcinania. Dwa kolejne katalizatory są w dobrym stanie więc nie zostały ruszone. Dołożony został emulator sondy lambda.
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS300] Silnik nie mam mocy. 2JZ-GE

Post autor: matii_88 »

owczar pisze:
matii_88 pisze:Samochód mam już naprawiony.

Katalizator ten, który jest najbliżej silnika posypał się i zapchał mi wydech (tzn część tego materiału w środku się rozsypała i wyleciała a część została). To co było popsute zostało usunięte bez rozcinania. Dwa kolejne katalizatory są w dobrym stanie więc nie zostały ruszone. Dołożony został emulator sondy lambda.
Dzieki. ;)

Z tego co wiem winne jest paliwo czyli gaz. Ze względu na wysokie temperatury spalin katalizator szybciej się wypala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości