Niskie obroty po odpaleniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarekkk
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 lut 2015, o 11:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nowy Sącz
Kontakt:

Niskie obroty po odpaleniu

Post autor: Jarekkk »

Witam,
pewnego razu rozładował mi się akumulator, jak próbowałem odpalić auto to taki brzydki dźwięk było słychać (jakby jakieś zwarcie) naładowałem akumulator auto pali ale po odpaleniu obroty zamiast iść w górę to od razu lecą w dół i stoją gdzieś w granicach 550-650 obrotów. Dodam że wcześniej po odpaleniu obroty zawsze szły do 1800 i z czasem gdy silnik się nagrzewał opadały do minimum 800 i ani troche niżej a teraz na zimnym są poniżej 800 a jak jest nagrzany dobrze to wraca na 800.
Przeszkadza mi to ponieważ czuć na niskich obrotach drżenia w samochodzie i na drążku biegów.
Jakieś sugestie ?

samochód : Lexus is200 1999r. 2.0 manual
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Niskie obroty po odpaleniu

Post autor: jordi007 »

Mnie też to dziwi ale z tego co się dowiedziałem właśnie powinien mieć obroty 650 choć zauważyłem że dużo ciszej i sprawniej samochód mi chodzi na 700
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Niskie obroty po odpaleniu

Post autor: dzida »

1. Czujnik temperatury zewnętrznej - komputer otrzymuje błędne odczyty i źle dawkuje paliwo

2.Wyczyść przepustnicę.
Ja miałem brudną to obroty po odpaleniu nie były wysokie, a jak samochód byl nagrzany to spadały do ok 500obr/min. co powodowało przygasanie świateł i podświetlenia zegarów. Kupiłem preparat do czyszczenia przepustnic za 40zł i psiknąłem. Po tym zabiegu obroty na zimno wskakują do 1500-1600obr/min i na ciepło trzymają równo 650obr/min lub 700obr/min przy włączonej klimie lub kręceniu kierownicą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości