Wyciek 1G-FE

Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Wyciek 1G-FE

Post autor: endrju1 »

A właściwie skąd pomysł że leci z pod głowicy a nie z pod pokrywy zaworów? U mnie też lekko się pocił z pod pokrywy i okazało się, że uszczelka była twarda jak plastik i jak ją zdejmowałem z krawędzi pokrywy to pękła. Przy okazji warto wymienić uszczelki wkoło gniazd świec.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Wyciek 1G-FE

Post autor: V-TEC »

Bo pokrywa zaworów jest wyżej, nad kolektorem. Rzuć okiem na zdjęcia.
Wiadomo, jak już będziemy rozbierać motor to wymienię wszystką gumę.
Awatar użytkownika
Lenny
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 cze 2011, o 12:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Post autor: Lenny »

To co masz na zdjęciu może być nieistotne w kontekście ubabranej całej skrzyni. Ja bym najpierw sprawdził czy nie masz wycieku z simeringu pompy oleju lub przedniego uszczelnienia wału, generalnie tego co pod kapą rozrządu. Na postoju nawet na uruchomionym może nie kapać dopiero pod wpływem pędu powietrza. Sprawdz też czy i ile masz oleju na osłonie pod silnikiem. Pzdr.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Wyciek 1G-FE

Post autor: V-TEC »

Osłonę zdejmowałem, nie jest źle. Nie mam niestety czasu ani warunków na większe rozbiórki. Oddałem auto na Karmelkową i według pierwszych doniesień winna jest o dziwo nie uszczelka pod głowicą a uszczelka pokrywy zaworów plująca olejem przy 6ym cylindrze i powodująca ściekanie po innych elementach. Wymienimy zobaczymy.
--------------
Sprawa załatwiona. Nikt z dotychczasowych zaglądaczy nie zauważył, że pęknięta jest uszczelka pokrywy zaworów! Także okazało się, że to jednak głupota, nic poważnego.
Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości