IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: gmiter »

Zobaczę co i jak - w przyszłym tygodniu będzie wycinanie i wstawianie nowego. Z końcowym chłopaki poradzili sobie wyśmienicie - zrobili cały nowy wydech na kształt oryginalnego (porozcinali stary, pomierzyli wszystko) więc zobaczę jak o wyjdzie. Pewnie zaproponują coś aby nie było rezonansu.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: gmiter »

Kurcze coś jest nie tak kiedy silnik jest zimny. Czy to możliwe że przepustnica/zawór wolnych obrotów są wewnątrz tak brudne że powodują tak niskie obroty biegu jałowego? Po odpaleniu jak jest zimno trzęsie silnikiem i ma niskie obroty, wystarczy delikatnie dotknąć pedału gazu i wszystko jest w porządku. Przepustnica otwarta na biegu jałowym na niecałe 15% więc teoretycznie zgodnie z dokumentacją. Wystarczy aby auto sie rozgrzało do 40 stopni i wszystko jest dobrze - wczoraj wróciłem z trasy i spalił mi przez 500km 11,5 litra średnio LPG. Korekty podczas jazdy i na LPG i na PB są na poziomie pomiędzy -3% a +3% jedynie na biegu jałowym są bardzo niskie - w granicach -10% co by oznaczało że na biegu jałowym auto ma za mało powietrza - bo raczej mało możliwe żeby miało podwyższone cisnienie na listwie..
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: rafiq2144 »

Sprawdz ta przepustnice na poczatek, ja wyczyscilem, bo mi czasem krecil na zimnym i odpalal dopiero po docisnieciu gazu. Przeputstnica byla cala zapackana brudem z odmy. Problem z porannym odpalaniem, trzesieniem na zimnym itd ustal, teraz tylko nie wiem, czy jest na pewno ok, bo obroty na zimnym mam na poziomie ~1400obr/min.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: gmiter »

Chyba coś nie tak z linka od przepustnicy - bo od jakiegoś czasu dziwnie chodzi i dziś sprawdziłem - przepustnica na biegu jałowym ma 19% co ocnacza że gdzieś coś podtrzymuje linkę. Muszę obadać temat dokładnie ale pewnie gdzieś przytrzaskuje mi linkę przepustncy i do końca nie odbija..
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości