IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Gabriel_Rolson
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2016, o 15:21
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: Gabriel_Rolson »

Witam,
poradzi ktoś jak zmienić dzwięk w is 300 nie wymieniając wydechu, ewentualnie jak obejść sonde przy wycince katalizatora ? :LEXUS:
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: brat_z »

A tzw emulator sondy szukałeś?
Gabriel_Rolson
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2016, o 15:21
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: Gabriel_Rolson »

szczerze, nie wiem co to jest, pierwsze słyszę o tym. Jak to działa ?
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: brat_z »

Polecam użyć wyszukiwarki;) w kilku tematach już było o nim wspominane, a w skrócie jest to metalowa gwintowana tulejka odsuwająca sondę lambda od strumienia spalin:)
Niektórzy twierdzą że mimo zamontowania emulatora check potrafi wyskoczyć... niech się ktoś wypowie kto używał takiego wynalazku...:)
Gabriel_Rolson
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2016, o 15:21
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: Gabriel_Rolson »

Pytanie jeszcze czy po wycięciu katalizatora dzwięk bardzo sie zmieni czy nie będzie większej różnicy, może da sie zrobić coś żeby jednak nie wycinać go, jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: Damian91 »

Kup sobie po prostu jakiś końcowy tlumik... :biggrin2:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: gmiter »

Jaką średnicę tłumika w miejsce ostatniego katalizatora dobrać? Mam go chyba totalnie rozsypanego bo wydaje tragiczne dźwięki od jakiegoś czasu - na zimnym silniku słychać tam jakieś tragiczne bulgotanie itp itd..
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: rafiq2144 »

Po wycieciu katalizatora nie powinien sie jakos diametralnie dzwiek zmienic. Ja mialem wycinany wczoraj i wstawiona zamiast puszki sama rure i nie zmienilo sie w sumie nic, ani glosnosc, ani dzwiek. Co prawda mam silnik 1g-fe, ale z tego co kojarze to is300 mial poza kolektorem ten sam uklad wydechowy, wiec powinno byc podobnie. Oryginalne rury z tego co mierzylem mialy ok 54mm srednicy zewnetrznej jak dobrze pamietam.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: ghostmateus »

rafiq2144 pisze:Po wycieciu katalizatora nie powinien sie jakos diametralnie dzwiek zmienic. Ja mialem wycinany wczoraj i wstawiona zamiast puszki sama rure i nie zmienilo sie w sumie nic, ani glosnosc, ani dzwiek. Co prawda mam silnik 1g-fe, ale z tego co kojarze to is300 mial poza kolektorem ten sam uklad wydechowy, wiec powinno byc podobnie. Oryginalne rury z tego co mierzylem mialy ok 54mm srednicy zewnetrznej jak dobrze pamietam.
Dźwięk się zmieni jeżeli usuniesz rezonator, a nie kata. Bo chyba ma jeżeli dobrze pamiętam
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS 300- dzwięk silnika- katalizator

Post autor: rafiq2144 »

Jesli tam cokolwiem takiego bylo, to musialoby byc schowane w puszce, a ja mam cala puszke wycieta i wspawana sama rure. Dzwiek przy odpaleniu i w srodku sie praktycznie nie zmienil(jak bede mial okazje to poprosze kogos, zeby siadl i przygazowal, a ja stane za autem, zeby miec porownanie z kazdej perspektywy), ale na wiosne jak znajde wolny weekend wyspawam i wstawie pelny przelot od portek do konca i na pewno bedzie roznica w brzmieniu. W sumie to nawet sie juz troche boje, ze moze byc za glosno, ale wtedy jakis silencer zmotam do ostatniego tlumika. Wg mnie znaczace zmiany w brzmieniu zrobi tylko ostatni i srodkowy tlumik, a to jakie one beda zalezy juz tylko od jakosci i srednicy tego, co sie wstawi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości