[IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: darek007 »

Ja miałem niemalże taki sam objaw. Przy wymianie świec okazazło sie ze winne są styki (kostki), które są wpinane w cewki. Po prostu przy rozpinaniu coś sie poluzowało i nie stykało jak powinno. Za pierwszym razem było ok, wyjechałem od mechanika, zgasł podczas jazdy i koniec...poźniej było różnie, aż do momentu kiedy zaczeliśmy "dotykać" kostki. Niech sprawdzą wtyczki moze coś sie poluzowało i gubi połączenie...
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: lukasz-h »

U mnie dla odmiany winny był antynapad, o którym nawet nie wiedziałem, że jest. Jechałem sobie i jakby nigdy nic wszystko padło, po paru minutach znowu można było odpalić, ale tylko na chwilę. Na komputerze błąd z cewką, a w rzeczywistości odcięcie zapłonu się zrypało i sam z siebie odcinał. Jak przyjechał po mnie laweciarz to nie chciał mi uwierzyć, że musi Lexusa zabrać (sam miał IS200 jak się okazało), bo one się nie psują - no i w sumie miał rację, w moim przypadku winny nie był samochód, ale "zabezpieczenie", które ktoś później dołożył.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: endrju1 »

Dowiedz się przynajmniej co za błędy ECU wyrzuciło.
Bo na razie to wróżenie z fusów i to takie bez zaglądania w kubek. Mechanicy zastanawiają się któryś dzień mając samochód u siebie, a my mamy zgadnąć nie wiedząc nic.
No chyba że tacy mechanicy.
Na początek do odłączenia gaz, do sprawdzenia paliwo (ciśnienie na listwie i sygnał dla wtrysków), a potem sprawdzanie elektryki (czujniki, sygnały dla cewek itp).
Kulesz97L
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Pieszyce
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Kulesz97L »

Problem sie rozwiazał problemem byla cewka ktora zrobila zwarcie. Nie powiedzialem że macie mi powoedziec co to jest tylko chcialem wysluchac propozycji co to moze byc ;)
Awatar użytkownika
Ka_Wa
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 10:13
Model Lexusa: IS 200/IS 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Ka_Wa »

Mechanik diagnozuje 2 dni zapewne licząc odpowiednio swoje wynagrodzenie :szok: a w tym przypadku kolega Solik88 :ok: wskazuje powód usterki w 15 minut za free….

Dobrze, że jestem na forum - mniej płacę :dance3:
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Solik88 »

Kulesz97L pisze:Problem sie rozwiazał problemem byla cewka ktora zrobila zwarcie. Nie powiedzialem że macie mi powoedziec co to jest tylko chcialem wysluchac propozycji co to moze byc ;)

:piwo:
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości