Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

ODPOWIEDZ
lexus2016111
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 12:08
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

Post autor: lexus2016111 »

Witam
Od pewnego czasu gdy odpalam samochód na zimnym nie równo pracuje tak jak by nie chodził na jeden cylinder. Dzieje się tak samo na ciepłym silniku jak odpalam na benzynę gdy przelacze na gaz silnik pracuje równo . Może być uszkodzony jakiś wstryskiwacz ? Z lpg nigdy nie miałem problemu a instalacje mam 2 lata . Przepustnica wyczysczona . I dodam że w czasie kiedy nie równo pracuje żadne check się nie zapala . Co mo ze byc przyczyna ? Świece też wymieniane jakieś 20 tyś km na denso.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

Post autor: agiless »

Może któryś wtrysk LPG już nie trzyma i zalewa delikatnie.
lexus2016111
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 12:08
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

Post autor: lexus2016111 »

Tak ale to dzieje się tak samo jak jest na zimny silniku przy porannym odpalaniu
pawkeyy
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

Post autor: pawkeyy »

Witam, mam ten sam problem z tym że u mnie tylko na zimnym silniku występuje nierówna praca jakby nie chodził na wszystkich dodatkowo po przegazowaniu przez ok. 2s na obrotach 1800-2000 silnik pracuje już równo.
przepustnica wyczyszczona,na świecach mam przejechane jakieś 15k km, instalacja montowana w 2016r.
w zasadzie to niedługo po czyszczeniu przepustnicy ten problem się pojawił.
dzisiaj rano w ramach testu odpaliłem zimny silnik po nocy na samym LPG i silnik pracuje idealnie równo.
tak się zastanawiam czy nieprawidłowo wystrojona mapa LPG może rozjechać mapę benzynową? czy w ogóle LPG może rozstroić benzynę?
jaka może być przyczyna tej nie równej pracy na PB na zimnym silniku?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

Post autor: gmiter »

LPG może rozjechać ułożenie mapy benzynowej jak najbardziej. Najlepszym pomysłem na sprawdzenie tego jest reset kompa plus pojeżdżenie kilka dni na samej PB. Jak objawy ustaną to znaczy, że LPG do regulacji. Może nieprawidłowa dawka jest dla zimnego silnika itp.
Druga sprawa to może katalizatory są zapchane?
lexus2016111
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 12:08
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Lexus is 200 nie równa praca na benzynę

Post autor: lexus2016111 »

Katalizatory ja mam całe bo były sprawdzane , a przyszło min do głowy że może filtr paliwa ma już dość? Reset kompa robiłem i to samo jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości