IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: jarekrk »

i też syntetyk i zero zużycia oleju?
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:16 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: dS »

Zalany mam 10w40, taki zalany był przez poprzedniego właściciela więc już przy takim zostałem. Co do zużycia oleju to wszytko zależy od stylu jazdy. Jak będziesz pomykał jak emeryt to pewnie nie ubędzie ci nawet grama, ale jak na trasie na liczniku często pojawia Ci się 200km/h to nie dziw się że oleju będzie ubywać.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: jarekrk »

Czyli ogólnie silniczki w wieku lat 11 nie powinny padać jeszcze, to dobrze świadczy(bo jak pisałem niestety będę miał max 20k na lexa)Wiem ,że nie kupię super igły ale jak choćby o silnik i blachę nie będę musiał się martwić to będzie pięknie.
W takim razie będę miał inne pytanie jeszcze, czy są inne jakieś elementy(szczególnie drogie i uciążliwe ) które po np 11 latach eksploatacji wybitnie szybko padają, jak np sprzęgło, czy są problemy z wałem, czy z elektroniką nic się nie dzieje itp.

wiem ,że to dział o silnikach , ale skoro już założyłem temacik to zapytam się o resztę rzeczy aby nie zaśmiecać forum :oops:
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:16 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: janasek »

Narf pisze:mozna w jakis sposob sprawdzic czy licznik byl cofany?
W większości samochodów można ale nie wiem jak jest w IS-e I gen. Jeżeli trzeba wyjać licznik aby podpiąć komputer do tej opercji to trzeba np. patrzeć po śrubach czy były ruszane. Może jeszcze jakiś element zapamiętuje przebieg w Lexach jak np jakaś pompa czy jeszcze jakiś sterownik ( np. w BMW serii 5 przebieg jest zapamiętywany w 3 różnych miejscach a w Maździe 6 chyba tylko w jednym). Nie do końca wiem jak to jest z Lexami, niech ktoś powie coś więcej, w każdym razie dobrze by było znać procedury "krecenia/zapamiętywania przebiegu" w tym aucie żeby wiedzieć gdzie szukać.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: maxkow »

janasek pisze:
Narf pisze:mozna w jakis sposob sprawdzic czy licznik byl cofany?
Jeżeli trzeba wyjać licznik aby podpiąć komputer do tej opercji to trzeba np. patrzeć po śrubach czy były ruszane.

Pozdro
Janasek to raczej odpada , bo jak chcesz wymiec zarowki w liczniku bez rozkrecania. ?? Co do przebiegow , z tym jest roznie mysle ze jak troche polatasz to spokojnie znajdziesz 99r 00r do ok 200tys,km . Ja sam osobiscie mam ok 150tys,km rok 01 potwierdzony przebieg , osobiscie nie balbym sie tak przebiegu auta , jak tego czy auto miało bumm. Bo to jest niestety najwieksza bolaczka IS.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: jarekrk »

tzn?
Jeżeli auto było dobrze zrobione to nie powinna nigdzie korozja występować ani żadne bąbelki co nie?
Niestety domyślam się , że w najniższym progu cenowym czyli do 20k można nie znaleźć takiego rodzynka, i niestety to ,że np tyłek ma robiony trzeba zaakceptować, jeżeli tylko jest to zrobione dobrze
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: tomekb »

ja mialem tylek robiony i jestem zadowolony bialaska nie zminie i tyle a pozatym kazdego blacharza da sie poprawic
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: janasek »

Faktycznie, żarówki się czasami przepalają... więc racja, to o niczym nie świadczy, tyle że może być ktoś bardziej czujny podczas kupowania auta.

Poprawianie blacharza po prostu czasami się nie opłaca, ale można oczywiście zrobić wszystko jeżeli komuś bardzo zależy.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości