IS300 kilka pytań

ODPOWIEDZ
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

IS300 kilka pytań

Post autor: zupa »

Witam,
Panowie/Panie kupiłem ostatnio IS300 SC i chciałbym wymienić wszystkie płyny i filtry i mam kilka pytań:
1) Jaki olej do silnika? Oryginalny z Toyoty przeznaczony do tego modelu czy Motul?
2) Jaki olej do skrzyni biegów?
3) Zastanawia mnie płyn hamulcowy, pierwszy raz się spotkałem żeby miał zielony kolor, co to oznacza - czy to jakiś specjalny płyn?
4) Pytanie odnośnie skrzyni biegów: gdy samochód stoi i chce zmienić biegi np na R/D to podczas wciskania pedału hamulca słychać taki jakby plastikowy dźwięk w skrzyni (przy lewarku) jakby albo się coś plastikowego ocierało w skrzyni podczas naciskania hamulca albo załączał się jakiś przekaźnik, To jest normalne czy to początek jakiś poważniejszych problemów?
5) Mam problem z wentylatorem, nie chcę się załączać podczas postoju/ruchu - wtyczki powpinane itd. Włącza się dopiero gdy się klimę załączy. tzn. że poprzedni właściciel podpiął je szeregowo i podczas klimy włączają się dwa wentylatory (tak to rozumiem)?!

Proszę o porady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: gmiter »

Czytałeś trochę forum?
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: zupa »

Czytałem i zaobserwowałem, że jesteś bardzo aktywny. Nadal nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: felizz »

Pytania początkującego właściciela pojazdu :)
Oto odpowiedzi:
1. Temat rzeka
2. Na pewno było nie raz na forum
3. Takie widzimisię producenta
4. Może się ktoś wypowie kto ma automat, ale jak poczytasz kilka tematów powiązanych, to może sam stwierdzisz co jest
5. Jak dla mnie nie ma tu nic dziwnego. Chłodnica klimy jest przed chłodnicą silnika, więc jakoś to powietrze musi do niej dotrzeć.

Generalnie, ciężko tu o temat którego jeszcze nie było, a Twoje pytania bardziej zahaczają o wiedzę ogólną o działaniu samochodów, wiec tylko czytać, czytać, czytać.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: gmiter »

zupa pisze:Witam,
Panowie/Panie kupiłem ostatnio IS300 SC i chciałbym wymienić wszystkie płyny i filtry i mam kilka pytań:
1) Jaki olej do silnika? Oryginalny z Toyoty przeznaczony do tego modelu czy Motul?
2) Jaki olej do skrzyni biegów?
3) Zastanawia mnie płyn hamulcowy, pierwszy raz się spotkałem żeby miał zielony kolor, co to oznacza - czy to jakiś specjalny płyn?
4) Pytanie odnośnie skrzyni biegów: gdy samochód stoi i chce zmienić biegi np na R/D to podczas wciskania pedału hamulca słychać taki jakby plastikowy dźwięk w skrzyni (przy lewarku) jakby albo się coś plastikowego ocierało w skrzyni podczas naciskania hamulca albo załączał się jakiś przekaźnik, To jest normalne czy to początek jakiś poważniejszych problemów?
5) Mam problem z wentylatorem, nie chcę się załączać podczas postoju/ruchu - wtyczki powpinane itd. Włącza się dopiero gdy się klimę załączy. tzn. że poprzedni właściciel podpiął je szeregowo i podczas klimy włączają się dwa wentylatory (tak to rozumiem)?!

Proszę o porady.
Pozdrawiam
Ad.4 Blokada przed przypadkową zmianą biegu - normalka.
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: zupa »

poszperałem trochę na forum i rzeczywiście większość tematów jest wyjaśnionych w innych wątkach. Zatem sorka za zaśmiecanie.

"Ad.4 Blokada przed przypadkową zmianą biegu - normalka."

Jeżeli chodzi o tą blokadę to właśnie mnie dziwi ten dźwięk - mam Toyotę Avensis T25 automat i jeździłem jeszcze kilkoma samochodami i w żadnym nie ma takiego cpykania podczas delikatnego naciśnięcia hamulca - taki na prawdę dziwny drażniący dźwięk jakby się coś plastikowego połamało przy skrzyni i się rusza podczas naciśnięcia hamulca na "P".

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: gmiter »

Potwierdzam drugi raz - to kliknięcie jest normalne. Masz blokadę zwalnianą pedałem hamulca..
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 kilka pytań

Post autor: zupa »

ok thanx
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości