Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Postprzez Konik527 » 16 cze 2019, o 20:50

Witam :)

Dnia dzisiejszego wystąpił u mnie problem z przegrzaniem się silnika (dokładnie tego nie zbadałem ale wygląda na to, że wyciek z chłodnicy) stałem w upał w korku i samochód zaczął się nagrzewać ... niestety coraz bardziej i bardziej ... silnik przegrzał się do maksymalnej temperatury i niestety musiałem się stamtąd zmywać i na tak wysokiej temperaturze silnik pracował około 15 do 20 minut :/ Zatrzymałem się na stacji i poczekałem aż ostygnie ale gdy przejechałem może jakiś kilometr znowu się nagrzał mocno i zatrzymałem samochód i zadzwoniłem po kumpla aby mnie zholował.

Opisałem tu krótko co się stało a pytanie dotyczy kontrolki "check engine" i mrugającej regularnie kontrolki "traction off" ... chłodnica chłodnicą ale boję się, że mogłem uszkodzić silnik i chciałbym wiedzieć czy komuś się trafiła taka sytuacja albo wie co to może oznaczać czy po prostu sprawdzić to trzeba przez komputer? Samochód mam jakieś dwa miesiące i już mam stracha, że mogłem się wkopać w duże koszta albo zepsuć silnik :/

PS: Dodam, że silnik z tymi błędami pracował na mniejszych obrotach i zgasł mi nawet i nie wiem czy to komputer go jakoś ograniczał żeby niczego nie zniszczyć za bardzo
Konik527
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Postprzez gmiter » 17 cze 2019, o 07:13

GRatulacje - czemu nie zgasiłeś od razu i nie stanąłeś na poboczu? Po ptokach..

Jeżeli migało TRC OFF to prawdopodobnie wypadały zapłony i przyczyny mogą być różne - tak się silnik nagrzał że opóźniał zapłon poza limit czego wynikiem było wypadanie zapłonu bo zapłon następował przy otwierających się zaworach wydechowych, spalanie stukowe, cewki od ciepła sie uszkodziły (mało prawdopodobne) ewentualnie głowica/uszczelka kaput i dostawał sie płyn do komór spalania przez co zapłony wypadały.
gmiter
Lex Master

Model Lexusa: IS350

Postprzez Konik527 » 17 cze 2019, o 16:09

Jednak sprawdziłem w nocy czy dalej wyskakują błędy ... zarówno check engine jak i traction off już się nie świeci a sam silnik pracuje jak wcześniej.
Chyba jednak nic się nie stało i tylko powariował od dużej temperatury i jedyne co pozostaje to naprawa układu chłodzenia :P No ale jak to profesjonalni mechanicy mawiają trzeba jeszcze pojeździć i obserwować czy nic się nie będzie działo bo mogłem uszczelkę pod głowicą uszkodzić.
Konik527
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez toms » 17 cze 2019, o 21:31

Olej sprawdzaj często. Po mojemu, to nie obejdzie się bez ofiar. W najłagodniejszym przypadku zapiekłeś sobie pierścienie tłokowe. Może być wywalona uszczelka pod głowicą, mogłeś też delikatnie przytrzeć silnik. Ale to wyjdzie z czasem.
toms
Lex user

Model Lexusa: gs430

Postprzez adamsky73 » 18 cze 2019, o 09:55

Czyli najlepiej odsprzedać dla "pasjonata marki" :laugh1:
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez gmiter » 18 cze 2019, o 10:16

A uwierz że kupią, aby lakier był oryginalny :D Ludzie oczami kupują a nie rozumem.
gmiter
Lex Master

Model Lexusa: IS350

Postprzez ledziu » 18 cze 2019, o 12:27

adamsky73 napisał(a):Czyli najlepiej odsprzedać dla "pasjonata marki" :laugh1:

No i jeszcze wzmianka o clasic car i wyselekcjonowaniu, no i jak było trudno... :biggrin2:
gmiter napisał(a):A uwierz że kupią, aby lakier był oryginalny :D

Dzisiaj miałem pogadankę z Panem od sprowadzanych aut i stwierdził że każde gówno sprzeda się w 5min żeby tylko był oem lakier :ok:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Powrót do IS mk1 1998-2005