[IS200] Słaba kompresja na pierwszym cylindrze

ODPOWIEDZ
alelis92
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2018, o 12:47
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] Słaba kompresja na pierwszym cylindrze

Post autor: alelis92 »

Cześć,

Mam problem z swoim lexem a mianowicie mam błędy PO300 i PO301. Zmieniłem cewki dla pierwszych 3 cylindrów i błąd dalej występował, następnie sprawdziłem kompresję i dla pierwszego cylindra od strony chłodnicy mam kompresję 8 a dla reszty 11-12. Auto ma instalację LPG lecz raz na jakiś czas staram się przejechać całe jedno tankowanie baku na benzynie. Czy wiecie może co tu może być problemem? Luzów zaworowych nie robiłem.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS200] Słaba kompresja na pierwszym cylindrze

Post autor: DaSt »

Luzy zaworowe mogą już nie pomóc. 8 atmosfer to już prawie agonia dla silnika. Chcesz żeby było dobrze to oddaj auto do fachowców po rozebraniu i zwymiarowaniu
stwierdzą czy wystarczy zrobienie samej góry silnika czyli głowicy.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Słaba kompresja na pierwszym cylindrze

Post autor: gmiter »

Luzy zaworowe do sprawdzenia. Jeśli masz podparty zawór (luz 0 ) to taki będzie efekt - wypadanie zapłonu/nierówna praca/niższe ciśnienie.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Słaba kompresja na pierwszym cylindrze

Post autor: lukas78 »

alelis92 pisze:Cześć,
Auto ma instalację LPG lecz raz na jakiś czas staram się przejechać całe jedno tankowanie baku na benzynie
Sprawdź to, co napisał kolega gmiter. I tak na marginesie, to przy odpowiednio założonej i zestrojonej instalacji lpg nie ma większego sensu dłuższa (1 bak) jazda na benzynie. Przy źle założonej instalacji lpg również niewiele pomoże jazda na pb (poza wydłużeniem agonii silnika o czas jazdy na benie ;) ).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości