[IS 200] FIltr powietrza K&N

Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

[IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: Phil »

WItam. Przymierzam się do zakupu filtra K&N. Czy ktoś z Was może użytkuje? Jakie opinie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: akira »

Ja miałem K&N w opelku (C20NE), bez szału, nie wiem czy była jakaś wyczuwalna różnica, może trochę górne zakresy obrotów lepsze, ale bez hamowni ciężko powiedzieć czy coś zmiana filtra dała. Na pewno się nie pogorszyło. Potwierdzam opinie które można wyczytać na forach, że filtr tego typu przepuszczał trochę syfu dalej w układ dolotowy. Dla tego też nie zdecydowałem się na zakup filtru tej firmy do mojego Is-a. W zeszłym roku kupiłem za to zamiennik firmy pippercross
http://allegro.pl/pipercross-wklad-lexu ... 86400.html
...no cóż nie pamiętam czy była różnica, a skoro tego nie pamiętam, to na pewno wrażenia na mnie nie zrobił. Wyjąłem go na zimę i założyłem oryginalny filtr. Jutro mam chwilę, to z ciekawości wrzucę go jeszcze raz i postaram się skupić nad efektami wymiany. Ogólnie to chyba sztuka dla sztuki i jeśli jest jakiś przyrost mocy czy momentu, to naprawdę znikomy. Myślę teraz nad odseparowanym dolotem z dopływem zimnego powietrza własnej konstrukcji + filtr stożkowy. Może ktoś ma jakieś inne doświadczenia niech się wypowie. :ok:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: dS »

ja mam u siebie wkładkę K&N , ale czy jest jakaś różnica w stosunku do zwykłego to ci nie powiem bo nigdy nie jeździłem ze zwykłym filtrem,ale wątpię aby jakaś była,no może poza świadomością że nie siedzi tam kawałek papieru
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: carinus »

Jedyna róznica przy używaniu sportowych wkładek jest w okresie miedzywymianowym,czyli wkładka filtruje znacznie dłużej z mniejszym oporem przepływu,gdy zwykły filtr jest już trochę zapchany.Cudów sie raczej nie spodziwajcie bo ich nie będzie.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: Phil »

Zmiany raczej nie oczekuje - bardziej chodzi mi o nie kupowanie ciagle nowych papierowych filtrow a eksploatacje i czyszczenie jednego. Czytalem opinie ze K&N potrafi pogorszyc prace silnika i wlasnie takie opinie mnie interesuja.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: michalllw »

Kiedyś widziałem porównanie wkładek w Civicu Type R i K&N był najlepszy bo uzyskał AŻ 2 km więcej :biggrin2:

Szału nie ma ale na dłużej starcza , wychodzi ekonomiczniej albo na równi ze zwykłymi filtrami bo trzeba będzie jeszcze dokupić środek do czyszczenia , chyba sam sobie taki sprawie...
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: IgoR_KilleR »

Ja mam wkładkę K&N prawie od samego początku użytkowania auta. Nie mam pojęcia co poprawia, ale dają fajne naklejki. Jedna z nich fajnie wygląda na tylnej klapie :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: legato97 »

Co prawda GS300 ale wsadzilem wkladke, i roznica jak dla mnie jest wyczuwalna, a papierowy filtr nie byl jeszcze niewiadomo jak zawalony, polecam. A do czyszczenia nie trzeba zadnych srodkow, tylko kompresorem wystarczy przedmuchac.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: michalm320 »

Ja włożyłem K&N po wyjęciu totalnie zawalonego filtra papierowego i różnica była odczuwalna. Szczególnie jak się faza rozrządu zmieniła. Ale myślę że w głównej mierze to zasługa tego że założyłem czysty filtr.
Obrazek
MarekFloryda
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2010, o 21:45
Model Lexusa: GS 460 i IS-F
Skąd:: Koniec świata
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: MarekFloryda »

Phil pisze:WItam. Przymierzam się do zakupu filtra K&N. Czy ktoś z Was może użytkuje? Jakie opinie? Pozdrawiam.
Mam włożony do IS-F'a. Różnicy nie ma żadnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości