[IS300]automat>manual

ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: ledziu »

Sasklacz pisze:Fakt, to powazna inwestycja. Ciekawe czy w ogóle to pasuje w sensie przełożeń do IS300?
Wszystko zależy od przeznaczenia auta i preferencji kierownika. Zawsze możesz spróbować. Skrzynki W58 i R154 sa w miare tanie więc dużo nie tracisz w razie jak coś się nie spodoba lub nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: Travis »

klexus pisze:nie słyszałem o awariach automatu w Lexusie, kiedyś dzwoniłem do firmy która naprawia automaty, to własciciel powiedział, że jak wszystkie automaty by tak chodziły musiał by zmienić działalność powód brak roboty:)
w przeciwieństwie do manualnych skrzyni lexusa które według mnie są średnie :/
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: Ralfx »

Travis pisze:
klexus pisze:nie słyszałem o awariach automatu w Lexusie, kiedyś dzwoniłem do firmy która naprawia automaty, to własciciel powiedział, że jak wszystkie automaty by tak chodziły musiał by zmienić działalność powód brak roboty:)
w przeciwieństwie do manualnych skrzyni lexusa które według mnie są średnie :/
Lexus ma średnie manualne skrzynie? Chyba jeszcze nie widziałeś kiepskich skrzyń. Fakt te z IS200 dupy nie urywają ale pozostałe skrzynie od Toyoty jak R154 czy V160 to są już legendami owiane :P W58 fantastyczna sprawa (a kosztuje prawie połowe tego co R154), biegi przy temp -20 wchodzą jak w masło a dla porównania w Volvo S60 czasami nie da się wstecznego wepchnąć przy pierwszych trzech podejściach :P

Ja bym osobiście nie zmienił skrzyni automatycznej na manualną w IS300, chyba że właściciel planuje regularnie pojawiać się na torze. Do jazdy po mieście nie ma nic lepszego jak automat :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: Travis »

Ralfx pisze:
Travis pisze:
klexus pisze:nie słyszałem o awariach automatu w Lexusie, kiedyś dzwoniłem do firmy która naprawia automaty, to własciciel powiedział, że jak wszystkie automaty by tak chodziły musiał by zmienić działalność powód brak roboty:)
w przeciwieństwie do manualnych skrzyni lexusa które według mnie są średnie :/
Lexus ma średnie manualne skrzynie? Chyba jeszcze nie widziałeś kiepskich skrzyń. Fakt te z IS200 dupy nie urywają ale pozostałe skrzynie od Toyoty jak R154 czy V160 to są już legendami owiane :P W58 fantastyczna sprawa (a kosztuje prawie połowe tego co R154), biegi przy temp -20 wchodzą jak w masło a dla porównania w Volvo S60 czasami nie da się wstecznego wepchnąć przy pierwszych trzech podejściach :P

Ja bym osobiście nie zmienił skrzyni automatycznej na manualną w IS300, chyba że właściciel planuje regularnie pojawiać się na torze. Do jazdy po mieście nie ma nic lepszego jak automat :)

Chodzi mi o to że po lexusie spodziewałem się lepszej pracy i wytrzymałości skrzyni. Mówię tu o IS200 i IS220D. Jak dla mnie trochę wstyd.
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: zupa »

Witam, jestem od niedawna posiadaczem IS300 SC automat i mam wielką chęć zmienić na manual. Mam kilka pytań odnośnie projektu:
1. Która skrzynia przysporzy najmniej problemu podczas montażu (mechanika (spawanie, szlifowanie, automatyka/elektryka, etc.) oraz wytrzyma jak najwięcej (nawet ponad 500KM) - mam w przyszłości plan wymiany korb i całej góry oraz uturbienie.
2. Jakie sprzęgło do tego należy dobrać.
3. Z jakimi kosztami należy się wiązać przy założeniu, że zrobię to sam z kuzynem.
Proszę o konkretne odpowiedzi.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: ledziu »

zupa pisze: Która skrzynia przysporzy najmniej problemu podczas montażu (mechanika (spawanie, szlifowanie, automatyka/elektryka, etc.)
Takie problemy to wszystkie przysporzą.
zupa pisze: oraz wytrzyma jak najwięcej (nawet ponad 500KM)
Wytrzymałość mierz w Nm a nie w kuniach :biggrin2:
zupa pisze: mam w przyszłości plan wymiany korb i całej góry
A co to jest cała góra ?
zupa pisze:Z jakimi kosztami należy się wiązać przy założeniu, że zrobię to sam z kuzynem.
Licz 10k jak będzie trochę mniej to uznaj to za niespodziankę.

Na tą chwilę odpuściłbym dłubanie tylko kupił gotowca ze sprzęgłem np. od BMW diesla.
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: zupa »

Na tą chwilę to sobie chyba odpuszczę mysłałem że wyjdzie w okolicach 6k. Kto wie może w przyszłości dane mi będzie spełnić to marzenie.
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: [IS300]automat>manual

Post autor: zupa »

10k może dużo kasy ale jestem zdecydowany na swapa skrzyni. Chciałbym kupić wszystkie części, a gdy już zbiorę przekazać w ręce które z powodzoniem przeprowadzały już takie operacje.

filmik poglądowy przeprowadzania całej akcji: https://www.youtube.com/watch?v=X02XCrgVohc

czytałem, że dobrą skrzynią jest m50 z BMW jak również CD009 Nissana.
Jakie połączenie, skrzynka, koło oraz sprzęgło do tego dobierać, żeby było niezawodne i sprawiało przyjemność z jazdy?

Proszę o porady
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości