[is200] Silnik się zagotował.

tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: tomekb »

gzoom pisze:Przez 4 lata nie zdarzyło mi się, żeby wskazówka temp. silnika wzrosła powyżej prawidłowej bez względu na to, czy stałem w korku nad morze, leciałem autostradą 180km/h, czy bawiłem się na torze przy ponad 30 stopniach. Czasami zastanawiam się, czy wskazówka jest na pewno sprawna.
JA mam tak samo od 3 lat i 64000km
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: LinkPL »

Jedno małe pytanie ... zauważyłem u siebie, że wentylatory chodzą w przeciwnym kierunku ?? czy to normalne ??
Ten od kierowcy zasysa, a od pasażera wypycha powietrze, sprawdźcie jak jest u Was przy is200, bo wydaje mi się to dość dziwne ...
How far We can go ...
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Palio »

Witam! Nie chce zakładać nowego tematu wiec tutaj poproszę o pomoc tudzież poradę. Dzisiaj kiedy sobie robiłem obsługę codzienna autka IS200 zauważyłem za pompa wody w takim żaglebieniu (nie wiem co do za cześć) zbiera sie zielony płyn. W moim aucie taki kolor ma płyn chłodzący. Poziom płynu na zimnym w połowie wskaźnika, na ciepłym tak 0,5 do 1 cm wyżej. Troche mnie to zestresowalo wiec zacząłem sprawdzać węże (wcześniej tego nie robiłem). I tak ten wąż na dole od chlodnicy po jeździe w miarę miękki a temperatura jego raczej letnia. Wąż na gorze odchodzący przy wlewie gorący i tez w miarę miękki. Pytanie skąd to cieknie i z czym sie wiąże? Co to za cześć? Na załączonym zdjęciu miejsce gdzie widać zielony płyn jest pod czerwona kropka.
ImageUploadedByTapatalk1380823038.432071.jpg
ImageUploadedByTapatalk1380823038.432071.jpg (126.9 KiB) Przejrzano 5686 razy

Sent from my iPhone using Tapatalk
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: dab1978 »

Dokładnie mam ten sam problem, w tym samym miejscu zbiera się płyn i trzeba dolewać raz w tygodniu...co prawda ilości minimalne, ale problem jest najwyraźniej jakiś...
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: maniek_ls400 »

Czy ten element napędzany paskiem nie jest pompą wody ? Albo puszcza, albo źle założona..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Palio »

Cóż, pierwszy raz sie z tym spotykam bo i Lexa mam od niedawna. Jak widać jestem po wymianie pompy i wszystkich pasków o uszczelniaczach i rozrzadzie nie wspominając. Stad moje zmartwienie bo sądziłem ze zrobiłem wszystko co trzeba po zakupie. Zauważyłem tez ze wiatrak chlodnicy od strony kierowcy sie nie zalacza :/ Jak narazie temperatura w normie. Ja tez od czasu wymiany pompy raz dolalem płynu. Sądziłem ze to normalne po wymianie płynu po kilku kilometrach ( wcześniej w golfie to była norma po wymianie płynu). Tymczasem wychodzi na to ze to wyciek :/ Na czerwono miejsce gdzie sie zbiera płyn.

Nie, nie jest to pompa wody. Element ten jest za pompa wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 3 paź 2013, o 21:40 przez Palio, łącznie zmieniany 1 raz.
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: dab1978 »

Jest zaraz za pompą wody, ale jest z nia połączony...i to chyba właśnie w miejscu łączenia widać wydostający się płyn o ile dobrze pamiętam. może tam jest jakas uszczelka, która puszcza ???
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: maniek_ls400 »

A nie jest to obudowa termostatu ? Nie znam kompletnie budowy silnika ISa - gdzie co jest ? Co do wiatraka - czy jeden nie załącza się równocześnie z uruchomieniem klimy ? Ja tak mam (LS430). Co do ubytków po wymianie płynu - ja dolewałem 3 razy zanim się ustabilizowało. Może 'sika' z innego miejsca tylko tam jest 'zatoka' i widzisz płyn, który skapuje, pryska z innego miejsca ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Palio »

Dzięki za odpowiedz!
Tez myślałem ze drugi wiatrak zalacza sie przy włączonej klimie - niestety stwierdzić muszę ze po włączeniu klimy wiatrak nadal jest nieruchomy. Klima działa. Co do wycieku mam wrażenie ze płyn wydostaje sie z podstawy tego co zakreslilem na czerwono. Nie jestem mechanikiem ale termostat jest chyba niżej - do niego idzie rura z chlodnicy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [is200] Silnik się zagotował.

Post autor: dab1978 »

Dziwne jest jeszcze to, ze ten płyn (u mnie) wydostaje się tylko na zimnym silniku (rano szczególnie po nocy), jak silnik zaczyna pracować wycieków nie ma, ani trochę...i robi się sucho w tym miejscu zaznaczonym na czerwono... :szok: chyba raczej powinno być odwrotnie, silnik zaczyna pracować, ciśnienie wzrasta i wyciek sie nasila???
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości