[IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: janasek »

michalm320 pisze:
janasek pisze:10W40 jest najpopularnieszm olejem do silników w PL i chyba naodpowiedniejszym do naszego klimatu. Im gęstszy olej tym lepsze smarowanie, ale też większe opory co może zwiększyć np. zużycie paliwa. Syntetyk ma cieńszy film czyli zachodzi ryzyko że film się zerwie i będzie gorsze smarowanie. Oleje np 10W60 stosuje się w sporcie a np 5W30 w samochodach gdzie ma być np niższe zuzycie paliwa (mniejsze opory = auto bardziej ekonomiczne). Nam chyba nie chodzi do końca o ekonomie a o jak nalepsze zabezpieczenie naszego silnika przed zużyciem. Moim zdaniem możesz zmienić na np. 5W30 ale po co? Ten jest ok, wymień tylko filtr (i nie musi być originalny - miałeś pecha i pewnie jest jakaś wada produkcyjna) i mam nadzieję że będzie wszystko w porządku

Pozdro.
Tak tak i właśnie po to producent każe lać 5W30 żeby było gorsze smarowanie. Bzdury piszesz dziecko drogie. Im gęstszy olej tym gorsze smarowanie przy rozruchu, szczególnie w naszym zimowym klimacie gdzie nierzadko jest -20 st. W kwestii filtrów to nie tylko chodzi o samo filtrowanie ale również o odpowiednie ciśnienie.
Nie gorsze, ale jest to kompromis między optymalnym smarowaniem a ekonomika silnika. Producent zakłada że jego auto nie będzi eksploatowane w ekstramalnych warunkach stąd optymalny 5W30. Opory są większę przy rozruchu ale nie gorsze smarowanie!!!. Film przy zimnym silniku jest gruby i trudniej go zerwać. Oczywiście olej nie może być za gęsty, to chyba wiadomo. Tak, przepływ przez filtr jest powiązany z ciśnieniem w układzie smarowania.

:biggrin2: :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:

Pozdro

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: carinus »

stachulex pisze:....robcie duza kase na swojej wiedzy.trzymam za was kciuki.
My robimy.Staraj się Stachu bo konkurencja nie śpi.A tak na powaznie to różne filtry chyba różnie potrafią hamować upust poziomu oleju z kanałów olejowych do miski olejowej.Fanatycy motoryzacji stosowali małe pompy elektryczne do wstępnego wytworzenia cisnienia w układzie przed rozruchem zimnego silnika.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: medyk »

Nie wiem czy to komu się przydana ale u mnie lampka oleju gaśnie jeszcze na rozruszniku....
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: carinus »

medyk pisze:Nie wiem czy to komu się przydana ale u mnie lampka oleju gaśnie jeszcze na rozruszniku....
Napisz jeszcze jak długo musisz kręcić rozrusznikiem,na jakim oleju i filtrze.U mnie też gasnie zaraz po rozruchu ale słychac delikatne klekotanie przez parę sekund.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: medyk »

Odpala zupełnie normalnie, nigdy nie mierzyłem czasu rozruchu. Ostatni serwis był robiony w salonie toyoty 5tyś km temu przez poprzedniego właściciela nie mam pojęcia jakich komponentów użyli. Może sytuacja zależna jest od przebiegu/zużycia silnika. Dodam że mam 80tyś mil przebiegu.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: carinus »

Na pewno zużyty silnik będzie walił nawet na dobrych i gęstych olejach,ale nasze aż tak dobite nie są i chodzi tylko o zbadanie przyczyny braku szybkiego wytworzenia ciśnienia oleju.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: medyk »

Silniki w IS-ach są dosyć żywotne i nie wydaje mi się się żeby kolegi był na tyle zużyty żeby tak opóźniał ciśnienie. Tam będzie coś innego... ja stawiał bym na filtr na pierwszym miejscu olej na drugim ale w tym temacie prawdopodobieństwo pomyłki jest spore :mda:
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: akira »

...qrde u mnie jak nic po całej nocy trzeba odczekać ok 3 sek. licząc razem z rozruchem aby kontrolka zgasła. Olej planuje wymieniać dopiero na wiosnę, a tu zima idzie i jeśli to wina filtra to na pewno nie będzie lepiej :down:
...czekam na spostrzeżenia po wymianie i opinie innych użytkowników IS200 odnośnie czasu zgaśnięcia kontrolki
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: medyk »

Mam wrażenie panowie że zaczynamy popadać w paranoje... :)
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: akira »

...powracając do mojej paranoi :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Jeśli chodzi o kontrolkę która gaśnie po kilku sekundach nic się nie zmieniło, ale, ale zbliża się wymiana oleju :klucz: i przy okazji będę miał okazję sprawdzić czy to nie opory filtra oleju są przyczyną tego stanu rzeczy (jak to niektórzy sugerowali :bor: ).
I tu moje pytanie...jakiej firmy filtr oleju polecacie co aby mieć pewność, że z jego strony wszystko będzie cacy i nie będzie blokował ciśnienia :crazy: ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości