IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: rkiljan »

Da się sprawdzić sondę czy pracuje prawidłowo?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: owczar »

Tylko jeśli masz pewność że wydech jest szczelny. Wtedy widać po wykresach.
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: rkiljan »

Witam, na weekendzie sprawdziłem szczelność i ani widu ani słychu żadnych nieszczelności wydechu. Czy wykresy sond wskazują na prawidłowe ich działanie? Dodam że 2 dni temu przez chwile silnik zachowywał się jak by w ogóle nie miał mocy, po kilku przegazowaniach w moim odczuciu samochód żywiej nabierać prędkości, aż chciało się jechać :) Niestety dzisiaj na moim ELM wykryłem błąd P0420, tylko że był Pending Fault. Ma ktoś może pomysł co może być? I czy w razie większych komplikacji błędów po wycięciu kata można wrzucić w razie czego kat oryginalny i wszystko się unormuje?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: owczar »

A jak chcesz wyciąć tego kata? Nie jestem pewien, ale one siedzą w kolektorze wydechowym. Więc jak się go pozbędziesz to już drugiego nie wstawisz.

Ja bym zamienił sondy miejscami. Jeśli błąd przeniesie się na drugi bank to sonda do wymiany. Jeśli nie- to możliwe, że kat. Ale te wykresy z góry nie do końca to potwierdzają. Jednak to tylko statyczne obrazy. Lepszy obraz daje obserwacja danych live w funkcji obrotów, obciążenia, TPS itd.
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: rkiljan »

Myślałem o wycięciu ostatniego kata, gdyby działy się jakieś dziwne rzeczy to po prostu wsadził bym jakiś używany z małym przebiegiem.
Byłem przekonany że błąd P0420 Bank 1 to 3 sonda, ta za ostatnim katalizatorem :szok: Mógłby ktoś wrzucić rysunek z opisem sond która to która ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: owczar »

Ten główny katalizator nie jest monitorowany i wszystkie 4 sondy są przed nim. Ten błąd oznacza problem z katalizatorem w kolektorze. Sprawdzałeś te punkty połączeń, które wskazałem na rysunku?
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: IS200 CHECK KOD BŁĘDU P0420 katalizator efektywność

Post autor: rkiljan »

Miejsca połączeń szczelne. Z tego co widziałem to jedna sonda jest za ostatnim katem. Mam rozumieć że błąd P0420 Bank 1 to błąd któregoś z katów w kolektorze? Dodam że mam nieszczesnego castrola który znika w ilości ok 100ml na 1000km, może to być przyczyną błędu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości