[IS200] Trzęsie silnikiem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: LinkPL »

MoodY pisze:Ja sprawę z telepiacym silnikiem na zimnym po ciężkich bojach opanowałem...
Pytanie jest jedno: wszyscy, którzy mają ten problem mają LPG?
Mam ;) Kiedyś szarpało mi silnikiem na benie, bo przewodem podciśnienia dostawał się gaz do kolektora dolotowego ... ;) Ale wymiana nie naprawiła akurat objawu jak w temacie ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: MoodY »

Proponuje wszystkim, którzy mają takie objawy na zimnym silniku i LPG zrobić mały teścik...
1. Odpinamy klemę na kilka minut, co zresetuje nam ECU.
2. Po ponownym podpieciu klemy jeździmy tylko na benie przez kilka dni lub nocy i wtedy się przekonamy, czy objawy dalej występują, czy nie.
3. Bardzo ważne jest, żeby ani na chwilę nie przełączyć na gaz!!!!
4. W 99% telepanie już nie wystąpi, a przyczyną są wtryski gazu, które rozpieprzają mapę wtrysku benzyny.
Sprawdźcie to na własnej skórze i meldujcie.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
miczeczu
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 13:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: miczeczu »

do Moody: info odnosnie zagazowania mojego lexa - jest zagazowany od 1,5roku (zrobione jakieś 25 tys. km). u mnie ten problem z kołysaniem buda wystepuje nieregularnie, wyczytałem że jest podobnie jak u kilku osób. Dla mnie to nie jest mega uciążliwa sprawa, ale chce mieć wszystko na tip top:) Jutro albo najpóźniej pojutrze odepnę ACU bo do wieczora jestem w trasie i wtedy pojeżdzę trochę na benzynie (bez korzystania z instalacji gazowej), zobaczymy czy coś to zmieni. Dam znać jaki jest wynik eksperymentu:)
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: NappyBoy »

ja akurat mam turbo benzyne , dzis odpalilem go na spokojnie , nie wlaczajac odrazu radia czy swiatel - jak najmniejsze obciazenie . Nie kolysalo ,obroty trzymaly sie na 1.1-1.2k . Silnik sie rozgrzal troche i standardowo spadek na 800. Bede tak testowac pare odpalan , bez obciazen ;)

Pozdro
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: dead_beat »

Dzisiaj to sprawdzę, ale u mnie LPG zrobiło już 60tys km, a problem zaczął się jakiś miesiąc temu.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: Yarecki »

MoodY pisze:Proponuje wszystkim, którzy mają takie objawy na zimnym silniku i LPG zrobić mały teścik...
1. Odpinamy klemę na kilka minut, co zresetuje nam ECU.
2. Po ponownym podpieciu klemy jeździmy tylko na benie przez kilka dni lub nocy i wtedy się przekonamy, czy objawy dalej występują, czy nie.
3. Bardzo ważne jest, żeby ani na chwilę nie przełączyć na gaz!!!!
4. W 99% telepanie już nie wystąpi, a przyczyną są wtryski gazu, które rozpieprzają mapę wtrysku benzyny.
Sprawdźcie to na własnej skórze i meldujcie.

Nie zawsze to wina wtrysku LPG, głównie to tez sparawa samego wystrojenia inatslacji.
Taki test pokaże ( mniej więcej ) czy problem leż po stronie noPB czy LPG.
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: MoodY »

dead_beat pisze:Dzisiaj to sprawdzę, ale u mnie LPG zrobiło już 60tys km, a problem zaczął się jakiś miesiąc temu.
No to właśnie przez to, że ma już troche najechane... w moim przypadku zaczeło się to po ok 10000 na LPG- tyle wytrzymały czerwone Walteki. Wymienili mi na gwarancji na nowe i auto sprzedałem. Trzeba było nie oszczędzać i wsadzić Hany, bo też sporo sie nakombinowałem i nerwów straciłem zanim znalazłem przyczynę.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: dead_beat »

Ja mam czerwone Hany, na razie zmieniłem 2 cewki miejscami, aku odłączony na jakieś pół h, około 100km na benzynie i jak na razie mam spokój. Jak pojawi się check to raczej będę musiał kupić cewke.

wysłane z Motorola RAZR za pomocą TapaTalk 2
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: NappyBoy »

Znalazlem lekarstwo w moim przypadku na trzesienie zaraz po odpaleniu . IS200 Turbo bez gazu. Odlaczylem zasilanie AKU na cala noc.Przez 3 kolejne dni odpalalem go z 20 razy nie odnotowalem trzesienia do czasu kiedy znow kontrolka "check engine " sie pojawila. Pozostaje mi kupic ustrojstwo do resetowania bledow ,odpinac AKU badz zyc z tym. Wybieram Zycie ;)

Pozdro
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 ]Trzęsie silnikiem

Post autor: highcontrast »

Hejka wszystkim.

Czy komuś udało się zdiagnozować przyczynę? Jeżdżę is 200 z lpg i ostatnio mam tak samo, czyli silnik się trzęsie przy dopalaniu, czasami zdarza się, że trzęsie wręcz całą budą.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości