ROZRZĄD LEXUS IS 200

Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: krzywydg »

WoznY pisze:A ja mam takie pytanie do Was. Na moim budziku właśnie stukneło 130 tys km. Czy z paskiem rozrządu czekać do tych prawie, że 150 tys. jak w książce czy należało by wymienić już?

Pytam, ponieważ poprzednio miałem Renault Megane 2.0 i w książce napisane było co 120 tys a ludzią potrafiły paski strzelać przy 95 tys nawet...

Spotkaliście się z takimi przypadkami w :LEXUS: ?
Z tego co mówią mądrzy ludzie, to 100kkm albo 5 lat i zmiana (uogólniam)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
KamKraw
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: KamKraw »

Witam
Jestem nowym członkiem forum , posiadam Lexusa IS 200 z 2000 roku. Chciałbym podzielić się informacją dotycząca taniego i dobrego sklepu z częściami do aut japońskich. osobiście kupiłem tam rozrząd z pompą za 750zł, rolka napinacz ntn snr ,pasek mitsuboshi, pompa AISIN. Hurtownia Gaweł Pruszków
Pozdrawiam :zryw:
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: V-TEC »

Cześć.
Na początku lipca zleciłem wymianę rozrządu w IS200. Po tej operacji, na rozgrzanym silniku, pod dużym obciążeniem i na wolnych obrotach zaczął wypadać zapłon. Początkowo nie powiązałem obu tematów bo mój lex konsumuje jak w zegarku jedną cewkę na rok, zawsze w okresie letnim. Co mnie zdziwiło to to, że zawsze wywala błąd i pokazuje gdzie szukać udupionej cewki.
Po wymianie jednej cewki (pękniętej) maiłem subiektywne wrażenie że się poprawiło lecz problem nie ustał całkowicie. Czy jest to technicznie możliwe, że rozrząd został źle ustawiony i to powoduje wypadanie zapłonu/niedomykanie się zaworów?
Auto jeździ na LPG, regulację luzów miało 4 lata temu. Świece wymienione na Denso jakieś 1,5 roku temu.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: gmiter »

4 lata temu od ostatniej regulacji luzów? Ile przejechałeś km?
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: V-TEC »

10 do 15kkm w rok robię więc pewnie z 50kkm.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: gmiter »

To już dawno powinieneś sprawdzić luzy... Na gazie w tej glinianej głowicy co 20tys trzeba tam zajrzeć.
Ridmar
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2024, o 10:27
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: Ridmar »

A jaki klucz dynamometryczny polecicie tak do 100 zł?
povlos
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2024, o 13:29
Model Lexusa: RZ
Skąd:: Lubań
Kontakt:

Re: ROZRZĄD LEXUS IS 200

Post autor: povlos »

Marketowe , np z Lidla , lub Biedry są o.k. dla amatorskiego stosowania. Możes zposzukać też na tej stronie: https://buythis.pl/klucze-dynamometryczne/ Na miejscu mają duży wybór takich kluczy, też powinni Ci coś odpowiedniego doradzić i dobrać :) Koła , świece, śruby spustowe oleju jak kupisz typowy , to będzie dawał radę. I powiem , że nawet jest to dobrze zrobione , bo porównywałem z jakimś markowym i siła dokręcania była chyba taka sama
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości