IS200 błąd P0171

4um

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: 4um »

Dlatego proponowałem pojeździć na PB sprawdzić czy błąd się pojawia, bo jeśli tak problem jest w PB a jeśli nie to wiadomo, że LPG i tyle.
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

konik_80 pisze:Ile km zrobiłeś na instalacji? Ten błąd z brakiem zapłonu (300 i 303) wywala ci też na benzynie? Pytam bo może MJ na 3 garnku łapie jakaś zwieche. Masz może kabel aby się wpiąć w Staga?
21tys na lpg od marca przejechałem, kabelka nie mam do Staga. Błąd zapłonu nie wyskakuje teraz, wcześniej go miałem jak padła cewka, nie wiem czemu teraz sie pojawił bo jak wlaczylem inny program to go nie było. W piątek pojechałem w trasę i Check się zapalił ponownie. Zrobiłem screeny z tego co dało sie odczytać za pomocą PCMSCAN, zrobiłem też foty instalki, jedna uwaga jeszcze, bo ten błąd ubogiej mieszanki może powodować np lewe powietrze...własnie sie okazało ze nie miałem z tyłu przykręconej obudowy filtra powietrza.

Foto instalki:
http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... x600a.jpg/
http://imageshack.us/f/213/img0015450x600.jpg/

Screeny z PCMSCAN
http://imageshack.us/f/11/ss800x500.jpg/
http://imageshack.us/f/847/qqs800x500.jpg/
http://imageshack.us/f/10/qq800x500.jpg/

Mam nadzieję zę to się do czegoś przyda.
Bład skasowałem i od dziś jeżdżę tylko na pb wiele km nie zrobiłem jakieś 20 na razie nic nie świeci.

http://imageshack.us/f/51/img0019800x600.jpg/
Przy okazji nasunęlo mi się pytanie, czemu leży mi to na przewodach, gdzie powinno być oryginalnie i dlaczego tam nie jest??
W poszukiwaniu mocy...
4um

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: 4um »

Lewe powietrze zdecydowanie mogło spowodować takie zachowanie.
Te screeny to przed zamocowaniem obudowy filtra czy po - bo korekty na bardzo ubogo - jak widać.
I te wartości są z pracy na LPG czy PB?
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

4um pisze:Lewe powietrze zdecydowanie mogło spowodować takie zachowanie.
Te screeny to przed zamocowaniem obudowy filtra czy po - bo korekty na bardzo ubogo - jak widać.
I te wartości są z pracy na LPG czy PB?
Screeny robiłem wczoraj, po chwili jak się przełączył na lpg.
Zdjąłem filtr dzisiaj aby zrobić foto instalki i dzisiaj dopiero go poprawnie założyłem.
W poszukiwaniu mocy...
4um

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: 4um »

andrej7 pisze:
4um pisze:Lewe powietrze zdecydowanie mogło spowodować takie zachowanie.
Te screeny to przed zamocowaniem obudowy filtra czy po - bo korekty na bardzo ubogo - jak widać.
I te wartości są z pracy na LPG czy PB?
Screeny robiłem wczoraj, po chwili jak się przełączył na lpg.
Zdjąłem filtr dzisiaj aby zrobić foto instalki i dzisiaj dopiero go poprawnie założyłem.
No to albo jest tak ubogo na LPG albo winą było lewe powietrze co jest bardzo prawdopodobne.
Tylko ciekawi mnie to, że "Gazownicy" podczas przeglądu nie widzieli tego ehhh.
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

Po których danych wnioskujesz ze jest ubogo?
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: carinus »

Z lewym powietrzem mamy do czynienia jeżeli dostaje się poza przepustnicą i kanałami wolnych obrotów.W Twoim przypadku mogło się dostawać tylko powietrze niefiltrowane i nie ma to żadnego wpływu na prawidłowe podawanie paliwa.Uboga mieszanka to problem z ustawieniem mapy lub problemy z wydatkiem gazu przez instalację.Ta wtyczka z uchwytem to złącze sondy,które powinno byc przykręcone do głowicy ale przeszkadzało gazownikom jak wpinali się do węży wodnych.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: konik_80 »

Po fotkach można wywnioskować, że obudowa filtra powietrza naciska na węże które są od wtrysków do kolektora - może być problem z przepływem gazu - przyjrzyj się temu dokładnie - węże nie mogą być ściśnięte lub załamane.
Przydałyby się jeszcze screeny ze Staga.
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

To trochę nowych relacji, dokręciłem wczoraj obudowę filtra.
Dziś jadę na benzynie śmigał ładnie, przełączyłem na Lpg zapalił się Check silnika i migał, przełączyłem na Pb ponownie Check zgasł. Zrobiłem na Pb z 20km wszystko było ok, przełączyłem na LPG Check się zapalił na stałe i TRC migało auto zaczęło głośniej chodzić (tak jakby padla cewka) NA Pb chodzi normalnie. Z błędów interfejs wyczytał wypadanie zapłonu na 1,2,3 cylindrze.
Także coś z tymi przewodami jest chyba nie tak, a śruba mocowania obudowy filtra była celowo nie dokręcona???
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: carinus »

Wyciągnij obudowe filtra i zobacz jak wyglądają wężyki doprowadzające gaz do cylindrów.Normalnie te wężyki mogły leżeć jak należy jednak po rozgrzaniu przez silnik wszystko robi sie bardziej elastyczne i poddaje się jak plastelina pod naciskiem obudowy lub na zagięciach i łukach.Sprawdz jak to wyglada bo masz zdecydowanie problem z podawaniem gazu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości