[IS200] kody błędów P0141,B1421

hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: hydrant23 »

nie wiem jak na łączenia kabelków zareaguje lexus , ale do mazdy z silnikiem z5 kupiłem uniwersalna lambdę ngk , łączenie poprzez zaciski dobrze wymierzyć długości kabelków wg ori,dodatkowo uszczelniałem łącza koszulkami termo i zawijałem gumki w środek , aby izolacja gumowa podwójna była i działa ładnie od roku już ok 150zł płaciłem , gdzie z wtyczką x3 więcej kosztowała... a sama sonda taka sama...chociaż niektóre silniki po prostu dobrze działają tylko i wyłącznie na ori więc trzeba poszukać więcej info na ten temat , pewnie ktoś na świecie to już przerabiał
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: Marchol »

Stary dobry Z5 :D na forum Avensisa stosowali ten patent, mówią że to ta sama lambda tylko że bez wtyczki, wtyczkę biorą z oryginalnej i wszystko śmiga jak ta lala...
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: dommell »

Jeżeli masz do wymiany tą przy katalizatorze to tylko używki. Przerabiałem już to. Jedyne jakie znalazłem w sklepach to te dwie przy silniku. I ich ceny w porównaniu do tych na allegro wcale nie sa takie wysokie bo 250zł a 100%, że działają. Ja kupowałem na allegro (100-150zł) to za każdym razem była jakaś walnięta.... Dopiero jak w sklepie kupiłem to dolegliwości zniknęły. A, co by Cie nie straszyć odnośnie używek, to jedyna która mi działała kupiona poprzez allegro to właśnie była ta przy katalizatorze z gumką :)

A, jak będziesz wymieniał, to nie zapomnij przywiązać mocny i dość długi sznurek do sondy :) Wykorzystasz go potem aby przewlec nową sondę przez otwór w podłodze :) Bo ręka pod wykładzinę wchodzi ale tam jest bardzo utrudnione manewrowanie i dodatkowo gąbka utrudnia wsuwanie sondy. Więc sznurkiem poprostu przeciągniesz pod podłoga prosto do dziury sondę którą będziesz wkładał.


Jakbys miał pytania to wal śmiało. Roboty na 30 minut. Oprócz sondy jeszcze fotel kierowcy trzeba odkręcić. Ale go nie wyjmowałem tylko odchylałem.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: Marchol »

Czyli Domnell nie polecasz żeby kupić taka uniwersalną z Denso za 170 zł nówka np jak w tej aukcji tylko używkę 85 zł, cena od kolegi kiciu z naszego forum.
[allegroitem=1]2154000357,[/allegroitem],
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: dommell »

jeżeli używka jest pewna i działająca to nie ma co się zastanawiać. Co do uniwersalnych nigdy nie testowałem. Ale co czytam różne fora, a nawet i na naszym tutaj, to ludzie sie negatywnie o tym wypowiadają. Ja też mam powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :) Ale pewnie znajda sie ludzie co i powiedzą, że na uniwersalnych da sie pojeździć. Nie wiem, nie mam argumentów więc nie powiem.

Odnośnie sond to już był gdzies temat, nawet go chyba ja zakładałem i tam się toczyła dyskusja równierz odnośnie uniwersalnych sond.
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: Flash »

Ja bym się nie bał uniwersalnej Denso bo na pewno będzie pasować skoro jest produkowana przez Toyotę dla Toyoty. Generalnie sonda powinna pasować z każdej Toyki, ja wziąłem z Yarisa. Kup coś w używce, byleby grzałka nie była walnięta. To jest czujnik za katalizatorami i nie nam jest zasadniczo do niczego potrzebny, a sam pomysł jego podgrzewania grzałką... uważam za idiotyczny, ponieważ zanim się katy nagrzeją do temperatury pracy czyli ok. 600 stopni to lambda spokojnie będzie miała ponad 300 stopni której jej jest potrzebne...
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: Marchol »

Dzisiaj sonda została wymieniona na używaną , w sobotę jadę w trasę, zobaczymy czy znowu check się oświeci. Ogólnie wymiana dość prosta,sonda była już kiedyś odkręcana więc nie była zapieczona na moje szczęście i jednym ruchem dało się ją odkręcić, najgorsze to chyba zdemontować fotel i ustawić go tak żeby nie przeszkadzał, ja go wyciągnąłem z auta. Następnie szukanie wtyczki, początkowo się załamałem bo na obrazkach wyglądało to tak że należy zdjąć całą tapicerkę żeby się do niej dostać ale na szczęście jest ona zaraz obok nawiewu na nogi i dostęp jest tam bardzo fajny. W sobotę czeka mnie sworzeń wahacza ... ciekawe jakie tam niespodzianki będą.Postaram się zrobić fotorelację
Obrazek
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: tmx89 »

Wywalilo mi tez błąd P0141 ale za cholere nie wiem ktora to sonda , te przy silnikach czy ta za katalizatorem ? Jezeli ta za katem to gdzie kupic w miare tanio i jaka dlugosc kabla ?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: tomcio105 »

tmx89 pisze:Wywalilo mi tez błąd P0141 ale za cholere nie wiem ktora to sonda , te przy silnikach czy ta za katalizatorem ? Jezeli ta za katem to gdzie kupic w miare tanio i jaka dlugosc kabla ?
To jest jedna z sond przy silniku - Bank 1 Sensor 2. Wszystkie sondy są takie same więc nie ma znaczenie czy chcesz sonde za katem czy przed. Najlepiej kup uniwersalną i przełóż końcówkę to najtańsza opcja.
Ja dość tanio uniwersalną kupowałem w Jadar Auto w Chorzowie na 3 Maja 157.
Ewentualnie jakbyś chciał dobrą używkę z anglika to daj znać.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] kody błędów P0141,B1421

Post autor: owczar »

Sondy za katem i przed katem różnią się rezystancją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości