[IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrotów.

Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

tomekb pisze:
lukas78 pisze:
tomekb pisze:lukasz mam propozycje bo igor z bydgoszczy moze bys zobaczyl co jet na twoje oko i graty mozna by popodmieniac by dowiedizec sie co jest grane
Sorki - bardzo chętnie bym pomógł, ale z wolnym czasem u mnie bardzo kiepsko i narazie mogę służyć jedynie w/w poradami. Tak na marginesie jak znajdę jakiś dzień wolny to chętnie podjadę do Bydgoszczy, ale to pewnie po nowym roku.
Lukasz a to przepraszam nie wiedziałem :) takie głośne myślenie
Niemniej szkoda, fajnie byłoby to obejrzeć z kimś kto od dłuższego czasu jest użytkownikiem.

A świece? Czy to może być także za ich przyczyną?

BTW
Jako, że to elektroniczne sterowanie przepustnicą mnie najbardziej zastanowiło, to może by ktoś się podzielił wiedzą jak to zbadać i naprawić?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: lukas78 »

tomekb pisze: Lukasz a to przepraszam nie wiedziałem :) takie głośne myślenie
Spoko Tomek nie ma żadnego problemu :) - a z Igorem tak jak już pisałem przymierzam się w krótce spotkać, bo chętnie odwiedzę Bydgoszcz.

Igor przejżyj najpierw to co pisaliśmy z kolegami - od słuczki świecę też razej nie wysiadły, ale również na sam koniec możesz na nie zerknąć.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: konik_80 »

IgoR_KilleR pisze:
A świece? Czy to może być także za ich przyczyną?

BTW
Jako, że to elektroniczne sterowanie przepustnicą mnie najbardziej zastanowiło, to może by ktoś się podzielił wiedzą jak to zbadać i naprawić?
Wątpliwe aby to był problem ze świecami.

Co do przepustnicy to za drugim razem pisałem abyś sprawdził wszystkie bezpieczniki i ewentualnie przekaźniki czy są na miejscu. Jeśli będzie wszystko ok to przeleć wzrokowo wszystkie przewody - do przepustnicy idą 2 wiązki.

Jedno pytanie - czy jak przekręcasz kluczyk w pozycję kontrolek to zapala się kontrolka check engine? (a po odpaleniu gaśnie?)
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

jak już pisałem: Check Engine cały czas się pali.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

a pracuje na 6 cylindrow czy nie bardzo
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: konik_80 »

IgoR_KilleR pisze:jak już pisałem: Check Engine cały czas się pali.
To znak, że ECU działa - oby prawidłowo.
Sprawdź przy pomocy drugiej osoby czy przepustnica w ogóle reaguje - tzn ściągnij obudowę filtra pow i zerknij czy przy odpalaniu będzie się ruszała (bez dotykania gazu).
Dalszy problem to dym z wydechu - brak sterowania przepustnicą za bardzo go nie tłumaczy - chyba, że zalał się silnik i po odpaleniu paliwo wypala się w wydechu...

W przypadku problemów z uszczelką często czuć spaliny w układzie chłodzenia - niech ktoś zakręci silnikiem a ty w tym czasie powąchaj czy ze zbiorniczka wyrównawczego nie czuć spalinami.
Jeśli posiadasz manometr lub masz od kogo pożyczyć to sprawdź ciśnienie w cylindrach - wtedy wykluczysz/potwierdzisz problem uszczelki.

Dawaj znać co sprawdziłeś.
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

tomekb pisze:a pracuje na 6 cylindrow czy nie bardzo
Nie wiem, jutro, ale raczej po jutrze sprawdzę te cewki. Wydaje mi się jednak, że nie działa, ponieważ silnik pracuje nierówno.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: dommell »

hmm...moge się wypowiedzieć co do cewek i świec... wymieniałem jakiś czas temu świece a potem dwie cewki bo padły.
Pierwsze co to na pewno bys miał błąd w komputerze. Na początku nie pali się na stałe kontrolka Check Engine, w momencie występowania błędu (chyba 200 wystąpień) miga, jeżeli błąd (czyli np,. zgubienie iskry) wystąpi 1000,razy to check engine sie zapala na stałe. Błędy są z serii 1300 lub 300 (u mnie z 300 - Misfire detected, np 304 wskazuje 4 cylinder). Poza tym było widać po cewkach, że np gumka popękana, biały nalot, plastik wewnątrz cewki (tam gdzie sprężynka) był trafiany iskrą. Podobnie na świecach, widać, że są popalone. Poza tym jeździ się z tym normalnie, czuć lekki spadek mocy, ale nie ma objawów w postaci białego dymu...

Myślę co może byc przyczyną... miałem też sondę lambda zepsutą, biały dym nie leciał, problem był z obrotami, więc to też raczej nie. Co do przepustnic, filtru powietrza, termometru we wlocie powietrza, przewodów itd... to mogłoby dawać efekt nierównej pracy silnika ale nie dym. A może rzeczywiście ten dym to tylko cos się tam jeszcze wypala i to zniknie. Bo jak nie to nie mam pomysłu...
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

Dzięki za wszystkie wypowiedzi tutaj. Ufam, że okażą się pomocne w rozwiązaniu tego problemu. Z tego co piszecie, to chyba faktycznie nie jest wina cewek, niemniej sprawdzę i to. Najbardziej mnie martwi to sterowanie przepustnicą. Słuchajcie, jak ja ją znajdę? Jak wygląda ta część? Co tam mogło się zepsuć? bezpiecznik? jakiś przekaźnik?
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: dommell »

Strona:
http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/index.html

Repair Manual\Electronic Fuel Injection\Throttle Body

Tam masz wszystko rozrysowane, śrubka po śrubce. Nawet masz jak to przetestować mechanicznie, elektrycznie itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości