[IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrotów.

Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: klexus »

IgoR_KilleR jak nie masz za wiele o tym pojęcia to może zostaw to fachowcom, bo narobisz sie i jeszcze co zepsujesz i bedzie katastrofa,
ja bym to zrobił tak, do mechanika niech pucuje przepustnice, jak będzie miał to wyciągnięte to niech sprawdzi ciśnienie w cylindrach.
Rozumiem ze olej masz klarowny a nie jak kawa z mlekiem??
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

Nie zdążyłem dziś wszystkiego sprawdzić tylko tak na szybko przed oddaniem do lakiernika.

- Sprawdziłem 3 cewki, bo nie miałem czasu, żeby zdejmować obudowę od wlewu oleju. po odłączeniu każdej pojedynczej silnik gasł.
- Przepustnica otwiera się dopiero po dociśnięciu gazu do dechy
- na biegu jałowym lewarek drążka zmiany biegów silnie drga. <-- myślę że może to być jakaś wskazówka, bo ktoś mnie już pytał o to.
przekaźników, ani bezpieczników nie sprawdzałem, nie znalazłem też żadnej luźnej wtyczki.

W obudowie filtra powietrza znajdował się czerwony oleisty płyn, nie wiem czy to wyciekło z filtra (K&N, kolor by na to wskazywał).
klexus pisze: Rozumiem ze olej masz klarowny a nie jak kawa z mlekiem??
Jest normalny, żółty. Nie wiem czy zrobiłem 100km od wymiany.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: klexus »

lewarek jak drży to od tego ze nie pali na wszystkie gary, poprostu gubi zapłony, jak dla mnie padły świece kable albo cewka
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: dS »

jeśli masz wkładkę K&N, to ten czerwony oleisty płyn to jest olejek którym nasączasz filtr, ktoś przegiął z jego aplikacją skoro spłynął
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

dS pisze:jeśli masz wkładkę K&N, to ten czerwony oleisty płyn to jest olejek którym nasączasz filtr, ktoś przegiął z jego aplikacją skoro spłynął
Nie był zmieniany, kupiłem go jakiś miesiąc temu i po prostu wstawiłem.

Byłem dziś już u mechanika, opowiedziałem mu wszystko i powiedział mi, że mam iść do warsztatu z komputerem bo skoro się pali Chck ENG. To dla niego to jest sprawa komputera i tam należy zacząć.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

to kup sobie olejek do filtra bo tak dlugo nie pojezdzisz bez preparatów.

Znajdź sobie mechanika z kompem naprawde sie przyda
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

Po lakierniku odwiozłem Lexa do warsztatu, trzymali go tam 2 tygodnie a efekty pracy jest następujący.

-naprawa sterownika w zewnętrznej firmie
-wykasowanie wszystkich błędów
efektem tego nie pali już na biało, przepustnica działa normalnie, niemniej spalanie nie jest w normie. W rachunku mi policzyli za 15 litrów benzyny do testów. 15 LITRÓW!!
Co więcej nie zrobili nic z hamulcem, gdyż pomimo, że nalali nowy płyn hamulcowy i odpowietrzyli, nadal hamulec łapie przy samej podłodze.

Wczoraj do mnie dzwonili, że naprawa wyniesie 1,5k złotych(750 sama naprawa sterownika w zew. firmie) :shock:, dziś dzwoni i mówi, ze pali nadal jak smok, i że pedał hamulca nadal jest miękki i co? Ta sama cena.

Nie odebrałem tego samochodu, zastanawiam się co zrobić i czekam na wasze porady, bo póki co to mam zamiar pojechać tam jutro i zrobić awanturę. :mad:



W dodatku powiedzieli mi, że z tym hamulcem to oni nic robić nie będą, bo nie chcą brać odpowiedzialności za to, bo to wóz przerabiany z anglika.

To gdzie ja mam z tym teraz jechać?

Najpierw 2100 blacharz (+3500za części), potem 1500 lakiernik, teraz 1500 oni a samochód nadal niezrobiony w 3 miechy po kolizji. Już mnie to rujnuje. :ireful3:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: janasek »

Auto faktycznie przerabiane z Angola? Wedziałeś o tym przed zakupem? ?Najprościej sprawdzić to w serwisie.

A tak na marginesie trzeba zmienić mechanika, jeżeli nie wiedzą co i w którym kościele dzwoni.
Trzeba z nimi pogadać bo za co masz płacić skoro efekty nie są takie jakie powinny być?

A pompa hamulcowa jest oki?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

jesli chodzi o naprawe sterownika to trzeba bylo kupic nowy uzywany napewno by taniej wyszlo pozatym mechanicy jacys dziwni ludzie skoro nie potrafia dojsc co jest grane najlepiej pojechac do kogos kto ma tester ori tpyoty on wszystko powie co z autem. Mysle ze mechanicy nie powinni kasowac za cos czego nie naprawili bo z tego co slysze to zrobili tylko sterownik w zewnwtrznej firmie a powodoy palenia moga byc nawet swiece. Mechanik napewno do wywalenia za naprawe nie plac napewno calosci bo auto jest nie sprawne paliwo moim zdaniem powinno byc w cenie uslugi jakis dziwny warsztat. Szkoda ze nie miezkasz blizej w katowicach by ci zrobili co trzeba. Niezly musiales miec crash skoro tyle zaplaciles za naprawe
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

Auto przerabiane z angola, wiedziałem o tym.

Myślałem o zmianie całego komputera, jednak wtedy musiałbym zmieniać stacyjkę, immobiliser oraz kluczyki, przynajmniej tak mi powiedzieli.

Teraz jednak trochę żałuję, bo w sumie stacyjka nie jest najlepsza skoro trzeba uważać, by nie wyjąć kluczyka w pozycji ACC. Poza tym i tak czeka mnie dorabianie kluczy bo mam tylko jeden ;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości