[IS 200] niska moc?

Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS 200] niska moc?

Post autor: Damian87 »

Co może byś powodem niższej mocy silnika? :szok:
moje pytanie bierze się stąd że dziś pierwszy raz mialem okazje "poganiać się" z kumplem ( BMW e46 2.0 Diesel 136Km) i nie stety nie mogę dać mu rady;| a dziwi mnie to bo wczesniej miałem Honda Accord 1.8 VTEC o mocy 136 km i obieżdżałem go jak chciałem ;| co jest grane? silnik pracuje równo nie dławi sie ani nic z tych rzeczy....
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: LinkPL »

No niestety ten typ tak ma ... najlepiej jak weźmiesz i sprawdzisz moc na hamowni ... wtedy będziesz wiedział ile dokładnie ma, bo bazując na subiektywnych opiniach niczego się o tym samochodzie nie dowiesz ... IS200 nie jest maszynką do objeżdżania, tylko maszynką do jeżdżenia. Fajnie się tym jeździ, ale dupy nie urywa.

Sprawdź filtr powietrza, filtr oleju przy zaworze vvti (było gdzieś na forum).

Trzeba go wysoko kręcić i jak już jest te 5k to wtedy się włącza dodatkowy murzyn pod maską i lepiej jedzie ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: konik_80 »

Lex jest cięższy od Accorda. Sprawdź sprint do setki - powinieneś się wyrobić deczko poniżej 10sekund - jeśli nie to pewnie warto zacząć od części eksploatacyjnych czyli filtry , świece itd.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: luxus »

Sprawdź katalizatory, w szczególności środkowy...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: Travis »

Bmw to turbo diesel? Mnie kumpel Passatem 2.0 tdi bierze jak chce. normalka is200 nie jest wozem do ścigania.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: Damian87 »

Sprawdziłem na razie Filtr powietrza.... :laugh1: airbox-a czyściłem odkurzaczem :D tyle liści piachu itd. sam filtr tez w nie najlepszym stanie..

IS 200 jest 30 kg cięzszy od Accorda, czytałem gdzieś na forum że katalizatory można sprawdzić na stacjii diagnostycznej, wie ktoś na czym polega to sprawdzanie, wyciągają katy? Accord tez dostawał kopyto jak załanczał sie VTEC przy 4220 RPM. Dodam że 2 latka temu kumpel miał IS 200 tyle że w automacie i ja swoim Accordem nie mialem z nim szans. Dlatego tym bardziej mnie dziwi czemu BMW które odstawiałem Accordem nie moge wyprzedzić Lexem...
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: MoodY »

Ja też, jak pierwszy raz usiadłem za sterem byłem trochę rozczarowany... one niestety są takie ociężałe viewtopic.php?f=34&t=5205 Beemkę e46 320d 136KM też miałem okazję ujeżdżać i pod względem dynamiki IS200 nie ma szans niestety, ale nie jest to jakaś kolosalna różnica. Mój Isik na początku był trochę zamulony, ale teraz trochę się rozruszał... przynajmniej tak mi się wydaje. Sprawdź oleje, filtry, świece i ciesz się jazdą. Ja nigdy nie miałem auta, które tak świetnie się prowadzi, a trochę tego miałem, co nie zmienia faktu, że pod butem mogło by być lepiej :zryw:
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: michalm320 »

Ja uważam że IS ma trochę kiepską jedynkę. Reszta biegów aż miło, wyprzedzanie można powiedzieć że bez redukcji. Jest zajebiście elastyczny. Obroty łapie bardzo szybko. IS to nie jest wyścigówka ale od tych 4,5tyś/obr. czuć przyspieszenie. Ja ogólnie nie narzekam na osiągi mojego IS-a. Może to też zasługa że jeżdżę na oponach 205/55 a nie jak większość 215/45. Może też ma znaczenie że mam wkładkę K&N i wszędzie wlane pełne syntetyki Motula... czyli rzadkie oleje jak woda mineralna. IS-em ścigałem się na ćwiartkę z kumpla Fiatem Bravo HGT (2.0, R5, 147KM i masa ok 1200kg) i dużych batów nie dostałem bo z pół długości auta.
Obrazek
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: Narf »

michalm320 pisze: Może to też zasługa że jeżdżę na oponach 205/55
michalm320 pisze: Może też ma znaczenie że mam wkładkę
to na pewno troszeczke pomaga, ale bez przesady...
michalm320 pisze:Ja ogólnie nie narzekam na osiągi mojego IS-a.
widocznie masz inny pukt odniesienia
michalm320 pisze: i wszędzie wlane pełne syntetyki Motula... czyli rzadkie oleje jak woda mineralna.
wczoraj slyszalem ze mineral nie jest wlasnie taki super, tak jak piszesz, jest rzadki i potrafi odparowac z mocno nagrzanych elementow silnika, szybciej sie nagrzewa i ma wyzsza temperature pracy. kolega mial problem z duza temp. oleju, myslal nad zastosowaniem chlodnicy, ale zmienil na polsyntetyk i jest ok
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 200 niska moc?

Post autor: michalm320 »

Ale ja nie mam wlanych olei mineralnych tylko pełne syntetyki które są bardzo rzadkie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości