[IS 200] Poprawa osiągów

Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: konik_80 »

Opcją najtańszą dającą największy (chwilowy) przyrost mocy to moim zdaniem podtlenek...

Mechanicznie wolnossaka ciężko poprawić. 1G-FE nie miał większego bliźniaka z którego można przełożyć walki rozrządu - co jest dość popularne np. w Fordach z lat 90-tych (silniki Zetec) gdzie do 1.6 czy 1.8 wsadzało się wałki i przepustnicę z 2.0 - Plug&Play i silniki zyskiwały na mocy i elastyczności.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: carinus »

Wolnossaka mozna tylko mechanicznie poprawić a elektronicznie dopasowac do przeprowadzonych zmian,inaczej się niestety nie da.Też myślałem kiedyś o podtlenku tyle że ktoś na jakimś forum porównał to z krzyżówką zegarka z tombaku i pompki do penisa(dziwne porównanie ale oryginalne).Używasz tego 50 razy a za 51-szym czerwienisz się ze wstydu i tłumaczysz że włąśnie skończył się gaz.Dlatego podtlenek moze być dopełnieniem wcześniejszych modów kiedy kończą się sposoby mechaniczno-elektroniczne.Nie wiem czy nadal jest zakazane uzytkowanie tej instalacji na drogach publicznych.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: michalm320 »

Podtlenek chciałem do Hondy założyć. Fajna sprawa, stosunkowo tania i dająca frajdę a do tego błyskawicznie można moc zwiększać poprzez zmianę dyszy... tak przynajmniej gadał gość z którym gadałem na zlocie na Bemowie 2 lata temu. A wracając do tematu to najprostszym sposobem na podniesienie mocy jest zmiana kolektora na taki:

http://www.ebay.co.uk/itm/LEXUS-IS200-1 ... 19cd0f1a3d

a później reszta wydechu na ciut szerszy. Robiłem takiego moda w Civic'u i naprawdę daje to efekt. Dałem kolektor 4-2-1 + tłumiki M-tech i rury aluminiowane o wew. śr. 2".
Obrazek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: klexus »

carinus pisze:Używasz tego 50 razy a za 51-szym czerwienisz się ze wstydu i tłumaczysz że włąśnie skończył się gaz
to chyba wymyślił ten który marzy o podtlenku ale go nie stać, dawno takiej głupoty nie słyszałem,
mam znajomego co miał to w S8 na początku butla starczyła na 3 dni później na 2 tyg teraz na miesiąc, używa tego jak buraki chcą pokazać co jego BMW potrafi zrobić 178km/h
i nikt mi nie powie ze to nie jest fajna sprawa, z resztą za ta kase nie ma nic lepszego.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: tomekb »

wywalenie katalizatorow naprawde poprawia dol pozatym jak na 150 KM i tylny naped to wcale to auto zle nie jezdzi
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: carinus »

Nie mogę się doczekam momentu zamontowania kompresora,potem przyjdzie czas na cięcie wydechu,moze jakaś "świnka"bedzie potrzebna,pozyjemy,zobaczymy.
Awatar użytkownika
krisii
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 17 gru 2011, o 22:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: krisii »

I ogarną mnie smutek wielki :biggrin2: ]

Może i rzeczywiście przesadzam ale przesiadłem się w :LEXUS: z prawie 200 konnej Hondy ważącej 1 tone... więc to jechało...

oraz żyłem nadzieją że można coś w IS-ie podłubać.

Żeby się w NOS bawić trzeba go targać ze USA ?

A co sądy na kat out ?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: michalm320 »

krisii pisze:I ogarną mnie smutek wielki :biggrin2: ]

Może i rzeczywiście przesadzam ale przesiadłem się w :LEXUS: z prawie 200 konnej Hondy ważącej 1 tone... więc to jechało...

oraz żyłem nadzieją że można coś w IS-ie podłubać.

Żeby się w NOS bawić trzeba go targać ze USA ?

A co sądy na kat out ?
Co Cię podkusiło żeby aż tak się cofnąć do tyłu? Przecież 200 konna Honda (nie wiem jaką miałeś, ale mój kumpel miał Civic'ka 6gen. z B18C4 pod maską, dobrymi modami i miał 190KM i wiem jak to jechało) to zapierdala jak wściekła... Kurde, chyba Ci nie zazdroszczę. Ja się przesiadłem z 6 gen. ale z D15Z6, modami wydechu i krótszą skrzynią i nie powiem też się odpychał ale Lex idzie lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
krisii
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 17 gru 2011, o 22:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: krisii »

Wiek auta :) Honda była z 94 roku :) oraz to że strasznie napaliłem się na :LEXUS:

Myśle że będziemy walczyć z IS-em :)

Panowie a co myślicie nad zmianą skrzyni ? Od czegoś innego ? Nie mam pojęcia co może pasować i polepszyć wynik auta :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: ledziu »

krisii pisze: Nie mam pojęcia co może pasować i polepszyć wynik auta :)
Wyjęcie przedniej i tylnej szyby mogłoby coś zmienić :biggrin2: tanino i skutecznie :biggrin2: :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości