[IS 200] Poprawa osiągów

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: michalm320 »

Wydaje mi się że wymiana skrzyni na jeszcze krótszą wiele by nie dała bo ta już bardzo krótka. Ja jestem zdania że wąskim gardłem w tych autach jest wydech. Wystarczy spojrzeć na tłumik końcowy który wewnątrz zakręca w kształcie litery S, tak to przynajmniej wygląda z zewnątrz. Kolejna kwestia to aż 3 katalizatory. Myślę że wymiana kolektora + końcowego tłumika wiele by pomogła.
Obrazek
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: Narf »

michalm320 pisze: Ja się przesiadłem z 6 gen. ale z D15Z6, modami wydechu i krótszą skrzynią i nie powiem też się odpychał ale Lex idzie lepiej.
to miales ze 120-130 koni, watpie by Lex lepiej lecial... ale zawsze mozemy to sprawdzic ;)
a wydech... na pewno poprawi osiagi, ale to moze byc malo... jakby Lex mial lekko ponad 200KM to mysle ze kazdy bylby zadowolony
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: ledziu »

W Is200 poprawa osiągów wiąże się z kosztami. To o czym piszecie czyli wydech, dolot daje jakiś efekt ale nie jest to znaczące. Wymianą skrzynki możnaby coś urwać ale znowu będą to detale za sporą kasę no i trzebaby miec dokładną wiedzę który zamiennik coś pomoże.
Lepiej pomyśleć o kompresorku lub IS200 zamienić na IS300 który wiadomo że ma możliwości.
Ale ze swojego doświadczenia wiem że w pewnym zakresie parametrów które chce się osiągnąć nie opłaca się modzić więc dłubanie przy IS200 po to żeby wskoczyć na 200KM jest trochę sztuką dla sztuki bo w IS300 jest to od ręki i na obecna chwile wcale nie za jakieś kosmiczne piniądze.
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: Narf »

w ogole ktos podjal sie zmiany wydechu i dolotu w 2.0? jestem ciekaw jakie to daje efekty
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: carinus »

Narf pisze:w ogole ktos podjal sie zmiany wydechu i dolotu w 2.0? jestem ciekaw jakie to daje efekty

Nie wiem czy jest sens dłubać w samym wydechu i dolocie dla marnych paru koni,wiadomo że ciężko jest w silniku n/a uzyskać większe moce bez doładowania.Za podobne pieniadze mozna pokusić się o poszukanie sprężarki która pasuje bez modzenia i daje nawet spore przyrosty.Potem jeżeli jest za mało można dłubać dalej.Osoba od której odkupiłem komresor twierdziła że po wszystkich dostępnych zmianach wycisneła w swoim lexie z kompresorkiem 265KM.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: ledziu »

carinus pisze:
Narf pisze:w ogole ktos podjal sie zmiany wydechu i dolotu w 2.0? jestem ciekaw jakie to daje efekty

Nie wiem czy jest sens dłubać w samym wydechu i dolocie dla marnych paru koni,wiadomo że ciężko jest w silniku n/a uzyskać większe moce bez doładowania.Za podobne pieniadze mozna pokusić się o poszukanie sprężarki która pasuje bez modzenia i daje nawet spore przyrosty.Potem jeżeli jest za mało można dłubać dalej.Osoba od której odkupiłem komresor twierdziła że po wszystkich dostępnych zmianach wycisneła w swoim lexie z kompresorkiem 265KM.
Zrobiłbym tak jak kolega mówi lepiej poszukać kompresora dedykowanego zainstalowac go i potem zacząc coś dłubać, oczywiście z tym dłubaniem teżbym nie przesadzał bo mozna popłynąć z kaską nie współmiernie do wyników.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: Travis »

najtańszy sposób i zero problemów sprzedać auto i kupić mocniejsze :) choćby IS300
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: ledziu »

Travis pisze:najtańszy sposób i zero problemów sprzedać auto i kupić mocniejsze :) choćby IS300
No i to będzie najtaniej, najlepiej, najszybciej :biggrin2:
radzioor
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:47
Model Lexusa: is 200
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: radzioor »

Narf pisze:w ogole ktos podjal sie zmiany wydechu i dolotu w 2.0? jestem ciekaw jakie to daje efekty
Ja zrobiłem sobie samodzielnie dolot z grzybkiem hks, jmp z lasu wywaliło katy. Efekty: dzwięk, ciut lepiej się wkręca, niżej położony moment obrotowy. Lex teraz ma odpowiednią ilość powietrza, problemem jest jednak sąsiedztwo dolotu i kolektora wydechowego, dlatego okocowałem kolektor "bazaltem" - zobaczymy jak będzie bo oprócz tego jeszcze parę innych pierdół robię i nie sprawdzałem efektów na drodze.
Tak jak pisze ledziu, uzysk mocy niewielki, ale przynajmniej frajda z własnoręcznego pomodzenia. Poza tym koszta....dolot (złączki, filtr itp) + wywalenie katów, bandaż, śróbki uszczelki wydechu - wszystko wyszło jakieś 650 pln.
kole.JPG
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Poprawa osiągów

Post autor: tomekb »

ale doł ci sie poprawił z tym dolotem i wydechem w przyszłym miesiacu bede zmienial kolektor który lezy w garazu juz pol roku brak czasu
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości