[ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: GrzegorzPPP »

Witam!

Panowie cieknie u mnie pompa wody, poprzedni właściciel wymienił rozrząd, jednak pompę zostawił starą no i ja muszę ją wymienić.

Teraz tylko problem polega na tym, że nie wiem czy wybrać oryginał (720zł ASO TOYOTA) czy zamiennik (jakiś wynalazek ASAHI (320zł) :roll: , chyba że są inne). Generalnie gdybym jeździł tyle co kiedyś to bym się nawet nie zastanawiał, jednak przebiegi jakie pokonuję to max. 6000-7000km rocznie :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: dS »

Jak nie będziesz sprzedawał za parę miechów i nie robisz tego na sztukę to ja bym brał ori z ASO.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: janasek »

A przez ile lat bedziesz nim jeździł, 5-7? Myślę, że przy Twoim przebiegu wystarczy spokojnie zamienik.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: GrzegorzPPP »

janasek pisze:A przez ile lat bedziesz nim jeździł, 5-7? Myślę, że przy Twoim przebiegu wystarczy spokojnie zamienik.
Poprzedniego Nissana miałem przez 4 lata :) Teraz zaczął rdzewieć, więc zmieniłem na Lexusa :) I z tego co widzę ten samochód jest dla mnie idealny więc na pewno trochę zostanie :)

Byłem dzisiaj w aso nissana gdzie poprzednio serwisowałem swój samochód i też powiedzieli żeby zakładać zamiennik, ta firma Asahi podobno jest japońska i w miarę trzyma jakość.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: michalm320 »

Polecam też firmę GMB. Miałem w Hondzie pompę tej firmy zakładaną przy 200tyś. Przy 260tyś zmieniałem kolejny rozrząd bez pompy bo ta była w idealnym stanie.
Obrazek
milky
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2012, o 09:04
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: milky »

Jeżeli chodzi o rozrząd to z czystym sumieniem polecam produkty Ruville. :secretyb:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: jordi007 »

Witam

Panowie przymierzam sie do wymiany rozrzadu
Pasek Conti- 82 zł
napinacz ori-280 zł
rolka ori-96 zł
I tu moje pytanie czy nie wymienic przy okazji
uszczelniacza wałka rozrzadu ze sruba cena 160 zł ASO
uszczelniacz wału korbowego cena 79 zł ASO
Zamienników nie moge nigdzie znaleśc czy moze w cholere zostawic te uszczelniacze czy duzo wiecej roboty dochodzi z tymi uszczelniaczami.
Osobiscie nigdy tego nie wymieniałem przebieg 180 z tego co mi wiadomo prawdziwy wiec pewnie od nowosci nie ruszane. Czy ktos moze mi cos poradzic
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: lorak »

Witam,
mam pytanie odnośnie uszczelnień rozrządu W jakich rozmiarach uszczelnienia tam idą, byłoby miło gdyby ktoś napisał. Nie mam sensu wydawać takich pieniędzy na ASO skoro można dokupić takie same uszczelniacze za kilkanaście złotych. Uszczelniacz olejowy to uszczelniacz olejowy ma spełniać swoją funkcję i tyle, nie ma tam nic skomplikowanego.
Pozdrawiam
Tegro
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, o 13:37
Model Lexusa: -
Skąd:: Wronki
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: Tegro »

Nie do końca są to takie same uszczelniacze. Te z ASO na bank są z innego materiału.
Zamiennik dostaniesz zapewne czarne i to pewnie zwyczajny EPDM. Natomiast te z ASO są brunatne i z pewnością wytrzymają dłużej.

Co prawda nie wiem jak to wygląda w LEXusie ale kiedy kupowałem do mojej Celiny to tak właśnie było.
harpagan
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2013, o 14:24
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: harpagan »

Uszczelniacze z ASO to tak samo jak w przypadku Mitsubishi uszczelniacze NOK
Swojego czasu dokładnie te same uszczelniacze można było kupić w opakowaniach Corteco, teraz niestety trafiają się bardzo rzadko dlatego kupowanie zamienników to trochę loteria.
Równie dobrze można kupić NOKa jak i jakieś ścierwo, które się rozcieknie po 10kkm.
Dla mnie trochę bezsensowna oszczędność kikudziesięciu złotych jak na robotę która trzeba potem wykonać żeby wymienić uszczelniacz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości