[Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

[Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Postprzez grucha2666 » 9 lip 2012, o 12:35

Witam, chciałbym kupić IS 200 i po obejrzeniu jednego egzemplarza (z niskim potwierdzonym przebiegiem 92 000 km) po przejechaniu się miałem dziwne uczucie pedała gazu. Jakbym czuł żyłkę, albo dziwny opór. czy to normalne? pedał gazu nie był luźny, a sprzedawca mówił że to normalne że tak jest podpięty do zyłki...
grucha2666
Lex Driver

Model Lexusa: IS 300

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Postprzez michalm320 » 9 lip 2012, o 13:15

Trudno powiedzieć co to może być. Ja na Twoim miejscu przejechałbym się innym IS200 i obadał czy inny tak ma jak piszesz czy nie
michalm320
Lex Master

Model Lexusa: Celica VII

Postprzez grucha2666 » 9 lip 2012, o 14:21

jadę jutro na stacje diagnostyczną i sprawdzą mi dodatkowo jeszcze parę rzeczy. zwrócę uwagę na ten gaz.
czy jest coś na co dodatkowo zwrócić uwagę? samochód ma 92000km więc bardzo mało i wszystko w książce serwisowej jest zawarte.
właściciel mówi, że zdarza się czasem (raz tak a potem długo nie) jakieś puknięcie z przodu zawieszenia. Nie może dojść co to jest i na szarpakach też nie mogli. wiecie co to może być? ktoś ma podobnie? podobno najczęściej się zdarza jak na zakręcie wolno się jedzie i dodatkowo hamuje (duży skręt kołami).
pozdrawiam.
grucha2666
Lex Driver

Postprzez Mariano » 9 lip 2012, o 17:05

grucha2666 napisał(a):właściciel mówi, że zdarza się czasem (raz tak a potem długo nie) jakieś puknięcie z przodu zawieszenia. Nie może dojść co to jest i na szarpakach też nie mogli. wiecie co to może być? ktoś ma podobnie? podobno najczęściej się zdarza jak na zakręcie wolno się jedzie i dodatkowo hamuje (duży skręt kołami).
pozdrawiam.

zakładam, że mogą to być zaciski, prowadnice do sprawdzenia....poza tym dziwne, że sprzedający mówi o wadzie która nie występuje...nie chce nic insynuować ale jakby chciał od czego innego odwrócić uwagę....jak masz w okolicy to podjedź do salonu lexa albo toyoty zapłacisz trochę więcej ale pewność o wiele większa
Mariano
Lex user

Model Lexusa: Był IS200 jest GS430

Postprzez LinkPL » 9 lip 2012, o 22:07

Ja mam ;) wadliwy lewy sworzeń ... Nie ma luzów, a czasami słychać odgłos pękającego metalu ... Mam tak już ze 30k km ... nic się nie dzieje ... Jak potraktuje go smarem to wtedy na miesiąc jest spokój ;)

Jakie to jest dziwne uczucie pedału gazu ?? Tzn... wciskasz pedał a obroty maleją ?? Gaz jest zrobiony na zwykłej lince w pancerzu + przepustnica ze wspomaganiem elektronicznym. Nie ma tam nic dziwnego, co najwyżej przepustnica do wyczyszczenia, chyba że np późno reaguje cały silnik no to wtedy jakieś głębsze grzebanie ;)
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: Kia Optima SW GTline, T4Runner

Postprzez klexus » 9 lip 2012, o 22:46

LinkPL napisał(a):Ja mam ;) wadliwy lewy sworzeń ... Nie ma luzów, a czasami słychać odgłos pękającego metalu ... Mam tak już ze 30k km ... nic się nie dzieje ... Jak potraktuje go smarem to wtedy na miesiąc jest spokój ;)

wymien ten sworzeń tez u siebie tak ratowałem go smarem az pewnego dnia wyskoczył przy kręceniu sterem dobrze ze stało sie to przed garazem a nie podczas jazdy
klexus
Lex Master

Model Lexusa: GS 300

Postprzez LinkPL » 9 lip 2012, o 23:46

Zrobię w tym tygodniu, bo już mnie to wq ...

Gdyby nie ta miłość do marki to pokusiłbym się o stwierdzenie, że to wcale nie jest jakiś super udany samochód. Bo co i rusz coś jeszcze go boli, a pewnie za chwile będą to zawory, później sprzęgło, rozrząd i tak nie klniemy na forum do zajebania ...
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: Kia Optima SW GTline, T4Runner

Postprzez sandr » 10 lip 2012, o 07:40

Ja po prostu podejrzewam, że z samochodami jest wszystko w porządku - to nasze drogi odstają...
sandr
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Postprzez grucha2666 » 12 lip 2012, o 08:58

Więc tak: samochód kupiony. z tym pykaniem w zawieszeniu to na razie nic nie słyszałem i jak coś zauważę to będę się temu przyglądać. A ten pedał gazu to jest po prostu inny niż w większości samochodów. Chodziło mi że jak się go naciska to jest takie uczucie naciskania sprężynki, w sumie 1 raz się z tym spotkałem. Auto normalnie reaguje na gaz i chyba wszystko jest ok.

pozdrawiam.

p.s jak odkryje co było w zawieszeniu dam znać.
grucha2666
Lex Driver

Powrót do IS mk1 1998-2005