[Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: grucha2666 »

Witam, chciałbym kupić IS 200 i po obejrzeniu jednego egzemplarza (z niskim potwierdzonym przebiegiem 92 000 km) po przejechaniu się miałem dziwne uczucie pedała gazu. Jakbym czuł żyłkę, albo dziwny opór. czy to normalne? pedał gazu nie był luźny, a sprzedawca mówił że to normalne że tak jest podpięty do zyłki...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: michalm320 »

Trudno powiedzieć co to może być. Ja na Twoim miejscu przejechałbym się innym IS200 i obadał czy inny tak ma jak piszesz czy nie
Obrazek
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: grucha2666 »

jadę jutro na stacje diagnostyczną i sprawdzą mi dodatkowo jeszcze parę rzeczy. zwrócę uwagę na ten gaz.
czy jest coś na co dodatkowo zwrócić uwagę? samochód ma 92000km więc bardzo mało i wszystko w książce serwisowej jest zawarte.
właściciel mówi, że zdarza się czasem (raz tak a potem długo nie) jakieś puknięcie z przodu zawieszenia. Nie może dojść co to jest i na szarpakach też nie mogli. wiecie co to może być? ktoś ma podobnie? podobno najczęściej się zdarza jak na zakręcie wolno się jedzie i dodatkowo hamuje (duży skręt kołami).
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: Mariano »

grucha2666 pisze: właściciel mówi, że zdarza się czasem (raz tak a potem długo nie) jakieś puknięcie z przodu zawieszenia. Nie może dojść co to jest i na szarpakach też nie mogli. wiecie co to może być? ktoś ma podobnie? podobno najczęściej się zdarza jak na zakręcie wolno się jedzie i dodatkowo hamuje (duży skręt kołami).
pozdrawiam.
zakładam, że mogą to być zaciski, prowadnice do sprawdzenia....poza tym dziwne, że sprzedający mówi o wadzie która nie występuje...nie chce nic insynuować ale jakby chciał od czego innego odwrócić uwagę....jak masz w okolicy to podjedź do salonu lexa albo toyoty zapłacisz trochę więcej ale pewność o wiele większa
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: LinkPL »

Ja mam ;) wadliwy lewy sworzeń ... Nie ma luzów, a czasami słychać odgłos pękającego metalu ... Mam tak już ze 30k km ... nic się nie dzieje ... Jak potraktuje go smarem to wtedy na miesiąc jest spokój ;)

Jakie to jest dziwne uczucie pedału gazu ?? Tzn... wciskasz pedał a obroty maleją ?? Gaz jest zrobiony na zwykłej lince w pancerzu + przepustnica ze wspomaganiem elektronicznym. Nie ma tam nic dziwnego, co najwyżej przepustnica do wyczyszczenia, chyba że np późno reaguje cały silnik no to wtedy jakieś głębsze grzebanie ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: klexus »

LinkPL pisze:Ja mam ;) wadliwy lewy sworzeń ... Nie ma luzów, a czasami słychać odgłos pękającego metalu ... Mam tak już ze 30k km ... nic się nie dzieje ... Jak potraktuje go smarem to wtedy na miesiąc jest spokój ;)
wymien ten sworzeń tez u siebie tak ratowałem go smarem az pewnego dnia wyskoczył przy kręceniu sterem dobrze ze stało sie to przed garazem a nie podczas jazdy
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: LinkPL »

Zrobię w tym tygodniu, bo już mnie to wq ...

Gdyby nie ta miłość do marki to pokusiłbym się o stwierdzenie, że to wcale nie jest jakiś super udany samochód. Bo co i rusz coś jeszcze go boli, a pewnie za chwile będą to zawory, później sprzęgło, rozrząd i tak nie klniemy na forum do zajebania ...
How far We can go ...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: sandr »

Ja po prostu podejrzewam, że z samochodami jest wszystko w porządku - to nasze drogi odstają...
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] dziwne czucie na nie wyzywamy na forum gazu.

Post autor: grucha2666 »

Więc tak: samochód kupiony. z tym pykaniem w zawieszeniu to na razie nic nie słyszałem i jak coś zauważę to będę się temu przyglądać. A ten pedał gazu to jest po prostu inny niż w większości samochodów. Chodziło mi że jak się go naciska to jest takie uczucie naciskania sprężynki, w sumie 1 raz się z tym spotkałem. Auto normalnie reaguje na gaz i chyba wszystko jest ok.

pozdrawiam.

p.s jak odkryje co było w zawieszeniu dam znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości