[IS 200] Tłumik

ODPOWIEDZ
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Kuklex »

Mam pytanie odnośnie wycięcia rezonatora. Do niedawna miałem pusty ori tłumik końcowy i dźwięk był niesamowity, wyraźny dźwięk r6 bez basu, podobny do Altezzy. Dźwięk był słyszalny na zewnątrz a w środku prawie seria. Niestety garażowa przeróbka skończyła swój żywot. Teraz znowu mam kompletny ori wydech.
Czy ktoś miał do czynienia z wyciętym rezonatorem? Czy sama rura da odpowiedni dźwięk czy jednak potrzeba jakiegoś tłumika przelotowego na podmiankę.
Tu jest przykładowy filmik z wyciętym rezonatorem (klik), to jest ten dźwięk tylko nie wiem czy nie jest aż nadto głośny
Z góry dzięki za pomoc
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Jac »

Panowie czy montował ktoś jakiś zamiennik tłumika końcowego https://allegro.pl/kategoria/tlumiki-ko ... t-1-4-0717 ?
Czy jest to cokolwiek warte? Nie mam ochoty bawić się w customy, a szukanie używki przy tym roczniku moim daniem jest bez sensu.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: darek007 »

Panowie,


Mam problem z układem wydechowym, który juz niestety troche koroduje i pojawiają sie dziury. Jak końcowy mozna wymienić, tak co zrobić z tłumikiem z przodu. Mam na mysli część miedzy katalizatorami - owinieta wełna i pod metalowym płaszczem. Mam na łaczeniu już dziury i chce to zrobić tylko:
- czy jest d tego jakiś zamiennik
- czy mozna zrobić to innymi metodami?
Ktoś coś, może pomóc?

Dzięki
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: muzz »

najprościej to chyba podjechać do zakładu, który zajmuje się układami wydechowymi i pogadać
zawsze da się coś dobrać nawet jak u nas nie ma zamienników dostępnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości