[IS 200] Tłumik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: michalm320 »

Dzwoniłem do firmy PROEX. Koszt końcowego tłumika 380zł. Zrobiony z kwasówki. Gość mówi że do 4tyś obr. jest cicho, a powyżej daje delikatnie o sobie znać ale bez chamówy. Twierdzi też ze nie ma efektu brzęczenia tak jak to słychać na 99% filmów, dźwięk nie jest metaliczny tylko lekko basowy. Dźwięk mogą zrobić jaki się chce. Montaż w własnym zakresie w warsztatach zaprzyjaźnionych z firmą PROEX. Mam chęć...
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Damian87 »

michalm320 pisze:Dzwoniłem do firmy PROEX. Koszt końcowego tłumika 380zł. Zrobiony z kwasówki.
ciekawe czy to taka kwasówka jak Greddy u Travisa ciekawe ile to polata...
ale za 380zł może i warto spróbować :) ciekawe czy robią uniwersalne te tłumiki czy uchwyty i wszytko będzie juz dopasowane..
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: michalm320 »

Koleś mówił że robił już do IS200 więc ma wszystko obcykane.
Obrazek
Lex

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Lex »

to jak ? kto zamawia i przetrze szlak , jestem ciekawy tej ciszy do 4000 i :dj2: powyżej i najważniejsze czy będzie to kształtem i mocowaniami replika OEM
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: michalm320 »

Koleś powiedział że to będzie OEM Look
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Travis »

Zamawiaj i zobaczymy co z tego będzie ;) ja na wiosnę planuję mój naprawić bo szczerze to szkoda mi tych zainwestowanych PLN'ów w.
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Narf »

michalm320 pisze:Dzwoniłem do firmy PROEX. Koszt końcowego tłumika 380zł. Zrobiony z kwasówki. Gość mówi że do 4tyś obr. jest cicho, a powyżej daje delikatnie o sobie znać ale bez chamówy. Twierdzi też ze nie ma efektu brzęczenia tak jak to słychać na 99% filmów, dźwięk nie jest metaliczny tylko lekko basowy. Dźwięk mogą zrobić jaki się chce. Montaż w własnym zakresie w warsztatach zaprzyjaźnionych z firmą PROEX. Mam chęć...
to dla porownania mozesz zapytac sie Marka ( http://mar-tec.pl/ ) za ile on zrobi, gosc jak dla mnie jest mistrzem jesli chodzi o wydechy z kwasowki. 1/3 civicow w Lodzi ma jego wydech i nie slyszalem zeby ktos narzekal. zna sie na tym, wie co robi i szczerze polecam jego produkty i uslugi
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: michalm320 »

Travis pisze:Zamawiaj i zobaczymy co z tego będzie ;)
Powiem Ci że mam chęć założyć jakiś fajny tłumik. Jeśli tak się stanie to nie prędzej jak koło lata. Dopiero co założyłem działalność i zwyczajnie nie mam kasy na fanaberie. Nawet Lex teraz stoi w garażu niejeżdżony na co dzień (tylko dla przyjemności raz w tygodniu) a do pracy kupiłem Primere z gazem żeby tanio się przemieszczać.
Obrazek
wybuch
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 mar 2012, o 21:35
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: wybuch »

Travis pisze:Zamawiaj i zobaczymy co z tego będzie ;) ja na wiosnę planuję mój naprawić bo szczerze to szkoda mi tych zainwestowanych PLN'ów w.

Jak będziesz potrzebował naprawić tłumik,to odezwij się. mam kogoś takiego.
Pzdr ;)
Awatar użytkownika
Lenny
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 cze 2011, o 12:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Tłumik

Post autor: Lenny »

hej, Panowie ale ktoś coś założył czy to były czysto akademickie dyskusje? Kto w ogóle zmienił wydech w swoim ISie, na co i czy jest zadowolony?
Dla mnie, jak na dzień dzisiejszy, istnieją tylko dwa wyjścia - oryginał ze szrotu który jeszcze powisi choć z dwa lata lub uniwersal od ULTERa - bo wiem gdzie je sprzedają z przymiarką i odsłuchem przed zakupem. :LEXUS:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości