[IS200] Kontrolka oleju

ODPOWIEDZ
LPGK

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: LPGK »

carinus pisze:
Travis pisze:jutro cyknę fotkę z instrukcji obsługi mojego IS'a żeby nie było że te informacje wyssałem sobie z palca ;)

Twoja informacja jest bardzo dobra.Oznaczenia na bagnecie są po to zeby utrzymywać włąściwy stan oleju pomiędzy tymi kreskami.Jednak zawsze wolę mieć nieco mniej niż za dużo.Zawsze mogę dolać.


Kolego LPGK-nie rozumiem Twojego porównania poziomu oleju w silniku do ilości wody w butelce,tego chyba nie było na szkoleniach w toyocie?Swoją drogą poziom wiedzy i umiejetności logicznego rozumowania pracowników serwisu toyoty ostatnio berdzo podupadł,nie wiem dlaczego i czy tak jest wszędzie,jednak bardzo mnie ta sytuacja martwi.
Ja nie jestem na szczęście pracownikiem Toyoty :dance3: .
Poza tym każdy ma swoje teorie, ja uważam że za dużo oleju jest wtedy kiedy jest ponad stan a jeśli jest pod kreską jest w normie.
Awatar użytkownika
CICHY
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Luton
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: CICHY »

Jako pierwszy krok Wykonał bym pomiar ciśnienia oleju .
Załączniki
Cisnienie.jpg
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: Damian87 »

mi dziś jadąc trasą zapaliła się na chwilę kontrolka od poziomu oleju ale po chwili (20-30 sek.) zgasła, zszokowany zadzwoniłem do mechanika, on na to żę w tym aucie to jest inspekcja, że czas wymienić olej potem skasować inspekcje w komputerze..
prawda to? :szok:
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: andrej7 »

Inspekcja???
to chyba nie w is200 :biggrin2: mój na oliwie robi 20tys i nic nie swieci.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: k0zz »

Też miałem ten problem, sprzedawca oczywiście nie powiedział mi o tym, a problem pojawiał się przy jednostajnej jeździe z tą samą prędkością i obrotami. W momencie gdy przyśpieszałem, zwalniałem - kontrolka gasła.
Stan oleju - polowa skali na bagnecie.

Pojechałem do warsztatu na Osiedle 2, pan Jurek podniósł samochód, coś tam pogrzebał przy jakiejś kostce, kazał dolać oleju i przyjechać za kilka dni na wymianę czujnika.
Najlepsze było to że po tym gmeraniu przy kostce problem zniknął :biggrin2: i ani razu więcej się nie pojawił.
Za dwa dni dolałem oleju do 3/4 bagnetu.

Wniosek z tego taki że warto najpierw sprawdzić czy wszystko poprawnie łączy a dopiero potem brać się za czujnik.

Pzdr.
ElPodaj
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2013, o 18:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: B-B
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: ElPodaj »

LinkPL pisze: Nie ma co popadać w skrajności, u mnie zawsze jest połowa, bo od tylu mi się lampka od poziomu zapala ...

Czy to normalne ze gdy olej jest na polowie szabli to zapala sie kontrolka od poziomu? Wlasnie ostatnio mialem taka sytuacje i bardzo mnie to zdziwilo. Kontrolka zapalila sie i po chwili zgasla i tak ze dwa razy na 100 km
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: LinkPL »

ElPodaj pisze:
LinkPL pisze: Nie ma co popadać w skrajności, u mnie zawsze jest połowa, bo od tylu mi się lampka od poziomu zapala ...

Czy to normalne ze gdy olej jest na polowie szabli to zapala sie kontrolka od poziomu? Wlasnie ostatnio mialem taka sytuacje i bardzo mnie to zdziwilo. Kontrolka zapalila sie i po chwili zgasla i tak ze dwa razy na 100 km
U mnie tak właśnie jest, zapala mi się sygnalizacyjna od poziomu oleju - pomarańczowa z oliwiarką. Muszę co jakieś 4k - 6k km dolać mu trochę i kilometry już dolecę do następnej wymiany.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
ElPodaj
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2013, o 18:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: B-B
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: ElPodaj »

Czyli widocznie ten typ tak ma.

Dzięki Link,

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: baniaq »

Słuchajcie, mam takie pytanie:
kupiłem Lexa kilka tys km po udokumentowanym serwisie w ASO. Wlano do niego 4l oleju.
Zajrzałem do auta po 8 dniach postoju w garażu, a tutaj zonk - poziom oleju jest między 0.5-1cm ponad górnym znacznikiem na bagnecie.
Doczytałem w instrukcji, że olej sprawdza się na ciepłym silniku po kilku minutach od wyłączenia...
Teraz nie za bardzo miałem możliwość nagrzać silnik, dlatego nie mogłem tego sprawdzić, ale chyba trzeba mu upuścić trochę krwi, co?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: k0zz »

Ja do swojego wlałem 4 litry i mam na zimnym silniku jakieś 3 mm do gornej granicy.

Pzdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości