[IS200] Kontrolka oleju

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: blue »

Jeśli kontrolka ciśnienia mruga na jałowych, to wymiana oleju już nie pomoże. Najpierw zmierz ciśnienie oleju i sprawdź czujnik ciśnienia w bloku. Jeśli ciśnienie będzie za niskie na jałowych, to od razu zmieniaj pompę i wtedy dopiero daj nowy olej i filtr.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Dobrze. Ostatnie pytanie: jakie to ciśnienie powinno być na ciepłym silniku przy obrotach ~800RPM (bo tyle chyba jest na oko)?

https://www.czesciauto24.pl/lexus/is-i- ... ompa_oleju Ta będzie dobra? Trzeba do niej jakiejś dodatkowej uszczelki albo coś?
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: blue »

Jałowe to 650 obr./min. i na nich ma być 49kPa lub 7,3 psi.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Ok. Powtórzę pytanie, w razie czego czy ta pompa z linku powyżej będzie okej i coś jeszcze będzie do niej potrzebne?

Jaki powinien być koszt takiego badania ciśnienia oleju? Trochę mnie jeden z Panów mechaników rozbroił ceną 120zł i 2 godzinami pracy za taki pomiar z tego względu, że czytałem w którymś z wątków na forum, że to chwila i każdy mechanik mógłby to od ręki zrobić :scratch:
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: blue »

Sprawdzenie ciśnienia oleju to maksymalnie 30 minut roboty i powinno kosztować do 50 PLN.
Pompa oleju to oryginalnie 15100-70050 w cenie ok. 700 PLN. Zamienników raczej nie szukaj, bo będziesz wymieniał jeszcze raz. Ten AISIN z podanego linku jest podejrzanie tani. Nie ryzykował bym.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Pompa z linku to jest to samo co oryginał, tylko nie w pudełku Toyoty, a w pudełku AISIN. Jeśli ciśnienie spada przez wytarty wałek wirnika na krawędzi uszczelniacza, to wystarczy wymienić tylko uszczelniacz i wirnik.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2018, o 14:32 przez XYZ, łącznie zmieniany 2 razy.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: carsik »

XYZ pisze:Pompa z linku to jest to samo co oryginał, tylko nie w pudełku Toyoty, a w pudełku AISIN. Jeśli ciśnienie spada przez wytarty wałek wirnika na krawędzi uszczelniacza, to wystarczy wymienić tylko uszczelniacz i wirnik.
tzn w jaki sposób przez ten rowek na wałku spadło ciśnienie?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Nie wiem w jaki sposób. Nie jestem mechanikiem. Ale po wymianie tego wałka ciśnienie wróciło do normy.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Co do Aisin też mnie to zastanawia... Poprzednio miałem Prelude i była podobna sytuacja. Sprzęgło Aisin od OEM nie rożniło się niczym, miało nawet te same numery nabite z fabryki. Jedyna różnica to pudelko i cena (pudełko aisin 900zł, pudełko oem honda prawie 1400zł).
Dej mu na zimnym!
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: carsik »

XYZ pisze:Nie wiem w jaki sposób. Nie jestem mechanikiem. Ale po wymianie tego wałka ciśnienie wróciło do normy.
No to po co piszesz dyrdymały. To miejsce nie ma żadnego wpływu na ciśnienie tłoczonego oleju. Natomiast i owszem, ta dziwna mała zębatka już tak ale wykonałeś tylko część roboty. Dlatego wymienia się całość, nie kawałek. Przez ten rowek, olej będzie się wydostawał na zewnątrz bo uszczelniacz nie doszczelni wałka należycie. Te rowki pojawiają się w wielu miejscach. Włącznie z wałem korbowym a dzieje się tak ponieważ po 15 latach uszczelniacz nie jest gumowy tylko plastikowy. I nie jest to kwestia toyoty, tylko wielu marek, takie życie. A pompę należy wymieniać w całości aby wszystkie współpracujące elementy były nowe.

AISIN jest producentem dla Toyoty, należy zresztą do Toyoty, wielu podzespołów, ale też większość tych podzespołów nie pojawia się wcześniej niż 10 lat od początku produkcji poza pudełkami z logo ASO.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości