[IS200] Kontrolka oleju

ODPOWIEDZ
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Kwiatek pisze:U mnie powodem późno gasnącej kontrolki smarowania było to:
http://zapodaj.net/4c661d724cb10.jpg.html

Jak łatwo się domyślić na dole wałek ze zużytej pompy.
Wymiana pompy oleju na nową z ASO rozwiązała problem ;) za to pojawił się wyciek spod czujnika... ale to oddzielny temat.
Kolego ile dawałeś za nową pompę?
Kwiatek
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 9 lis 2014, o 19:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Józefosław
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Kwiatek »

~700 zł razem z uszczelką.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Kwiatek pisze:U mnie powodem późno gasnącej kontrolki smarowania było to:
http://zapodaj.net/4c661d724cb10.jpg.html

Jak łatwo się domyślić na dole wałek ze zużytej pompy.
Wymiana pompy oleju na nową z ASO rozwiązała problem ;) za to pojawił się wyciek spod czujnika... ale to oddzielny temat.
Nie chcę nikogo straszyć, ale rozebrałem pompę oleju i u mnie to samo dokładnie w tym samym miejscu wytarty wałek. Także jeżeli późno wam gaśnie kontrolka na zimnym i macie niskie ciśnienie na ciepłym, to prawdopodobnie to będzie przyczyną.
Szkoda tylko, że nie zabrałem się za to wcześniej i silnik dostał mocno w dupę przy każdym rozruchu.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2018, o 14:29 przez XYZ, łącznie zmieniany 2 razy.
qqLUKIpp
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2016, o 18:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: qqLUKIpp »

Witam chciał bym zapytać jak ma się zachowywać kontrolka niskiego poziomu oleju bo u mnie przy włączonym zapłonie świeci się cały czas, ale po zapaleniu od razu gaśnie, znów kontrolka czerwona od oleju na zimnym silniku gaśnie dopiero po ok 2-3 sek czy to normalne ?? Poziom oleju prawie na max 1 mm pod górną kropką.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: blue »

Wszystko masz OK.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

A ja mam inny problem, a raczej nieco "połączony". Po odpaleniu na zimnym czerwona kontrolka świeci się jeszcze jakieś 5 sekund... Do czasu rozgrzania jest super. Jak się rozgrzeje i trzyma obroty na oko 800RPM na postoju to zapala się czerwona kontrolka na około 3 sekundy i gaśnie... I tak sobie jakoś miga.

Druga sprawa jak jechałem ostatnio do pracy to po około 3-4 km zaświeciła się żółta kontrolka ... Zatrzymałem się na stacji, zgasła i póki co się nie zaświeciła. A stan oleju w połowie min, a max. Czujnik od ciśnienia i poziomu jest ten sam czy osobne?

Pytanie brzmi: zmieniać olej z filtrem i patrzeć co się dzieje czy szukać mechanika, który sprawdzi ciśnienie? Dzisiaj dzwoniłem z rana do 13 (słownie: trzynastu) mechaników w Poznaniu i żaden nie miał czasu, a jak dwóch miało to jeden zgubił urządzenie pomiarowe, a drugi stwierdził, że to będzie około 120zł i zajmie 2 godziny... Olej zalany prawdopodobnie 5W30, zalałem troszkę 10W40, ale od tamtej pory tylko przeparkowałem samochód o 200m dalej... Olej jest w drodze i powinienem jakoś po nowym roku wymienić olej (płukanka, olej i filtr knechta). Co robić...?
Dej mu na zimnym!
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Żółta kontrolka od poziomu oleju zaczyna świecić właśnie wtedy, gdy mamy na bagnecie stan oleju na środku pomiędzy max-min. Z objawów które opisałeś, prawdopodobnie pompa oleju będzie przyczyną niskiego ciśnienia.
Czujnik poziomu oleju mamy w misce olejowej, czujnik ciśnienia jest wkręcany do bloku silnika.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Kilka osób pisało, że zmiana oleju i filtra pomogła... Jest sens próbować wymienić czy od razu kupować pompę...? Aisin OPT-106 kosztuje 430zł... Pytanie tylko czy silnik już przez to nie dostał ... :mad:
Dej mu na zimnym!
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Zmień olej i fitr i zobacz co będzie. No i zmierz ciśnienie oleju.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Jeśli się okaże, że wymiana oleju nie pomoże to będzie trzeba zmienić pompę i zalać ponownie świeży olej i nowy filtr?
Dej mu na zimnym!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości