[IS 200] usterka

hemel12
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2010, o 09:46
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: usterka is200

Post autor: hemel12 »

carinus pisze:Jezeli możesz to popros kolegę mechanika żeby na miejscu spróbował zdiagnozować usterkę,nie odpalaj bezpotrzebnie silnika bo moze to być dla niego dobijające.I wyłącz Caps lock-a
dzieki za sugestie odnosnie caps locka tak jak widzisz juz wylaczylem .odnosnie zgasniecia silnika na skrzyzoeaniu to odpalilem go ponownie i dojechalem do domu jakis 1km i dopiero go zgasilem po 1 godz odpalilem go ponownie i dalej klekot wiec natychmiast go zgasilem .Nastepnego dnia juz niechcial odpalic ,rozrusznik kreci ladnie a silnik zachowuje sie jak by chcial odpalic .zapomnialem jeszcze wczesniej napisac ze przy wymianie swiec wyczyscilem przepustnice ale to chyba niema nic z tym wspólnego bo powymianie oleju ,filtra,fitra pow i swiec tak jak juz wspomnialem silnik pracowal przez 20 min po wymianie i chulal pieknie nastepnie 3 km i klapa
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: carinus »

Niczego nie można tutaj wykluczyc i niczego potwierdzić.Odczuwasz może wrażenie że silnik podczas odpalania ma jakby nierówna pracę,trochę inaczej sie słychac odgłos rozruchu.
hemel12
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2010, o 09:46
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: hemel12 »

carinus pisze:Niczego nie można tutaj wykluczyc i niczego potwierdzić.Odczuwasz może wrażenie że silnik podczas odpalania ma jakby nierówna pracę,trochę inaczej sie słychac odgłos rozruchu.
podczas odpalania silnik kreci prawidlowo tylko ze nie chce odpalic.Momentami raguje tak jak by chcial odpalic.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: konik_80 »

Ja bym zaczął od sprawdzania układu zapłonowego - może fajka źle naszła na świecę lub jakieś wadliwe świece... Problemy z olejem bym wykluczył - w końcu jest kontrolka od zbyt niskiego poziomu i druga od braku ciśnienia.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: tomekb »

jak pracowal silnik moglo sie poluzowac kolo pasowe rozrzadu mialem tak przeatwail sie wtedy rozrzad o pol zeba nie mial mocy i kompresji wlasnie przy 180000km moze byc to to chociaz nie mowie ze na pewno
u mnie stuykot byl ostry myslalem ze silnik sie przekrecil juz mialem zamaiwac na allegro nowy a mi mechanik dzwoni ze zruba sie poluzowała od rozrzadu
hemel12
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2010, o 09:46
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: hemel12 »

[quote="konik_80"]Ja bym zaczął od sprawdzania układu zapłonowego - może fajka źle naszła na świecę lub jakieś wadliwe świece... Problemy z olejem bym wykluczył - w końcu jest kontrolka od zbyt niskiego

Witam cie konik 80
Prosze przeczytaj to z uprzejmosci tak jak wczesniej pisalem silnik chodzil przez 20 min i bylo wszystko ok wiec to nie wadliwe swiece.

Na wstępie witam wszystkich forumowiczow i jak widzicie jestem tu nowy .Posiadam lexusa is 200 z 2001 roku wesja se skrzynia automat ogulnie fajne autko.
w piatek(03.12.10) po wymianie oleju(5w30 orginalny lexusowski) filtra oleju, powietrza i swiec -tez orginal .PO tych czynosciach udalem sie w strone domu po okolo 3km jazdy (bardzo spokojnej) samochod mi zgasl na srodku skrzyzowania po prubie odpalenia moj is200 zapalil lecz pracy silnila towarzyszyl stukot raczej klekot .dajechalem do domu (jakis 1km od feralnego skrzyżowania ) i zgasilem silnik,ponownie przekrecilem stacyjke zaplonu bez odpalania silnika by sprawdzic kontrolik na desce wszystko ok,poczym zdecydowalem sie zapalic jeszcze raz silnik odpalil od razu lecz dalej towarzyszył mu klekot wiec szybko go zgasilem.nastepnego dnia znow chcialem go zapalic lecz juz niechcial. Rozrusznik kreci ladnie a silnik momentami odzywa sie tak jak by chcial odpalic. BArdzo prosze o pomoc gdyz niewiem co sie stalo,sorki za dlugi opis lecz staralem sie opisac co sie stalo. Odnosnie oleju to niewiem co bylo tam wczesniej wlalem taki olej jaki jest przewidywany w książce.
hemel12
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2010, o 09:46
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: hemel12 »

tomekb pisze:jak pracowal silnik moglo sie poluzowac kolo pasowe rozrzadu mialem tak przeatwail sie wtedy rozrzad o pol zeba nie mial mocy i kompresji wlasnie przy 180000km moze byc to to chociaz nie mowie ze na pewno
u mnie stuykot byl ostry myslalem ze silnik sie przekrecil juz mialem zamaiwac na allegro nowy a mi mechanik dzwoni ze zruba sie poluzowała od rozrzadu
witam tomkub wlasnie przecztalem to co napisales, i co sie stalo w twoim silniku miales jakies wieksze powiklania jak ci sie przestawil rozrzad o pol zeba ,mozesz mi napisac czy po dokreceniu sruby rozrzadu chodzilo wszystko ok?

edytuje sie post a nie piszesz jeden pod drugim juz drugi raz w tym temacie
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: carinus »

Odradzam robienie własnorecznie czegokolwiek przy rozrzadzie jezeli nie masz doświadczenia.Nie wiem czy ten silnik jest kolizyjny i przy większym przesunięciu paska można narobic sporych problemów z silnikiem.Sprawdz jezeli zdołasz ustawienie znaków na kole i kółkach wałkaów rozrzadu.
hemel12
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2010, o 09:46
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: hemel12 »

carinus pisze:Odradzam robienie własnorecznie czegokolwiek przy rozrzadzie jezeli nie masz doświadczenia.Nie wiem czy ten silnik jest kolizyjny i przy większym przesunięciu paska można narobic sporych problemów z silnikiem.Sprawdz jezeli zdołasz ustawienie znaków na kole i kółkach wałkaów rozrzadu.
juz sie umowilem na scholowanie auta do mechanika,dam znac wszystkim zaintersowanym moim problemem co bylo przyczyna przypadlosci w moim is200.ANY way dzieki carinus za rade.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] usterka

Post autor: tomekb »

jesli chodzi o moje auto to jezdzilem 8 mesiecy na przestawionym rozrzadie kolega na szybko dokrecil mi to kolo pasowe co sie poluzowalo a ja szukalem przyczyny usterki spadku mocy gdzie inndziej gdyz kolega mechanik stwierdzil ze nie powinno sie nic przestawic ale okazalo sie ze podczas gdy odkrecało sie kolo pasowe doszło dodelikatnego skrzywienia go oraz wieloklin sie wyrobil i dlatego byl przestawiony o pol zeba mechanik ktory wykryl ta usterkr stwierdzil ze osoba zakladajaca rozrzad tzn. ASO Poznań coś nie dokrecila i to byla przyczyna usterki ale moze byc tak ze jest jaks wada tego wieloklinu o mi sie przydazylo nie wiem czy ty masz to samo
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości