lexus is200 falujące obroty

Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: Yarecki »

Parametry podczas pracy sprawdź może przepływka leży - sprawdź przeczyść, zerknij w korekty paliwowe, wskazania sond etc. - to że błędów nie ma to jeszcze nic nie znaczy.
Dźwieki podczas pałowania to może spalanie stukowe?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: michalm320 »

A może silnik łapie lewe powietrze? Obadaj czy nie ma gdzieś jakiś pęknięć.
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: maniek_ls400 »

michalm320 pisze:A może silnik łapie lewe powietrze? Obadaj czy nie ma gdzieś jakiś pęknięć.
Właśnie to zamierzam zbadać u siebie - przy dłuższym postoju czuć, że silnik 'zatelepie'. Pytanie jak to zrobić ? Pryskać benzyną ekstrakcyjną czy czymś ewidentnie niepalnym - wodą (na chodzącym silniku oczywiście) ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: michalm320 »

W Hondzie jak szukałem to po prostu wykręciłem cały dolot i szukałem miejsce koło miejsca. I chyba tak trzeba robić
Obrazek
lucza
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2012, o 23:19
Model Lexusa: is200
Skąd:: kilkenny
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: lucza »

Chodzi oto że silnik pokazuje błędy,problem w tym że za każdym razem inne :ireful3: ,ostatnio podczas badań trzykrotnie pojawiły się błędy sondy,więc sru dwie nówki wylądowały,a on co? błędy sondy oczywiście!! :mad: ,po wykasowaniu ponownie błąd,tym razem czujnik powietrza i tak w kółko a ja oczywiście wszystko wymieniałem.
Ostatnia (domyślna) ekspertyza brzmi "lewe powietrze->uszkodzony lub nieszczelny kolektor dolotowy (podobno częsty temat u toyoty)".A wszystko to stało się po dwu tygodniowym postoju.Jest to możliwe że łapie lewe powietrze? przypomnę że falowanie obrotów występuje tylko na ciepłym silniku i także podczas jazdy,gdy jedzie się z równą prędkością to czuć jak auto przyśpiesza i zwalnia.Dziękuję za zainteresowanie i pozdro.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: michalm320 »

A może przez to że stał 2 tygodnie (w sumie to nie jest jakoś długo) to jakaś kostka zawilgotniała albo zaśniedziała i powoduje wariacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: KRYSPIN BACK »

lucza pisze:Chodzi oto że silnik pokazuje błędy,problem w tym że za każdym razem inne :ireful3: ,ostatnio podczas badań trzykrotnie pojawiły się błędy sondy,więc sru dwie nówki wylądowały,a on co? błędy sondy oczywiście!! :mad: ,po wykasowaniu ponownie błąd,tym razem czujnik powietrza i tak w kółko a ja oczywiście wszystko wymieniałem.
Ostatnia (domyślna) ekspertyza brzmi "lewe powietrze->uszkodzony lub nieszczelny kolektor dolotowy (podobno częsty temat u toyoty)".A wszystko to stało się po dwu tygodniowym postoju.Jest to możliwe że łapie lewe powietrze? przypomnę że falowanie obrotów występuje tylko na ciepłym silniku i także podczas jazdy,gdy jedzie się z równą prędkością to czuć jak auto przyśpiesza i zwalnia.Dziękuję za zainteresowanie i pozdro.

no dobra błędy z sondy ale jakie bo może ktoś coś źle zinterpretował

masz numery tych błędów?
jakie są odczyty z sondy ?
jakie są odczyty z korekt benzynowych na + czy na - na biegu jałowym
jakie są odczyty z przepływomierza i jaka temperatura zasysanego powietrza

co masz na myśli pisząc czujnik powietrza???

zapnij auto pod jakiegoś porządnego kompa, jeśli podczas jazdy czuć zmiany to trzeba się przyjrzeć odczytom z kompa
LEXUS.jp
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości