[IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: jes »

Ostatecznie zakupiona w ASO W-wa, Puławska. :ok:
Pozdrawiam
marekmost
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, o 12:26
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: marekmost »

Witam.
Żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się pod wątek. Mianowicie muszę zmienic uszczelkę pod pokrywą zaworów. Uszczelkę już mam - zakupiona w ASO. Wymianę chciałbym zrobić sam i tutaj kilka pytań na które nie znam odpowiedzi.
1. Czy jest jakaś określona kolejność przykręcania śrub dekielka pokrywy zaworów?
2. Czy śruby należy dokręcać z określonym momenetem? Jeśli tak, to może ktoś wie z jakim? W manualu nic na ten temat nie znalazłem.
3. Czy sama uszczelka wystarczy, czy może dawać jeszcze dodatkowo silikon?
4. W aucie mam instalację lpg. Dam radę sam wymienić uszczelkę i ponownie wszystko podłączyć, czy potrzebna będzie pomoc gazownika?
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: Oliwier »

Dołączam się do pytania :)
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: baniaq »

Poszaleli wszyscy :D Ja też po świętach sprawdzam zawory i wymieniam ten shit - wskazówki mile widziane :ok2:
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: bulikcbr »

marekmost pisze:Witam.
Żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się pod wątek. Mianowicie muszę zmienic uszczelkę pod pokrywą zaworów. Uszczelkę już mam - zakupiona w ASO. Wymianę chciałbym zrobić sam i tutaj kilka pytań na które nie znam odpowiedzi.
1. Czy jest jakaś określona kolejność przykręcania śrub dekielka pokrywy zaworów?
2. Czy śruby należy dokręcać z określonym momenetem? Jeśli tak, to może ktoś wie z jakim? W manualu nic na ten temat nie znalazłem.
3. Czy sama uszczelka wystarczy, czy może dawać jeszcze dodatkowo silikon?
4. W aucie mam instalację lpg. Dam radę sam wymienić uszczelkę i ponownie wszystko podłączyć, czy potrzebna będzie pomoc gazownika?
Ad1. nie ma kolejności
Ad2. 15Nm
Ad3. nie dawaj nic więcej dobrze wyczyść i odtłuść
Ad4. Raczej dasz rade ewentualnie zrób sobie zdjęcia przewodów.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: Pepe_GD »

Też u mnie uszczelka się kwalifikuje do wymiany, ale auto już w gazie i jak patrzę na pajęczynę tych wszystkich przewodów to od razu mi się odechciewa i tak to przeciągam w czasie :biggrin2:
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

[IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: Jarek.K »

bulikcbr pisze:
marekmost pisze:Witam.
Żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się pod wątek. Mianowicie muszę zmienic uszczelkę pod pokrywą zaworów. Uszczelkę już mam - zakupiona w ASO. Wymianę chciałbym zrobić sam i tutaj kilka pytań na które nie znam odpowiedzi.
1. Czy jest jakaś określona kolejność przykręcania śrub dekielka pokrywy zaworów?
2. Czy śruby należy dokręcać z określonym momenetem? Jeśli tak, to może ktoś wie z jakim? W manualu nic na ten temat nie znalazłem.
3. Czy sama uszczelka wystarczy, czy może dawać jeszcze dodatkowo silikon?
4. W aucie mam instalację lpg. Dam radę sam wymienić uszczelkę i ponownie wszystko podłączyć, czy potrzebna będzie pomoc gazownika?
Ad1. nie ma kolejności
Ad2. 15Nm
Ad3. nie dawaj nic więcej dobrze wyczyść i odtłuść
Ad4. Raczej dasz rade ewentualnie zrób sobie zdjęcia przewodów.
Nie ma kolejności dokręcania śrub ? Dlaczego tak sadzisz ?
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: bulikcbr »

bo to nie jest głowica i nie ma tyle nm nie pokrzywisz dekla.A do tego jest uszczelka gumowa która jeszcze dodatkowo chroni dekiel przed pokrzywieniem.Uszczelki gumowe nie powinno się mocno dokręcać dlatego w książce jest tylko 15Nm
dariao81
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2014, o 21:55
Model Lexusa: is200
Skąd:: gorzów wlkp
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: dariao81 »

witam szukam pomocy, dałam auto do wymiany katów było ok tylko bez mocy, odebrałam go w fatalnym stanie, katy nie wymienione mechanik twierdzi że wypalił palnikiem auto ma tak wielkie drgania że to jakaś masakra, myśle że poprostu wypalił kata na silniku i rozwalił gniazda zaworowe, bo pojechałam do innego mechanika który wymienił kata i okazało sie że poprzedni nie był okopcony tylko czysty więc nie ma mowy o wypalaniu palnikiem jakaś bzdura ale auto jest już do bani ,czy ktoś może coś mi podpowiedzieć co mogę zrobić czy tylko już zostaje złom
Awatar użytkownika
irongrzes
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2014, o 18:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 200] Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: irongrzes »

Dla potomnych
Uszczelka pokrywy zaworów w ASO Puławska to koszt 93,53 zł więc nie ma co szukać gdzie indziej bo tanioszka. Tyle przynajmniej płaciłem w styczniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości