[IS 200] Jakie optymalne obroty?

wisniowy
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:49
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: wisniowy »

Ralfx pisze:
wisniowy pisze:A Jak wrzucacie 6 bieg To tez wam Galka zmiany biegow drży? :hobby:
A na jakich obrotach? Bo jak za niskie to mogą się drgania przenosić.
Wrzucam 6 przy 110-120 kmh i drzy caly czas w miare wzrost predkości, wiec o obroty chyba tu nie chodzi. Any answers?
wisniowy
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:49
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: wisniowy »

wswietyy pisze:Z tego co czytam z postów to mój silnik chodzi podobnie jak większości kolegów, ale mam pytanie czy na biegu jałowym ja kręcicie silnik pomiędzy 2000-3000 macie jakieś wibracje, u mnie coś takiego występuje, wprawdzie czuć to tylko po lewarku biegów, ale występuje coś takiego.

Pozdrawiam
U mnie nie tylko na jalowym...wlasnie chodzi o lewarek reszta jest ok.
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: wswietyy »

Ja jak przyspieszałem na 6 biegu to miałem wibracje 2000-3000 i na wolnych obrotach na biegu jałowym, po wymianie kolektora z katalizatorem na używany ale w dobrym stanie, miałem spokój żadnych wibracji, po przejechaniu 500km, pojawiły się znowu bardzo lekkie wibracje w czasie przyspieszania pomiędzy 2000-3000 obr/min i wibracje na biegu jałowym na wolnych obrotach i pomiędzy 2000-3000 obr/min, nie jest to bardzo denerwujące ale czuć. Z tego wnioskuje że może to mieć związek z kolektorem wydechowym, może jak się rozgrzewa katalizator to zmienia się fala odbicia i wpada w jakiś rezonans w kolektorze. Kiedyś miałem taki przypadek że po rozkręceniu układu wydechowego gdzie został tylko kolektor z katalizatorami, zapaliłem silnik na chwilę, po wyłączeniu silnika słyszalny był dziwnie niskiej częstotliwości dźwięk, na początku nie wiedziałem skąd, ale jak dotknąłem kolektorów to cały wibrował, dopiero jak strzeliłem z rozrusznika żeby tylko wał obrócić ale bez zapalania wszystko się uciszyło, to tak na marginesie, może ktoś miał podobne doświadczenia lub zna się na tym, to by wyjaśnił sprawę.

Pozdrawiam
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: Travis »

słuchajcie... powiedzcie mi co wam pokazuje obrotomierz jak odpalacie auto. Jakie ma Cie obroty? Bo u mnie na zimnym pokazuje nie raz 1000 obrotów a na ciepłym czasami 800... coś mam spieprzone?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: carinus »

Wszystko zależy od warunków pracy silnika,czyli temp,na zewn. obciążenie np.wentylator lub światła,stan kanałów doprowadzenia powietrza przez regulator obrotów itp.Nie masz sie co martwic o te obroty,nie są złe.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: janasek »

Dla mnie jest ok, ja też u siebie tak mam. Jak jest silnik zimny po odpaleniu to pracuje na ciut wyższych obrotach, jak się nagrzeje to obroty mu nieco spadają i również ciszej pracuje. Prawdopodobnie jest to związane z automatycznym ssaniem (jeszcze w autach chyba jest jeszcze coś takiego jak kiedyś/-maluchy i fiaty miały ssanie ręczne :) ). Silnik dostaje więcej paliwa aby się szybciej nagrzać stąd podwyższone obroty. Wiekszość aut ma ten problem właśnie tak rozwiązane.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: Travis »

no to mogę spać spokojnie :]
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: forest »

Travis pisze:słuchajcie... powiedzcie mi co wam pokazuje obrotomierz jak odpalacie auto. Jakie ma Cie obroty? Bo u mnie na zimnym pokazuje nie raz 1000 obrotów a na ciepłym czasami 800... coś mam spieprzone?
też tak mam.... raczej prawidłowo :wink:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [IS 200] Jakie optymalne obroty?

Post autor: wswietyy »

Tak powinno być, mój zimny silnik kręci na wolnych 1200 obr jak się nagrzeje spada do około 700 obr/min, ale tak zaczął pracować dopiero po wyczyszczeniu przepustnicy, przed tym zabiegiem czy był zimny czy rozgrzany trzymał około 700 obr/min, widocznie ten brud który zebrał się przez lata w przepustnicy mocno ją trzymał, jak podłączysz komputer to widać że na zimnym silniku przepustnica jest otwarta 16% a jak się nagrzeje to 14%
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 19 gości