[IS200] Temperatura silnka

[IS200] Temperatura silnka

Postprzez highcontrast » 30 gru 2010, o 13:35

Witam, chciałbym Was koledzy zapytać co może być przyczyną niskiej temperatury silnika, i do której kreski wam dochodzi wskazówka na kontrolce temp.?
I przy okazji mam także pewnie banalne pytanie( ale wychodzę z założenia, ze nie ma głupich pytań, a tylko głupie odpowiedzi) gdzie znajduje się zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, bo nie mogę go zlokalizować?
highcontrast
Lex user

Model Lexusa: is200

Re: Temperatura silnka

Postprzez Narf » 30 gru 2010, o 14:35

Termostat?
Narf
Lex user

Model Lexusa: :)

Postprzez janasek » 30 gru 2010, o 15:50

Optymalna temperatura silnika to 90 C. Może to być termostat, może być któryś wąż pęknięty, albo jeżeli jest wszystko w porządku zwyczajnie tylko wskaźnik temperatury...

Pozdro
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez highcontrast » 30 gru 2010, o 21:13

dziekuje
a gdzie w is200 znajduje się zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, bo nie mogę go zlokalizować?
highcontrast
Lex user

Postprzez lukas78 » 30 gru 2010, o 21:59

Zbiornik wyrównawczy znajduje się bezpośrednio przy chłodnicy od strony silnika - stojąc od przodu samochodu spójrz na chłodnice od strony silnika.
Czemu sadzisz, że masz za niską temperaturę silnika? - opisz jak ci wskazuje zegar temperatury na pulpicie.
lukas78
Lex Master

Model Lexusa: GS 300

Postprzez tomione » 31 gru 2010, o 11:10

u mnie wskazuje półtorej kreski poniżej poziomu ,przy dłuższym staniu dochodzi do poziomu ale zaraz włącza się wentyl ,
sprawdź w jakim czasie silnik rozgrzewa ci się do normalnej temp. porównamy na forum ,
lub po odpaleniu silnika pomacaj węże od chłodnicy , jeżeli robią się ciepłe to na bank termostat
tomione
Lex user

Postprzez konik_80 » 31 gru 2010, o 22:22

Jeśli na postoju i włączonym silniku wskazówka dochodzi do połowy zakresu a podczas jazdy spada i leży nisko to na bank termostat - jeśli ciągle leży to być może czujnik zepsuty ALBO drastycznie niski poziom płynu chłodniczego ale to by też groziło uwaleniem uszczelki pod głowicą.
konik_80
Lex Driver

Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25

Postprzez carinus » 1 sty 2011, o 13:46

Dokładniej to sprawdz po jakim czsie następuje gwałtowne ogrzanie górnej części chłodnicy.Częśc wody i tak przedostaje się przez otworek w termostacie więc wąż może byc nieco ciepły,ale o tym kiedy otwiera sie na dobre termostat dowiemy się obserwując tem. chłodnicy i samego płynu na bloku.Można to sprawdzić miernikiem za 15-20zł z czujnikiem temp. który bywa w komplecie.To rozwiewa wszystkie wątpliwości,sam miernik tez często przyda się w domu.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez akira » 5 sty 2011, o 03:43

Cześć... nie obrażajcie się, ale podepnę się pod temat. Jakią macie pozycję wskaźnika temperatury podczas normalnej eksploatacji(IS200)???
Już wyjaśniam o co mi chodzi...u mnie na zegarze jeszcze nigdy wskazówka nie powędrowała wyżej niż połowa wskaźnika, nawet latem w korkach przy często załączającej się dmuchawie. Od zimnego silnika wszystko pokazuje na oko prawidłowo, w miarę rozgrzewania się silnika wskazówka się podnosi, ale nigdy nie powędrowała wyżej niż połowa- nie mówiąc już o czerwonym polu. I teraz nie wiem czy to wina czujnika, czy może ten typ tak ma.
akira
Lex user

Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)

Postprzez tomekb » 5 sty 2011, o 09:57

akira napisał(a):Cześć... nie obrażajcie się, ale podepnę się pod temat. Jakią macie pozycję wskaźnika temperatury podczas normalnej eksploatacji(IS200)???
Już wyjaśniam o co mi chodzi...u mnie na zegarze jeszcze nigdy wskazówka nie powędrowała wyżej niż połowa wskaźnika, nawet latem w korkach przy często załączającej się dmuchawie. Od zimnego silnika wszystko pokazuje na oko prawidłowo, w miarę rozgrzewania się silnika wskazówka się podnosi, ale nigdy nie powędrowała wyżej niż połowa- nie mówiąc już o czerwonym polu. I teraz nie wiem czy to wina czujnika, czy może ten typ tak ma.

Kazde sprawne auto tak ma nie ma co sie bac, ja to bym sie martwil jakby mi temperatura tak skakała jak opisujesz
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Następna strona

Powrót do IS mk1 1998-2005