[IS200] Temperatura silnka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[IS200] Temperatura silnka

Post autor: highcontrast »

Witam, chciałbym Was koledzy zapytać co może być przyczyną niskiej temperatury silnika, i do której kreski wam dochodzi wskazówka na kontrolce temp.?
I przy okazji mam także pewnie banalne pytanie( ale wychodzę z założenia, ze nie ma głupich pytań, a tylko głupie odpowiedzi) gdzie znajduje się zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, bo nie mogę go zlokalizować?
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: Narf »

Termostat?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: janasek »

Optymalna temperatura silnika to 90 C. Może to być termostat, może być któryś wąż pęknięty, albo jeżeli jest wszystko w porządku zwyczajnie tylko wskaźnik temperatury...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: highcontrast »

dziekuje
a gdzie w is200 znajduje się zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, bo nie mogę go zlokalizować?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: lukas78 »

Zbiornik wyrównawczy znajduje się bezpośrednio przy chłodnicy od strony silnika - stojąc od przodu samochodu spójrz na chłodnice od strony silnika.
Czemu sadzisz, że masz za niską temperaturę silnika? - opisz jak ci wskazuje zegar temperatury na pulpicie.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
tomione
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2010, o 12:44
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: DC Ochota
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: tomione »

u mnie wskazuje półtorej kreski poniżej poziomu ,przy dłuższym staniu dochodzi do poziomu ale zaraz włącza się wentyl ,
sprawdź w jakim czasie silnik rozgrzewa ci się do normalnej temp. porównamy na forum ,
lub po odpaleniu silnika pomacaj węże od chłodnicy , jeżeli robią się ciepłe to na bank termostat
Lexus IS300 Sport
Mitsubishi Shogun SWB
Kawasaki Z750
Citroen berlingo firmowy
było
Mitsubishi Eclipse 3G 3000GT
Mitsubishi Galant VR-4
HONDA CR-V Igen
HONDA LEGEND
Lexus IS200
Accord VI +LPG
Galant EA5A Sport 2.5V6 REDDEVIL
Galant EA2W +LPG
Galant EA5A Elegance 2.5V6
Civic V 1.3
Golf III 1.9 TDI
Accord III 2.0 1985
BMW 525TDS
Jetta II 1.6/+LPG
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: konik_80 »

Jeśli na postoju i włączonym silniku wskazówka dochodzi do połowy zakresu a podczas jazdy spada i leży nisko to na bank termostat - jeśli ciągle leży to być może czujnik zepsuty ALBO drastycznie niski poziom płynu chłodniczego ale to by też groziło uwaleniem uszczelki pod głowicą.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: carinus »

Dokładniej to sprawdz po jakim czsie następuje gwałtowne ogrzanie górnej części chłodnicy.Częśc wody i tak przedostaje się przez otworek w termostacie więc wąż może byc nieco ciepły,ale o tym kiedy otwiera sie na dobre termostat dowiemy się obserwując tem. chłodnicy i samego płynu na bloku.Można to sprawdzić miernikiem za 15-20zł z czujnikiem temp. który bywa w komplecie.To rozwiewa wszystkie wątpliwości,sam miernik tez często przyda się w domu.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: akira »

Cześć... nie obrażajcie się, ale podepnę się pod temat. Jakią macie pozycję wskaźnika temperatury podczas normalnej eksploatacji(IS200)???
Już wyjaśniam o co mi chodzi...u mnie na zegarze jeszcze nigdy wskazówka nie powędrowała wyżej niż połowa wskaźnika, nawet latem w korkach przy często załączającej się dmuchawie. Od zimnego silnika wszystko pokazuje na oko prawidłowo, w miarę rozgrzewania się silnika wskazówka się podnosi, ale nigdy nie powędrowała wyżej niż połowa- nie mówiąc już o czerwonym polu. I teraz nie wiem czy to wina czujnika, czy może ten typ tak ma.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Temperatura silnka

Post autor: tomekb »

akira pisze:Cześć... nie obrażajcie się, ale podepnę się pod temat. Jakią macie pozycję wskaźnika temperatury podczas normalnej eksploatacji(IS200)???
Już wyjaśniam o co mi chodzi...u mnie na zegarze jeszcze nigdy wskazówka nie powędrowała wyżej niż połowa wskaźnika, nawet latem w korkach przy często załączającej się dmuchawie. Od zimnego silnika wszystko pokazuje na oko prawidłowo, w miarę rozgrzewania się silnika wskazówka się podnosi, ale nigdy nie powędrowała wyżej niż połowa- nie mówiąc już o czerwonym polu. I teraz nie wiem czy to wina czujnika, czy może ten typ tak ma.
Kazde sprawne auto tak ma nie ma co sie bac, ja to bym sie martwil jakby mi temperatura tak skakała jak opisujesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości