IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

theauthor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: theauthor »

Witam raz jeszcze,

Jestem już po wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów. Koszt tak jak pisałem wcześniej 450 PLN. Niestety osoba wymieniając mi olej poinformowała mnie, że skrzyni znajdują się opiłki. Spytałem o koszty naprawy, co w ogóle powinienem zrobić w takiej sytuacji (Skrzynia żadnych objawów absolutnie nie ma!) i dostałem informacje, że na nic.. po prostu,a jeżeli się pojawią objawy to się zgłośić, podobno teraz w ogóle nie warto się tym zajmować. Ktoś ma jakieś sugestie? Jakiego rzędu mogą to być koszty itd. (szukałem nieco w internecie, ale informacje są bardzo ogólne). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 mar 2013, o 21:35 przez theauthor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: janasek »

theauthor pisze:Witam raz jeszcze,

Jestem już po wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów. Koszt tak jak pisałem wcześniej 450 PLN. Niestety osoba wymieniając mi olej poinformowała mnie, że nie mogę za bardzo korzystać z przyjemności jakie daje 3 litrowy silnik i 214 koni ponieważ w skrzyni znajdują się grubsze opiłki. Spytałem o koszty naprawy, co w ogóle powinienem zrobić w takiej sytuacji (Skrzynia żadnych objawów absolutnie nie ma!) i dostałem informacje, że na razie nic.. po prostu jeździć póki nie pojawią się objawy, podobno teraz w ogóle nie warto się tym zajmować. Ktoś ma jakieś sugestie? Jakiego rzędu mogą to być koszty itd. (szukałem nieco w internecie, ale informacje są bardzo ogólne). Pozdrawiam
Nie rozumiem... przecież jest magne w misce, ktory ściąga drobne opiłki metalu i przy wymianie oleju miske się zdejmuje i czyści ten magnes. Tak sie ich pozbywa, chyba że czegoś nie wiem. Ale wiem jedno na pewno się nie czeka aż padnie na amen.
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: tomekb »

zmień speca od skrzyn
theauthor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: theauthor »

Z chęcią.. polecicie kogoś konkretnego w Warszawie? Czy jest jakaś stosunkowo niedroga możliwość sprawdzenia co dokładnie z tą skrzynią się dzieje? Tak jak pisałem objawów żadnych nie ma, przed zakupem mniej więcej została sprawdzona w innym serwisie skrzyń, a sprawę mimo wszystko chciałbym wyjaśnić, żeby nie jeździć z poczuciem, że coś się dzieje i prędzej czy później się spieprzy (i pytanie kiedy.. za 5 km 50 km czy 5000) wolałbym to załatwić od ręki potwierdzić czy coś się dzieje czy nie
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: tomekb »

W warszawie to samko. po zatym bym sie. mocno nie przejmowal do 1000 kupisz skrzynie uzywje z anglika i spokoj
theauthor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: theauthor »

Gorzej pewnie z jej wymianą :D tak swoją drogą skrzynia w IS200 i IS300 może być ta sama?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: Yarecki »

theauthor pisze:Gorzej pewnie z jej wymianą :D tak swoją drogą skrzynia w IS200 i IS300 może być ta sama?
Skrzynia z is200 to zupełnie co innego.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: tomekb »

Potwierdzam skrzynia w is200 to starsza. zmodyfikowana konstrukcja z toyoty hiace ma 4 biegi w is300 masz 5biegow do przodu i jest to skrzynia wystepujaca w gs300
theauthor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: theauthor »

Ok dzięki za informacje, mam nadzieje mimo wszystko, że jej wymiana nie będzie konieczna, a ewentualne przyszłościowe naprawy jeśli takie się pojawią nie zeżrą portfela
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: Yarecki »

theauthor pisze:Ok dzięki za informacje, mam nadzieje mimo wszystko, że jej wymiana nie będzie konieczna, a ewentualne przyszłościowe naprawy jeśli takie się pojawią nie zeżrą portfela
Naprawy skrzyń zawsze są drogie, nie spotkałem się by ktoś naprawił coś w skrzyni poniżej 3K i nie wiem czy nie lepiej zaryzykować kupując używkę w razie problemu choć nie mamy pewność że nie jest padnięta - ale to są zawsze dylematy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości