[IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: janasek »

Jak skrzynia jest nieobciążona to możę byc problem ze zlokalizowaniem tego dzwieku. Najpewniej tylko podczas jazdy...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: carinus »

Wlać do skrzyni uszlachetniacz np.Slick 50,jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.Uzywałem kiedyś trochę innych preparatów do regeneracji łożyska koła z rewelacyjnym skutkiem.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: janasek »

Łożysko w kole a w skrzyni to zupełnie inna sprawa. Ja tam nie wierzę w żadne uszlachetniacze, dla mnie po prostu one nic nie pomagają, a tylko przyśpieszą to że będzie trzeba przynajmniej wymienić olej bo będzie tak zasyfiony, nie mówiąc że skrzynię i tak będzie trzeba naprawić, bo to są doraźne i zazwyczaj mało skuteczne środki.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: carinus »

janasek pisze:Łożysko w kole a w skrzyni to zupełnie inna sprawa. Ja tam nie wierzę w żadne uszlachetniacze, dla mnie po prostu one nic nie pomagają, a tylko przyśpieszą to że będzie trzeba przynajmniej wymienić olej bo będzie tak zasyfiony, nie mówiąc że skrzynię i tak będzie trzeba naprawić, bo to są doraźne i zazwyczaj mało skuteczne środki.

Pozdro
Ja nie jestem tak sceptycznie nastawiony,dlatego że używałem tych srodków osobiście.Proszę nie mylic tego o czym piszę z jakims "xeramiksem" za 5 zł.Te srodki nie powodują żadnych zmian,olej jest tylko nośnikiem preparatu a sam preparat działa powierzchniowo na metal i tylko metal.W skrzyni oprócz łożysk pracują pary kół zębatych które też potrafia hałasowac.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: janasek »

Raczej koła zębate bardzo rzadko hałasują. Mimo że olej jest tylko nośnikiem, to i tak cząsteczki, ktore mają tworzyć film teoretycznie powodujący zmniejszenie tarć i w efekcie hałasów muszą tworzyć swoistą zawiesinę w tym oleju. Struktura oleju może i się nie zmienia, ale skład całej mikstury ulega zmianie, a skrzynia nadal pozostaje nie naprawiona. To jest tylko kwestia czasu, kiedy ów "cudowny środek" przestaje działać a skrzynię i tak trzeba zrobic.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: carinus »

Skrzynia i tak jest do wymiany więc ryzyko żadne.Popytaj szlifierzy cylindrów z Poznania,(najlepiej p.Mateja) co się dzieje z materiałem po obróbce takimi preparatami.Żadna honownica nie wytrzymywała obróbki cylindra.Niedługo zalewam swoją skrzynię biegów preparatem zmniejszającym tarcie,bo widzę że te skrzynki sa dosyć delikatne.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: Travis »

czak pisze:Ze swoim wyciem podjechałem jeszcze na podnośnik. Kiedy koła są w górze, przelatuję kolejno przez wszystkie biegi i... cisza. Mechanik mówi, że ze skrzynię słychać od spodu bardzo, bardzo delikatnie.
Jego sugestia jest taka, żebym pojeździł jeszcze jakiś czas, może odgłos zrobi się wyraźniejszy i będzie wtedy można jednoznacznie stwierdzić skąd dobiega.

Tylko cholera, jak nie ze skrzyni to skąd. Ewidentnie po wciśnięciu sprzęgła w trakcie jazdy w aucie robi się cicho :scratch:

dziwna sprawa bo u mnie nawet z wciśniętym sprzęgłem jęczy. W momencie jak auto jest dokładnie na 2100 obrotach. Wciskam sprzęgło, obroty spadają a dźwięk powoli zanika to znaczy jego tonacja się zmienia aż cichnie. I tak mam na trzecim, czwartym i piątym biegu. Był z tym spokój ale tej nocy przypieprzyło mrozem i dźwięk się nasilił :/
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: carinus »

U mnie akurat nie ma mrozu,jest ok 10* i faktycznie przy małych predkości słyszę hałas skrzyni.Za tydzień wlewam Slick 50 i napiszę czy hałas się zmieni.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: Travis »

carinus pisze:U mnie akurat nie ma mrozu,jest ok 10* i faktycznie przy małych predkości słyszę hałas skrzyni.Za tydzień wlewam Slick 50 i napiszę czy hałas się zmieni.

ciekaw jestem czy to coś pomoże jeżeli tak to robię to samo u siebie a jak nie to w lecie rozbieram skrzynkę albo robię przekładkę.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne wycie 2000-3000obr

Post autor: lukas78 »

Carinus w jakiej cenie możesz mieć ten Slick 50 i gdzie go można nabyć? - bo to raczej środek z za oceanu.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości