[IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: kupiec1985 »

Miłosz pisze:
Jakbyś szykował kiedyś wycieczkę do 3miasta i chciałbyś zaskoczyć do naprawdę dobrego gazownika to polecam z czystym sumieniem Vanos Gdynia. Cuda robią , wiedza na bardzo wysokim poziomie. Ja również błądziłem przez bardzo długi czas z bardzo prostą instalacją gazową, kasę pseudo fachowcy brali i nic nie potrafili zrobić.
https://www.facebook.com/vanosgdynia/?fref=ts

do 3miasta lecę w połowie maja na Armin Only , jak nie ogarnę do tego czasu to chętnie zalecę skoro tak ich polecasz
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Miłosz »

Luki90 z ciekawości zapytam , czy lexus/toyota pisał softy pod różne normy emisji spalin ? Chodzi mi oczywiście o downgrade pod normę eu2, gdzie nie powinno być żadnych aktywnych sond lambda (tryb OL, bynajmniej w innej marce tak jest).

Kupiec , ja straciłem mase nerwów kasy i czasu przed wizytą u nich, zawsze można przekręcić do nich po więcej informacji ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: luki90 »

nic nie wiem na ten temat. Wiem że ecu Denso był/jest nie do ruszenia.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: owczar »

luki90 pisze: Układ otwartej pętli OL (open loop) - tym trybem komputer steruje nie biorąc danych z sondy lambda tylko biorąc dane z mapy paliwowej. Układ odłącza sondę lambda w tym trybie i sugeruje się tylko mapami paliwa. "
I właśnie w OL powinno się stroić po AFR.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Miłosz »

Jeśli chodzi o tuning to tak , chociaż od niedawna już się za to porządnie zabrali. Mi bardziej chodzi o aktualizację oprogramowania sterownika silnika (aso przecież musi mieć możliwość wgrania na życzenie klienta dobrze myślę ?) - chyba że to też jakieś alpejskie kombinacje są. Temat może warty zainteresowania ponoć efekty są zadowalające po wywaleniu sond i pewnie czegoś jeszcze ( eu2 soft usuwał również pompe powietrza wtórnego). Kolega po takim zabiegu mówił że o wiele lepiej auto się wkręca na obroty :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

Panowie gdzie szukać dalej przycyzny gdy Is200 nie pali na ciepłym silniku ?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Miłosz »

Nie wiem czy tu tak samo , ale może czujnik wału/wałka ( nigdy ich nie rozróżniam )... Chociaż ja bym zaczął od kompa sprawdzanie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

Sprawdzałem kompa i jest tylko błąd jakiegoś czujnika nasłonecznienia w Air conditioner.
A uszkodzenie czujnika wału było by w komputerze ? Da rade to samemu wymienić i gdzie tego szukać ?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: kupiec1985 »

Damian7546 pisze:Sprawdzałem kompa i jest tylko błąd jakiegoś czujnika nasłonecznienia w Air conditioner.
A uszkodzenie czujnika wału było by w komputerze ? Da rade to samemu wymienić i gdzie tego szukać ?
ale sprawdziłeś ten reduktor ?? ja tez tak miałem z dnia na dzień ciężko mi odpalał na ciepłym , po regeneracji jak ręką odgiął , najprostszy sposób zakręć zaworek w butli wyjeździj to co masz w układzie LPG i wtedy próbuj odpalać , jak będzie odpalał od razu top będziesz miał przyczynę
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: luki90 »

kupiec1985 pisze:
Damian7546 pisze:Sprawdzałem kompa i jest tylko błąd jakiegoś czujnika nasłonecznienia w Air conditioner.
A uszkodzenie czujnika wału było by w komputerze ? Da rade to samemu wymienić i gdzie tego szukać ?
ale sprawdziłeś ten reduktor ?? ja tez tak miałem z dnia na dzień ciężko mi odpalał na ciepłym , po regeneracji jak ręką odgiął , najprostszy sposób zakręć zaworek w butli wyjeździj to co masz w układzie LPG i wtedy próbuj odpalać , jak będzie odpalał od razu top będziesz miał przyczynę
Ale już miał to tłumaczone...
www.facebook.com/kolorowakoszulka
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości