[IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: n0rek »

moga to tez byc swiece, duze znaczenie ma tez na jakie wymienisz
w poprzednim aucie mialem 2 swiece na cylinder marki Denso, zmienilem na NGK dobrane z katalogu (na sklepie nie mieli Denso), auto nie palilo za pierwszym razem, trzeba bylo zakrecic rozrusznikiem, odpuscic i zakrecic znowu to palilo juz na strzala
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

Przed chwilą wyczyściłem przepustnice. Pali od szaczała i znacznie bardziej reagują obroty na ruchy kierownicą na postoju... Zobacze co będzie jutro. Jak ten zabieg nie pomoże to będe wyciągał pompkę paliwa :/
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: grucha2666 »

A ile Ci dokładnie kręci?
Ja też zauważyłem dłuższe kręcenie tak jakby na drugi oddech.
Wcześniej po przekręceniu od razu zapalił (poniżej 0,5 sekundy) teraz robi jakby 2 obroty rozrusznikiem (1 sekunda coś koło tego).
Po jednym odpaleniu następne w ciągu kilku-kilkunastu minut (jak ciepły silnik) to już pali od razu (poniżej 0,5 sekundy).
Świece jutro wymieniam bo już 70 000 km na moich jeżdżę ale zastanawiam się czy np. akumulator jest słabszy (wymieniałem ostatnio na Bosha i nie jestem zadowolony)
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

Wydaje mi się że chyba masz wszystko w porządku . Mi po wyczyszczeniu przepustnicy nawet lepiej chodzi bo tak nie szarpie na niskich biegach... Ale dziś jednym razem też długo kręcił zanim zapalił .... Pozostałe próby ,zaraz po przekręceniu kluczyka... I się zastanawiam co teraz robić.. Czy wydzierać pompkę i próbować wymienić filtr czy świece... Ale gdyby to świece były przyczyną to problem by był w czasie jazdy też a tu tylko odpalanie ...
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

A powie mi ktoś gdzie jest ta zaślepka na manometr w układzie paliwowym bo dziś nie mogłem znaleźć? A zmierzył bym najpierw ciśnienie paliwa zanim zacznę wykręcać pompkę ....
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Pepe_GD »

Odpalasz w explorerze http://lexus.solar3.eu/ następnie Repair Manual ->Electronic Fuel Injection-> fuel pump-> on- vechicle inspection
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

Z układem paliwowym wszystko OK.

Teraz mam inna teorię. Gdy miałem wyłączony gaz to przez jakiś czas był problem z odpalaniem auta ale wszystko minęło i odpalał jak dawniej.
Potem wróciłem do jazdy na gazie i problem jest z odpalaniem gdy silnik jest ciepły ... Rano pali normalnie ... Może to gaz zalewa i nie odpala ? Co o tym sądzicie ?
Jak to sprawdzić ?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: kupiec1985 »

to wina gazu , też teraz od paru dni mam tak gdy jade na LPG i go zgaszę i odpalam w przeciągu 3h ,
Gaz coś mi się spieprzył lub rozregulował po ostatniej trasie około 1000km , sporadycznie na jałowym wypadają mi zapłony na losowych cylindrach i zatrzęsie silnikiem
kupiłem kabel do sterownika LPG i będę patrzał. jak sobie nie poradzę to oddam do gazownika
na benzynie jest wszytko ok , ani zapłony nie wypadają a i zawsze pali od strzała.
u Siebie też sprawdź instalację od LPG bo to jest powodem tego odpalania
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: gmiter »

Regulator czy czujnik ciśnienia paliwa należy sprawdzić. Dawka rozruchowa jest z góry ustalona i w przypadku gdy jest uszkodzony podaje za mało lub za dużo i stąd kręcenie.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: n0rek »

W Pogwizdowie masz bardzo dobrego gazownika ktory zna sie tez na Lexusach, nie tak daleko od Ciebie
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości