[IS 200] Problem z płynem chłodnicy

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Problem z płynem chłodnicy

Post autor: michalm320 »

grucha2666 pisze:dla pewności: na ciepłym silniku odkecam ten korek co jest nad zbiorniczkiem wyrównawczym? taki okrągły z dwoma łapkami i nalepką z ostrzeżeniem ostrzeżeniem? ja go raz odkręciłem na ciepłym silniku to mi płyn bulgotał i trochę wyleciał więc cięzko będzie go dolać...
Na odpalonym silniku dolewałeś?
No chyba że podziałka dotyczy zimnego płynu to zmienia postać rzeczy.
Obrazek
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Problem z płynem chłodnicy

Post autor: grucha2666 »

ja jeszcze w ogóle nie dolewałem. otworzyłem z ciekawości... i nie wiem czy przez przypadek nie zapowietrzyłem tego... ale jak chce dolać to na zimnym chyba..
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [IS 200] Problem z płynem chłodnicy

Post autor: wswietyy »

Ja miałem przypadek że z roku na rok więcej mi ubywało płynu, jak włączałem klimę to nie znacznie rosła mi temperatura silnika, ale na poprzednich wakacjach jak był upał i klima chodziła temperatura mi skoczyła mocno na czerwone pole i zanim go wychłodziłem to wywaliło mi około 4 litry płynu. Z obserwacji wynikało, że jak włączam klimę to najwięcej mi płynu ubywa, zobaczyłem że wypycha płyn przez zbiornik wyrównawczy i cała osłona pod silnikiem jest mokra. Na szczęście nie był to problem z silnikiem tylko z chłodnicą, raz że była zapchana różnym syfem przez lata, dwa że podczas mycia rozsypała się, aluminium blaszki zamieniły się w pył. Wymieniłem na nową i od prawie roku mam spokój, zalałem w zbiorniczku do połowy i mogę powiedzieć że stan nie wiele się zmienił. Wiadomo że jak jest ciepły to jest go więcej, ale jak ostygnie to wraca do stanu poprzedniego. Po wymianie chłodnicy można było zauważyć że wentylatory krócej pracują na postoju, co potwierdza że problemem była chłodnica.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] Problem z płynem chłodnicy

Post autor: Rafał »

Odświeżam kotleta, będzie lamerskie pytanie.
Może mi ktoś powiedzieć jak odkręca się plastikowy korek od zbiornika wyrównawczego?
Jest tam normalny gwint czy powinien się otworzyć na takiej samej zasadzie jak aluminiowy korek od chłodnicy?
U mnie ten plastikowy kręci się w kółko i nie bardzo wiem czy użyć siły :stary: a nie chcę go połamać.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Wyciąga się go, nie ma gwintu...
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re:

Post autor: Rafał »

kolunio pisze:Wyciąga się go, nie ma gwintu...
Dzięki za info :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości