Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

Nie znam zupełnie firmy produkującej ten zamiennik ale sprzedawca zapewnia że jest to brytyjski pewniak:)
link do aukcji: http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-lexus ... 72651.html

Co myślicie o tym? W Toyocie proszą kwotę 800 zł. za cewkę :))) MASAKRA!
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: carsik »

pamiętaj, że po każdym takim teście musisz skasować błąd inaczej pokazuje Ci wszystkie zapamiętane.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: Yarecki »

I wymień świece jeśli tego nie robiłęś bo ich zły stan powoduje zdychanie cewek.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

Świece wymieniłem w ubiegłym roku. Przejechałem na nich około 10 tys.km ale możliwe że stare świece już swoje zrobiły przed wymianą.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

SUKCES!!!!
Po wymianie cewki na nową firmy MOBILTORN made in UK wszystko wróciło do normy i moje cudowne 6 garów zaczęło znowu do mnie gadać :)))
Uwielbiam ten gang:) Pozostało wymienic świece ponownie na nowe ale dopiero jak moje cudo ochłonie po jeździe próbnej:)) Wieczorkiem otworze zimnego Leszka i zabiore się do zmiany świeczek na ganze neuer:)
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: bulikcbr »

Witam Panowie nie będę zakładał nowego wątku bo problem podobny a mianowicie :Szarpie silnikiem na biegu jałowym i podczas jazdy.Dwa miesiące temu padła jedna cewka i objawy były takie że silnik na stałe nierówno pracował wymieniłem cewke i było OK .Za miesiąc znowu to samo i znowu wymieniłem cewke i było OK.Teraz objawy są inne niż poprzednio ,teraz czuć że wypada zapłon raz za razem czym wyższe obroty tym żadziej Wymieniłem pozostałe 4 cewki na nowe firmy Moliletron problem nie ustał.Na PB zapłon wypada co 3,4 sekundy na LPG częściej,błędy oczywiscie pokazywało na wypadanie zapłonu.po skasowaniu i przejechaniu na PB 20 km błędu nie wywala ale dalej nie równo pracuje.Na LPG na razie nie jeżdze.Co teraz jeszcze sparawdzić? Zawór wypalonu raczej odpada bo by cały czas nie miał kompresji,ale i tak kompresje zmierze(ile to kosztuje)?Świece wymienione 5tyś temu na NGK przy montażu LPG.
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: j0hnDEER »

z tymi zamiennikami mobiletrona to jakaś kupa

3 razy wymieniałem cewkę i za każdym razem padała. Nic nie dało zamienianie miejscami , zawsze pada nowa. Teraz za 4 razem nie kupie zamienniku.
Świece OEM Denso nówka.

Wiec albo szukać używki DENSO albo nówkę ale już nigdy nie kupie cewki z tej firmy.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: bulikcbr »

Potwierdzam moje 3 mobiltrony też padły
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: j0hnDEER »

Nówka padała praktycznie co miesiąc , zamówiłem 20.08.2013 oryginał używka i do dziś święty spokój. A nówka z NGK/Denso nie do zdobycia a cena zabija.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: Marchol »

Bulickcbr, masz świece NGK, one jakoś nie chcą współpracować z tym silnikiem. Parę osób pisało że wypadanie zapłonu przy ngk nie ustawało, jedyne co pomagało to świece denso.
Ja ostatnio też miałem problem, przy jeździe wyskoczył błąd wypadania zapłonów, przełączyłem na benzynę, skasowałem błąd i już na gazie nie jeździłem zakupiłem świece DENSO ale nie standardowe, tylko VK20. W sobotę wymiana, jazda próbna po A4 i zero błędów czy przerywania :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości