IS200 Brak mocy i przyspieszenia

marcinifgm
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2013, o 23:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: dublin
Kontakt:

IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: marcinifgm »

Witam serdecznie wszystkich i zwracam sie o pomoc rady co robic bo rece mi opadaj moj is200 nie ma mocy kompletnie po dodaniu gazu idzie jak mucha w smole i dzwiek z silnika jest jakby sie dusil....po zdjeciu delikatnie nogi z gazu jakby dostawal mocy dopiero gdy dojdzie do 4000rpm cos sie rusza ale to nie to . swiece i cewki ok przemieniane z innych aut i to samo... co zauwazylem ciegno na przepustnicy ktore laczy cos tam wydaje dziwny dzwiek i podskakuje. po wpieciu kompa zero bledow absolutnie.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: LinkPL »

marcinifgm pisze:Witam serdecznie wszystkich i zwracam sie o pomoc rady co robic bo rece mi opadaj moj is200 nie ma mocy kompletnie po dodaniu gazu idzie jak mucha w smole i dzwiek z silnika jest jakby sie dusil....po zdjeciu delikatnie nogi z gazu jakby dostawal mocy dopiero gdy dojdzie do 4000rpm cos sie rusza ale to nie to . swiece i cewki ok przemieniane z innych aut i to samo... co zauwazylem ciegno na przepustnicy ktore laczy cos tam wydaje dziwny dzwiek i podskakuje. po wpieciu kompa zero bledow absolutnie.
Może być ciężki orzech do zgryzienia, ale znając życie to pewnie jakaś pierdoła ...

A jak wkręca się na obroty, normalnie wchodzi czy się muli ?? ale przy ciągnięciu po prostu brak mu siły ??

Zacznij od:
- przepustnicy, jest sterowana elektronicznie i może tam coś niedomaga ... zobacz jak dajesz gazu, czy odpowiednio się wychyla ...
Jeśli dobrze reaguje, czyli dajesz gazu i przekłada się to na jej wychylenie to znaczy, że jest ok. Ściągnij sobie puszkę filtra i popatrz jak pracuje.
- czujnik temperatury, położenia wału, sondy - wszystko co ma wpływ na działanie komputera.
- zapchany katalizator
- nie dostaje paliwa.

Rozumiem, że silnik mimo wszystko działa równo w sensie chodzi i pali na wszystkie cylindry ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
marcinifgm
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2013, o 23:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: dublin
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: marcinifgm »

silnik pracuje rowno, sztywno 1000rpm pali bez problemu, poprostu na obroty nie wchodzi tak jak ma jest zamulony dopiero przy 4500rpm zaczyna dostawac mocy. po delikkatnym zdjeciu nogi z gazu i dodawaniu go pomalu wchodzi na obroty tak jakby za duzo powietrza dostawal....no i ten warkot gluchy i podskakujace ciegno na przepustnicy.
marcinifgm
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2013, o 23:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: dublin
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: marcinifgm »

Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: maniek_ls400 »

1. na drugim filmie widać, że masz luz na lince od gazu - nie powinno go być (to oczywiście nie ma wpływu na przypadłość o której piszesz)
2. wytnij kata - komp nie będzie zgłaszał ŻADNYCH błędów, spaliny będą wychodziły OK przy lekko przytkanym kacie, ale wystarczy by auto nie jechało..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
marcinifgm
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2013, o 23:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: dublin
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: marcinifgm »

Hmm a ja juz prawie kupilem pryepustnice, ok jutro rozlacze wydech i sprawdze. ale zastanawia mnie dlaczego tak podskakuje ciegno na przepustnicy.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: Keepmovin »

marcinifgm pisze:Hmm a ja juz prawie kupilem pryepustnice, ok jutro rozlacze wydech i sprawdze. ale zastanawia mnie dlaczego tak podskakuje ciegno na przepustnicy.
Ogarnij sobie mój temat, może pomoże :)

viewtopic.php?f=103&t=6354&start=0&hilit=Keepmovin
marcinifgm
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2013, o 23:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: dublin
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: marcinifgm »

sugerujesz swiece
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: LinkPL »

Sprawa nie związana z tematem, zupełny offtop ... sprzęgło do wymiany ;)

Pozdro
Link
How far We can go ...
Seski
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2015, o 20:42
Model Lexusa: is200
Skąd:: Dolny Slask
Kontakt:

Re: IS200 Brak mocy i przyspieszenia

Post autor: Seski »

Temat stary, ale... czy ktoś zna rozwiązanie? Mam taki sam problem. Mechanik mówił coś o vanos, regulator faz rozrządu. Dobra droga?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości